پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

دختری هستم 26 ساله اصلا گناه کردن را دوست ندارم خدا می داند ولی تا به حال چندین بار مرتکب گناه بزرگی شده ام چون دیگر از ازدواج ناامید هستم آیا خدا من را می بخشد؟ اگر ممکن است راه شرعی را به من یاد بدهید.

7 پاسخ 7

باسلام جسارتا بنده یک جواب کلی در خصوص ازدواج خانمهای محترمه دارم این عزیزان ابتدائا فقط خواهان زندگی هرچند با حداقلها هستند ولی به مجردیکه پا به عرصه مذاکرات جدی میگذارند، خیلی از افکار و خواسته هایشان بسیار متفاوت میشود و اصلا هدف اصلی در سایه توقعات، پنهان و نهایتا گم میشود لذا با شرایط فعلی جامعه، ازدواج نه تنها مشکلی را حل نمیکند بلکه خود به فاجعه تبدیل می گرددفلذا باید نگرشهای گذشته بر سر مسائل ازدواج، مورد بازبینی عمیق اشخاص و خانواده ها قرار بگیرد زیرا تجرد به مراتب بهتر از مشکلات جدایی است.
خواهر گرامی توجه داشته باشید که نداشتن خواستگار پدیده ای اجتماعی است که عوامل متعدد داده برخی عوامل آن به قرار زیر است:
1. وضعیت اجتماعى ـ فرهنگى و اقتصادى جامعه باعث شده است سن ازدواج دختران و پسران بالا برود بعضى توقعات و انتظارات خانواده‏ها و دامن زدن به فرهنگ تشریفات و نظیر آن، مشکل بیکارى پسران و عدم توانایى آنها براى تأمین نیازمندیهاى زندگى مستقل عواملى است که باعث این مشکل شده بنابراین در چنین فضایى زمینه ازدواج دختران نیز فراهم نمى‏شود در نتیجه دخترانى نظیر شما گمان مى‏کنند اشکال و ایراد در وجود آنهاست. پس یکى از عوامل پدید آمدن این مشکل عاملى است که از اختیار شما و هر کس دیگرى خارج است.
2. گاهى انتظارات بالا و بیش از اندازه خانواده‏ها یا خود دختران به این مشکل دامن مى‏زند که در این صورت این موضوع باید مورد بررسى قرار گیرد و در صورت واقعیت داشتن آن، با تدابیر لازم و مناسب به تعدیل آن پرداخت و بدین وسیله یکى از موانع خواستگارى و ازدواج برطرف شود.
3. گاهى نیز ویژگیهاى شخصیتى و اخلاقى خانواده‏ها ممکن است مانع و سد راهى براى خواستگاران باشد که این امر نیز باید مورد توجه خانواده‏ها قرار گفته و در صورت لزوم تغییرات لازم را در نحوه برخورد و صفات اخلاقى و آداب اجتماعى خود ایجاد نمایند و زمینه ازدواج دختران خود را فراهم نمایند.
4. گاهى نیز ویژگیهاى ظاهرى و جسمانى یا صفات اخلاقى و شخصیتى خود دختران است که باعث مى‏شود دیرتر ازدواج کنند و خواستگار کمترى داشته باشند.
در جامعه ما سن ازدواج بالا رفته است و در حال حاضر میانگین سن ازدواج در دختران حدود 24 سال است شما با میانگین فاصله کمی دارید و هنوز شرایط شما خوب است بنابراین دلیلی ندارد نگران باشید. شما در حال حاضر امتیازات فراوانی دارید که بسیاری از دختران ندارند. همچنین شما تجارب بسیار خوبی دارید که بسیاری از دختران جوان فاقد آن هستند.
در مجموع در یک جمع‏بندى معلوم مى‏شود که بعضى عوامل این مشکل در دست شما یا کس دیگرى نیست که در این صورت نباید نگران آن باشید و ذهن خود را به آن مشغول نمایید به گونه‏اى که مانع زندگى روزمره و درسى و تحصیلات علمى و دیگر امور شود. زیرا انسان نمى‏تواند تمام شرائط و امکانات را بر وفق مراد خود فراهم نماید ولى مى‏تواند خود را با شرائط موجود وفق دهد و هماهنگ سازد در صورت اول همیشه نگران و ناراحت و غمگین و افسرده خواهد بود و در صورت دوم با ابتکار و خلاقیت و بهره‏مند شدن از دیگر توانمندیهاى خود، شاد و با نشاط زندگى خواهد کرد و فعّال و سر زنده با همان امکانات و شرائط موجود، زندگى را بر خود سهل و آسان خواهد گرفت. بنابراین هیچ گاه نباید این موضوع مانع عمده‏اى بر راه ادامه زندگى و... شود.
