پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


با سلام.دختر هستم.22 سالمه و در خانواده معمولیی با 2 تا برادر بزرگ شدم.کلا خونه آرومی هم ندارم. و مشکل اینجاست که من صدای بلندی دارم و زیاد حرف میزنم.خیلی سعی کردم حرف زدنمو کم کنم.کمتر شده اما کاملا بی حرف نشدم.در ضمن خیلی صدام بلنده .خیلی بهم خانوادم گوشزد کردن ولی بیشتر اون لحظه ناراحتم کرده با اینکه میدونم حق با اوناست.دنبال یه راه حل برای اینم که هم صدام بلند نباشه و هم کمتر حرف بزنم.چون حتی مواقعی که دارم عادی حرف میزنم خانوادم فکر میکنم دعوا دارم یا عصبانی هستم.ولی این مشکل بلند حرف زدن رو توی دانشگاه هم دارم ولی به بلندی خونه نیست.اما بازم خیلی خیلی بلند تر از بقیه دختراس!

1 پاسخ 1

با سلام
خب بلند صحبت کردن و زیاد حرف زدن ریشه در چند چیز می تونه داشته باشه که من قصد ریشه یابیشو اینجا ندارم و کارشناس این فن نیستم ولی خودم در طول روز سعی می کنم بعضی موارد رعایت کنم.
اول اینکه برای هر چیزی بی خودی نظر ندم 2- برای هر چیزی بی اهمیتی عصبانی نشم 3- سعی کنم قبل از اینکه بخوام حرف بزنم ببینم حرفی که می خوام بزنم واقعا گفتنش لازمه یا فقط برای خود شرینی با ابراز فضل و اینجور چیزا می خوام این جملاتو بگم. 4- سعی کنید هر جا هستید خونسردیتون حفظ کنید و بی جهت آمپر نچسبونید. 5- سعی کنید با خوندن قرآن و احادیث معصومین علیه اسلام به خودتون آرامش بدید و از گفتار اونا پند بگیرید و در آخر این وبلاگ رو معرفی می کنم به نظرم بتونید در این وبلاگ جواب بهتر و کاربردی تری پیدا کنید.
موفق باشید
مهدی از سایت یعلمون


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(سلام دختر) ()