پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


چگونه یک مودم خوب انتخاب کنیم؟

1 پاسخ 1

انتخاب یک مودم خوب نیز بستگی به عوامل مختلفی دارد. ممکن است یک مودم بسیار معروف و گرانقیمت در بسیاری از مناطق مخابراتی شهر خوب کار نکند و یا نسبت به مودم بعضی از ISP ها همخوانی نداشته باشد. تنها قضاوت قطعی در مورد مودمها پس از تست آنها مشخص می شود که این تست بر حسب محل ISP و تجهیزات ISP و.... ممکن است متفاوت باشد. با این حال می توان به موارد زیر نیز به عنوان پارامترهای کلی اشاره کرد.
الف- External یا Internal
به طور کلی مودم های External از مودم های Internal گرانتر بوده و از کیفیت بالاتری برخوردار می باشند. همچنین به دلیل مجزا بودن منبع تغذیه از سیستم کامپیوتر دارای توان بالاتری بوده و به راحتی قابل reset کردن می باشد.

ب- سرعت مودم
مشتریان ISP هایی که خطوط E1 دارند، بهتر است مودم هایی با سرعت 56K تهیه کنند ولی مشتریان ISP هایی که با خطوط معمولی سرویس می دهند معمولا با مودمهای 3600 ارتباط پایدارتری نسبت به مودمهای 56K دارا می باشند.

لطفا دقت کنید که اصطلاح خطوط دیجیتال که توسط بعضی از ISP ها به کار می رود هیچ ارتباطی به خطوط E1 نداشته و منظور دیجیتال بودن سوئیچ مخابراتی است که در حال حاضر تقریبا کلیه خطوط تلفن دیجیتال می باشند. بنابراین اینگونه خطوط همان خطوط تلفن معمولی می باشند.من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(مودم خوب) (نحوه انتخاب یک مودم خوب) ()