علاوه بر این مطمئن باشید اگر به خداوند متعال توکل کنید و تمام امور زندگى خود را به او واگذار کنید، خداوند به بهترین وجه و شکل به آن رسیدگى خواهد کرد زیرا او خیر و صلاح بندگانش را بهتر از من و تو مى‏داند. خداوند در سوره بقره آیه 216 مى‏فرماید: «... و عسى ان تکرهوا شیئا و هو خیر لکم و عسى ان تحبوا شیئا و هو شرٌ لکم و الله یعلم و انتم لا تعلمون؛
افزون بر این هزاران هزار نعمت و توانمندى خداوند در وجود شما و اطراف شما قرار داده است و از آن بهره‏مند هستید چه بهتر است به آنها بیاندیشید و به بهره‏بردارى از آن نعمت‏ها فکر کنید و لذت ببرید. رابطه خود را با خداوند متعال و راز و نیاز با او را فراموش نکنید که یاد خدا آرامش‏بخش است.
نکته دیگر اینکه راهی چز این نیست که شما یک تغییری در ساختار خانواده ایجاد کنید یعنی بررسی کنید که علت این رخداد چیست اگر خودتان مقصر هستید آن را مرتفع سازید چه اینکه اگر بافت خانواده تغییر نکند و همچنان این مشکل باقی خواهد ماند برای ایجاد تغییر باید راهکار مناسب پیدا کرد مثلا اگر افرادی را در فامیل می شناسید که می تواند نقش مؤثر داشته باشند مشکل را با آنها در میان بگذارید تا مشکل گشایی کنند و با بصیرت دادن به پدر و مادرتان شرایط را تغییر دهند. گاهی اوقات نیز خانواده باید در رفتارهای اجتماعی خود تجدید نظر کند چه بسا برخی از اشتباهات گذشته با ساختار خانواده شما و همچنین به وجه اجتماعی آن آسیب وارد کرده باید نقاط ضعفی که باعث این آسیب ها شده شناسایی و سپس در صورت امکان جبران کرد.
مجددا تکرار می کنیم که مشکل آن قدر جدی ولاینحل نیست که شما فکر کنید همه درهای امید به روی شما بسته شده و در یک بن بست جدی قرار گرفته اید که نه راه به پیش دارد و نه راهی برای برگشت. بزرگ جلوه دادن مشکل، منفی بافی، سوء ظن و افکار پوچ انسان را مستأصل و مأیوس می کند و باعث تخریب روح و جسم انسان می شود و باید به طور جد از این وضعیت خود را نجات داد بنابراین روح خود را نیازارید و خودخوری و ناراحتی را کنار بگذارید و به فضل و رحمت بی منتهای خداوند امیدوار باشید چه بسا تأخیر در ازدواج حکمتی داشته و خداوند فرد مناسبتر و بهتری را نصیب شما خواهد کرد.
چند توصیه و راهکار مفید:
1. از منفی بافی و افکار منفی باید اجتناب شود.
2. از قرار گرفتن در تنهایی باید پرهیز نمود.
3. از بیکاری باید دوری کرد و همواره خود را به کاری مشغول نمود.
4. بیشتر در جمع شرکت کنید و به هیچ وجه خود را از دیگران جدا نکنید و در انزوا قرار نگیرید.
5. ورزش به ویژه ورزش های دسته جمعی بسیار مفید است.
6. اهتمام بیشتر به واجبات دینی و ترک گناه نقش بسیار زیادی در سلامت روان دارد.
7. در پایان با توکل به خداوند و توسل به اولیای الهی از خداوند بخواهید که هر چه زودتر مشکل حل شود.
8. به سر و وضع و آراستگی ظاهری خود بیشتر برسید واز شلختگی اجتناب کنید. البته با رعایت حلال و حرام و اجتناب از خودآرایی در مقابل نامحرم.
9. هرگاه وارد خانه شدید بر تمام اهل خانه سلام کنید.
10. قبل از ورود به خانه سه قل هوالله بخوانید.
11. بعد از هر نماز سه قل هو الله بخوانید و حتما از خداوند بخواهید که این مشکل را حل نماید. مطمئن باشید که این روش بسیار موثر است و بالاخره به اجابت می رسد.
