پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


چند مدل پیپ وجود دارد؟ کدام بهتر است؟

1 پاسخ 1

در کل دسته 5 پیپ جهت استعمال توتون پیپ وجود دارد. پیپ بریر یا چوبی، پیپ کالاباش، پیپ آهنی، پیپ مرشام و پیپ کورن کاب.

پیپ های چوبی که در حقیقت از ریشه چوب ساخته شده و بسته به نوع ریشه از نظر کیفیتی طبقه بندی می شوند. پیپ کالاباش که بدنه آن از چوب و آتشگاه آن معمولا از سنگ مرشام است. پیپ آهنی که نوع مرغوب آنها با بدنه آهنی و آتشگاه آنها چوبی می باشد. پیپ کورن کاب که از ذرت ساخته می شود، جالب است بدانید که مارک تواین از این پیپ استفاده می کرده است، شخصیت کارتونی پاپای هم از این نوع پیپ که در حقیقت خیلی هم ارزان قیمت است استفاده می کند. پیپ مرشام که از سنگ مرشام ساخته می شود که فقط در مرکز ترکیه یافت می شود. برای اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

در بین اینها بهترین و فراگیر تر پیپ های چوبی و مرشام هستند. پیپ چوبی و مرشام دو فرق اساسی در استفاده دارند. هنگام استفاده از پیپ های چوبی توتون به تدریج به بدنه پیپ چسبیده و امکان جدا کردن توتون سوخته به مرور زمان از بین میرود و بوی توتون سوخته تا مدتها در پیپ به جا می ماند که برای بسیار از مصرف کنندگان پیپ چندان خوشایند نمی باشد ولی پیپ های مرشام که در حقیقت سنگی هستند و کاملا قابل شستشو امکان بهتری به شما داده تا کاملا تمیز شوند به گونه ای که شما میتوانید پیپ مرشام خود را با الکل ضدعفونی نموده و پس از خشک شدن استفاده کنید.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(بهترین نوع پیپ) (بهترین مارک پیپ) (بهترین پیپ) () (بهترین برند پیپ) (بهترین مدل پیپ) (چوب پیپ) (مدل های پیپ) (مدلهای پیپ) (پیپ) (بهترین مارک های پیپ) (بهترین چوب برای ساخت پیپ) (بهترين نوع پيپ) (بهترین پیپ های دنیا) (قیمت پیپ) (مارک پیپ) (پیپ مرشام) (انواع مدل پیپ) (روش استفاده از پیپ) (خريد پيپ) (پيپ) (نگهداری پیپ) (چند مدل چوب در ایران وجود دارد) ( نحوه ساخت پیپ ذرت)