پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


با عرض سلام و خسته نباشید-پسری 16 ساله هستم که عاشق دختری  13 ساله که همسایه ما است شده ام-از روزی که عاشق او شده ام همه ی فکر و حواسم پیش او است و در انجام کارهایم دچار مشکل شده ام و کارهایم را به درستی انجام نمیدهم و دچار افت شدید درسی نیز شده ام-لطفا کمکم کنید تا بدانم بهترین راه برای حل این مشکل چیست-ممنون از سایت خوبتون

2 پاسخ 2

باسلام
درگیر شدن با اینگونه عشقها یک امر کاملا طبیعی برای هر پسر درفاصله سنی 15 تا حداکثر 22 سال است  و پس از 22 سالگی خودبه خود تعقل جایگزین احساسات می شود که در برخی افراد متاسفانه این حالت از بین نمی رود و مشکلاتی را نیز برای خودشان به وجود می آورد .پس به این مساله به عنوان یک مشکل نگاه نکنید بلکه روند طبیعی بلوغ و رشد پسران است . حتی در افرادی که در این سن عشق واقعی ندارند عشق خیالی جایگزین آن می شود.
با داشتن این اطلاعات  اندک شاید برخوردتان با موضوع عوض شود و آرامش بیشتری به دست بیاورید . سعی کنید از این فرصت به منظور کسب انرژی بیشتر برای درس و زندگی و ساختن آینده تان استفاده کنید و همینطور به تعقل بیشتر میدان دهید تا به مرور زمان از دوران نسبتا بحرانی بلوغ بگذرید و در آینده از این روزهای کنونی خود به عنوان خاطرات خوش یاد کنید.
مسائل بسیار زیادی برای ازدواج وجود دارد که باید از آنها آگاهی داشته باشید. قبل از هر تصمیمی باید به خیلی چیزها فکر کنی و تازه اگر بعد از همه این فکر ها تصمیمی گرفتی باید با خانواده در میان بگذاری و در ضمن خودتو برای مخالفت اونها آماده کنی. در واقع خانواده ی خودت و طرف از جمله ی همون خیلی چیزهاست که باید بهش فکر کنی. سربازی، خرج و مخارج تشکیل زندگی، خرج گذران زندگی، شغل مناسب، اخلاق و رفتار مناسب، تحمل سختی های زندگی، رفتار منطقی در مقابل خواسته های همسر و خیلی چیزهای دیگه. مطمئن باش برات زوده و باید به خودت و طرفت فرصت بدی تا یه شخصیت پایدار بدست بیاری و بعد تصمیم بگیری.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(همسایه)