12. در پایان متذکر می شویم که اگر شما خواستگاری داشته اید و بدون دلیل شرعی و صرفا به واسطه سلیقه شخصی به او پاسخ منفی داده اید و همین امر موجب دلخوری پدرتان شده است ابتدا استغفار کنید و بعد از پدرتان عذرخواهی کنید.
13. اگر سابقه رد کردن خواستگار نداشته اید با پدرتان صحبت کنید که من مقصر نیستم و اگر خواستگار ندارم خواست خدا بوده.
14. در کانونهای ازدواج ثبت نام کنید براى ازدواج مى‏توانید به مؤسسات زیر تماس بگیرید و آمادگى و شرایط خود را براى ازدواج بیان کنید.
1- مؤسسه خیریه الزهرا(س)؛ قم، خ باجک (19 دى)، روبروى مخابرات. تلفن 7713130
آدرس سایت اینترنتی این موسسه: www.mithagh-mag.ir فعالیت این موسسه در زمینه ازدواج دائم است.
2- بنیاد ازدواج فاطمه زهرا(س)؛ قم، خ چهارمردان، چهار راه سجادیه. تلفن .7750540 مشاوره ازدواج به صورت حضوری انجام می شود. فعالیت این موسسه در زمینه ازدواج دائم است.
3- مؤسسه خیریه فاطمیه(س)؛ قم خیابان امام، 30 مترى کیوانفر - نبش کوچه 38 تلفن 6621200
یکی از این کانون های ازدواج موسسه آقای اردبیلی است که دارای سایت اینترنتی اردبیلی دات کام است.www.ardabili.com آن گونه که شواهد نشان می دهد مدیر مسئول این سایت ظاهرا استاد دانشگاه و فرد روحانی شناخته شده ای در تهران و دانشگاه تهران هستند و این سایت دفتر و آدرس مشخصی در تهران دارد, بنابراین به نظر می رسد که ایشان در زمینه مشاوره ازدواج و پیوند ازدواج فعالیت منطقی و خوبی را دارند. و انشاء الله بتوانند در حل مشکلات جوانان خدمات مفیدی ارائه نمایند.
15. اگر فردی را پسندیدی به کمک واسطه های آشنا، سرنگهدار و خودی آنها را به سمت خانه خود هدایت کنید.
16. دعا، توکل، توسل و نذر صلوه برای روح اولیاء خدا معمولا مشکل گشا بوده است.
17. تقوا پیشه کنید. قرآن کریم می فرماید و من یتقی الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتسب. کسی که به واجبات عمل و از گناهان دوری نماید, خدای مهربان راه خروجی برایش قرار می دهد و روزیش را از جایی که حساب نمی کند, می رساند.
کنترل نفس:
هر گناهی با توبه پاک می شود و خداوند بخشنده و مهربان است و توبه کنندگان را دوست دارد، در حدیثی از حضرت امام باقر(ع) می خوانیم: «ان الله تعالی اشد فرحا بتوبه عبده من رجل اضل راحلته و زاده فی لیله ظلما و فوجدها؛ خداوند از توبه بنده اش بیش از کسی که مرکب و توشه خود را در بیابان در یک شب تاریک گم کرده و سپس آن را می یابد، شاد می گردد» V} (تفسیر نمونه، ج 24، ص 295).{V
و باز در روایتی دیگر از آن حضرت آمده است: H}«التائب من الذنب کمن لاذنب له والمقیم علی الذنب و هو مستغفر منه کالمستهزء؛ {H کسی که از گناه توبه کند، همچون کسی است که اصلا گناه نکرده است و کسی که به گناه خود ادامه دهد در حالی که استغفار می کند مانند کسی است که مسخره می کند» V} (همان، ص 296).{V
حقیقت توبه همان پشیمانی و ندامت از گناه است که لازمه آن تصمیم بر ترک گناه در آینده است و اگر گناه گذشته کاری بوده که قابل جبران است باید در صدد جبران برآید و به این ترتیب ارکان توبه را می توان در پنج چیز خلاصه کرد: 1. ترک گناه، 2. ندامت، 3. تصمیم بر ترک در آینده، 4. جبران گذشته، 5. استغفار و طلب بخشش و مغفرت از خداوند.
