پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


سلام، عید شما مبارک. من دختری هستم 35 ساله خواستگار دارم ولی همه کوچکتر از من خواستگار اخری هم سن خودم است و از لحاظ مالی در سطح پایینتری از ما هستند و یک جلسه حضوری ملاقات داشته ام که از من فقط ایراد میگرفت ولی محاسنم هم میگفت اخر سر قرار بود روز چهارشنبه تماس بگیرد اس ام اس دادم و گفتم منتظر تماس هستم در جواب فقط پیام تبریک گفت و ارزوی ایام بکامتان خیلی ناراحتم و با خود میگویم چه عیبی داشته ام که مرا نپذیرفته است من همه شرایطش را قبول کردم نمیدانم چرا بی انگیزه شده ام شاید مرا دوست نداشته است نمیدانم چه کار کنم هر خواستگاری که می اید میرود من خودم هیچ مشکلی در خودم نمیبینم فقط کمی اعتماد به نفسم پایین است هرکاری شده انجام داده ام کتاب روانشناسی درباره زن و مرد و آیین همسرداری و معجزه صمیمیت را خوانده ام اما مورد پسند قرار نمیگیرم و برخی که به دل من ننشته اند مرا می پسندند بگویید چه کار کنم نماز میخوانم ختم برمیدارم و همه را به خدا سپرده ام خواستگار آخری کوهنورد حرفه ای بود و در یک شرکت کار میکرد به من گفت اگر تورا نمیخواستم جلسه ملاقات نمیگذاشتم ولی بعد دیگر تماس نگرفت راهنماییم کنید

3 پاسخ 3

توصیه اکید می شود به یک مشاور ازدواج و خانواده مراجعه نمائید و از راهنمایی های مشاور استفاده نمائید.
باید چند نکته را به شما یادآوری کنم:
اول اینکه ازدواج، اول و آخر زندگی انسان نیست. بنابراین آن را به مهمترین و حیاتی ترین مساله زندگی خود تبدیل نکنید. ازدواج هم بخشی از زندگی و مرحله ای از آن است. پس تمامی روند رشد و پیشرفت خود را منوط و معطوف به ازدواج نکنید.
دوم اینکه بدانید اگرچه تناسب سنی برای ازدواج، مهم و خوب است ولی خواستگارهای کوچکتر خود را تنها به این دلیل رد نکنید.
سوم اینکه باید در ظاهر و باطن خود را مورد کنکاش قرار دهید تا ببینید نقاط ضعف شما چیست. برای این کار، صریح و صادقانه از اطرافیان و دوستان خود و مشاوران خبره کمک بگیرید. گاهی اوقات، مسایل بسیار جزیی باعث دفع دیگران میشود بدون اینکه هیچگاه به ما بگویند یا خود ما متوجه شویم.
چهارم اینکه باید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. نقاط قوت خود را شناسایی نموده و در خود شایستگی و توانمندی های مختلف ایجاد کنید. روی دیگر سکه توانایی، فرصت است که خودبه خود برای شما ایجاد میشود. بدانید افراد ناتوان و دارای ضعف شخصیتی به سختی میتوانند کسی را جذب خود نمایند چون قابل اعتماد و قابل اتکا به حساب نمی آیند.
روابط اجتماعی و کاری خود را افزایش داده و تقویت نمایید. سعی کنید حضوری فعال توام با متانت در جامعه داشته باشید تا زمینه آشنایی و نزدیکی دیگران با شما فراهم آید.
سرنوشت و تمامی امور خود را به خداوند واگذارید و همواره با امید و شور و نشاط زندگی کنید. ضعف و ناامیدی باعث میشود انرژی منفی از شما صادر شود و افراد کمتری به سمت شما بیایند و بالتبع فرصتهای کمتری نصیب شما شود.
مطمئن باشید خداوند در زمان و مکان مناسب، فرصت ویژه شما را در اختیار شما قرار خواهد داد و طعم خوشبختی را خواهید چشید. موفق باشید.
سن شما برای ازدواج بالاست و این طبیعی است که تعداد خواستگار های شما محدود باشد. با بالا رفتن سن هم شما و هم طرف مقابل انتخاب سخت تری خواهید داشت زیرا عقل و تجربه شما کامل تر شده و معیار های شما سخت گیرانه تر می شود.

این جمله که من در خودم هیچ مشکلی نمی بینم، ممکن است خطرناک باشد. شما باید در این سن نقاط ضعف و قوت خود را بخوبی بشناسید و واقع بینانه به مسئله نگاه کنید.

از رابطه یکطرفه بپرهیزید. اگر طرف مقابل شما را بخواهد چنین رفتاری با شما نخواهد داشت. این رفتار در واقع به شما کمک میکند هرچه سریعتر و اطمینان کامل به جواب نه برسید.

در عین حال که نباید در انتخاب سخت گیر باشید، باید صبوری کنید و از روی عجله و نیاز به همدم هرکسی را انتخاب نکنید. نباید از چاله در بیایید بیافتید در چاه.

در مورد سن توصیه می شود سن مرد بالاتر باشد ولی این یک قاعده کلی نیست و باید در انتخاب همه جوانب را با هم و در کنار هم سنجید.

در کل به شما توصیه می شود به روانشناس مراجعه نمایید.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(دختر 35 ساله) (خواستگاری پیوند) (خواستگار) (پرسش و پاسخ خواستگاری)