توبه از خودارضایی چیزی جز پشیمان شدن و ترک گناه و استغفار نیست. در این مورد نگران نباشید. نگرانی ای که وجود دارد این است که نکند خدای ناکرده شما در این سن به خودارضایی عادت کنید و تمام نیروها و استعداد های شما در این مسیر نابود شود و در نهایت به صورت یک انسان ضعیف و رنجور وارد زندگی شوید. باید زود به خود بیاید و با دستور العملی که در سایت بود، این عمل شنیع را ترک کنید و نگذارید به صورت یک عادت در شما در آید. موفق باشید.
در هر صورت اگر توبه کنید و مسیر خود را تغییر دهید و دیگر مرتکب این عمل نشوید خداوند وعده مغفرت داده و تردیدی وجود ندارد که توبه شما پذیرفته می شود. این عمل علاوه بر گناهی دارد تباهی کننده سلامتی انسان و سبب ابتلاء به بیماری های گوناگونی است تا دیر نشده و فرصت های زیادی پیش روی شماست برگردید و بهر قیمتی شده این گناه را ترک کنید. در این سن اگر ادامه دهید علاوه بر ضایعات این عمل عواقب خطرناک دیگری را در پی دارد که غیرقابل جبران است و هیچ راه بازگشتی برای او نیست.
در مورد موضوع این مشاوره، آنچه به طور قطع باعث نجات و رسیدن به سعادت و قرب الهی است، همانا عزم راسخ و جدیت و پشتکار دقیق و کامل شما است که می تواند کارساز واقع شود و شما را به مقصود برساند و الا به صرف بیان دستورالعمل و ارائه خدمات مشاوره‏اى مشکلى حل نخواهد شد. البته بى‏تردید قبل از تمام اسباب طبیعى حضرت حق یاور شما خواهد بود و با استعانت از خداوند منان و عزم راسخ به استقبال از دستورالعمل‏ها خواهید رفت
1-سعى کنید همیشه پیش از خواب مثانه خود را تخلیه کنید و شب‏هاى به خصوص غذایى سبک میل کنید.
2- هرگز شکم خود را بیش از حد معمول پر نکنید بلکه تا چند لقمه دیگر که جاى دارید دست بکشید.
3- از پوشیدن لباس‏هاى تنگ و چسبان (به خصوص لباس زیر این‏چنینى) اجتناب ورزید.
4- هرگز فکر گناه را به ذهن خود راه ندهید و از تصور و تخیل امور جنسى و شهوانى سخت پرهیز کنید.
5- از خواندن، شنیدن، نگاه کردن به امور و تصاویر شهوت‏آفرین دورى کنید.
6- از خوردن مواد غذایى محرک مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ و غذاهاى چرب اجتناب و یا به حداقل اکتفا نمایید.
7- از نگاه کردن و دست‏ورزى به اندام جنسى خود پرهیز کنید.
8- هرگز به رو نخوابید.
9- هیچ‏گاه تنها در یک مکان نباشید تا فرصت و زمینه گناه از بین برود.
10- براى تخلیه انرژى زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش کنید.
11- هیچ‏گاه بیکار نباشید و همیشه براى مشغول ساختن خود به فعالیتى مطلوب و مثبت برنامه داشته باشید.
12- روزه مستحبى بگیرید و اگر قادر نیستید، روزه تربیتى بگیرید یعنى به کمترین مقدار غذا و کم‏حجم‏ترین نوع غذاها اکتفا کنید و وعده غذایى خود را کم کنید.
13- هرگز به نامحرم نگاه نکنید، حتى اگر به ارتباط کلامى با آنها مجبور باشید.
14- با جنس مخالف رفتار متکبرانه داشته باشید، هرگز با روى باز و نرمى با آنها برخورد نکنید.
15- هرگاه افکار جنسى به ذهن شما وارد شد خود را تنبیه کنید. مثلاً با بستن یک کش به مچ دست خود و کشیدن و رها کردن آن به خود هشدار دهید.
16- به بدى گناه و عواقب آن بیاندیشید و تا زمانى که به گناه آلوده نشده‏اید بیشتر در فکر زیان‏هاى خطرات، آبروریزى و عقاب آن باشید.
17- هرگز از رحمت خدا مأیوس نباشید.
18- به محض لغزش فوراً توبه کنیدو سعى کنید که دیگر تکرار نشود.
19- قرآن زیاد بخوانید و در معانى آیات آن تفکر کنید.
20- در مجالس مذهبى، دعا و توسل و موعظه زیاد شرکت کنید.
21- از کتبى که جنبه موعظه و بیدارگرى قلبى دارد بهره بگیرید و مقید باشید در روز چند ساعت به مطالعه این‏گونه کتب بپردازید. براى مثال مجموعه کتاب‏هاى شهید دستغیب توصیه مى‏شود به خصوص کتاب گناهان کبیره، قلب قرآن، ایمان، قلب سلیم و معاد و.
22- اوقات فراغت خود را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و عیادت از نزدیکان و. پر کنید.
23- به معاد و قیامت فکر کنید.
24- ذکر لاحول ولا قوه الا باللَّه را زیاد برزبان جارى سازید.
25- عبادت‏هاى خود مانند نماز و روزه و. را صحیح و دقیق و در اول وقت انجام دهید و در انجام هر چه کامل‏تر و بهتر نماز خود بکوشید و در این مورد از کتاب آداب‏الصلوه امام خمینى بهره بگیرید.
26- از محیطهاى آلوده، سخت دورى کنید و بیشتر وقت خود را در کتابخانه بگذرانید و بى‏علت در خیابان‏هاى آلوده نباشید.
برای مطالعه بیشتر کتاب های شهید دستغیب خصوصا گناهان کبیره توصیه می شود..

برگرفته از پرسمان
سلام شیطان(ملعون) یا همان که قبلا بهش ابلیس می گفتند. پیش از آن واقع(سجده بر حضرت آدم(ع)) عبادت های بسیاری کرده بود گذشت تا رسید روزی که خداوند فرمود: انی خالق بشر من طین و اذا سویته فقعو له ساجدین (همانا من خواهم آفریدبشر را از گل و هنگامی که او را بیاراستم پس برای او به سجده در آیید) زمانی که وقت این کار شد شیطان را کبر(غرور) گرفت و با خود گفت که من از آتشم و او از گل! چرا باید در مقابل او سجده کنم. و خداوند او را از درگاه خود بیرون راند. شیطان به خدا گفت که خداوندا من به در گاه تو عبادت های بسیاری کردم و این با عدالت تو جور در نمی یادکه پاداشی برای اینکار ندهی. حال من سه چیز می خواهم:1- من بشر را ببینم ولی او مرا نبیند2- به ازای هر بشر دو نیرو(شیطان) به من عطا کن3- تا قیامت به من فرصت زندگانی بده. خداوند قبول نمود در همان حال حضرت آدم گفت که خداوندا با عدالت تو سازگار نیست که مرا شیطان چنین امکاناتی داشته باشد ولی من(و فرزندانم) که در مقابل او کم می آوریم با این اوصاف! خداوند فرمود: به تو هم سه امتیاز می دهم: 1- اگر کسی فکر حسنه کند برای او یک حسنه ثبت می شود و اگر آن را انجام دهد ده برابر حساب می شود. 2- فکر گناه تا آنجایی که منتهی به گناه نشود گناه محسوب نمی شود. 3- درب توبه همیشه باز است(الله اکبر!!!)
سلام خانم محترم نمیخوام ازخودم تعریف کنم من یه شرکت دارم تو شهر بوشهر 28 سالمه مشکل مالیم ندارم براازدواج اما دوست ندارم کسی بخاطر داراییم منو بخواد توشرکت خیلی جون هست که مجردن میدونم خیلی زحمت میکشن ازراه حلال پول دربیارن خواستگارزیاداما توقع دخترابالاست ازطرف خودشو نمیخوان پولشو میخوان نمیگم پول نداشته باشه بیتونه یه خرج زندگی بده خب خوبه اما نه اینکه خونه وماشین همه اینا داشته باشه هیچ جونی اینارو نداره
سلام من نمیخام جواب شما رو بدم اما یه نکته میخام بگم اون هم در مورد توقع دخرها و خانوادهاشونه. من جوانی 29 ساله، شاغل، لیسانس، دارای یک واحد آپارتمان که با کلی قسط و قرض جورش کردم. الان که میرم خواستگاری، یا دخترا میگن باید "فوق لیسانس" داشته باشی یا باید قول بدی فوق لیسانس بگیری یا میگن "باید در تهیه جهیزیه دختر هم کمک کنی" هرچقدر التماس واقعا التماس میکنم که من حدود 150 میلیون بابت خونه دادم دیگه پولی ندارم قبول نمیکنند بابا بابای دختر! من این خونه رو برای خودم و زنم خریدم نه برای خودم تنهایی که. واقعا بعضی از این دخترا اگر ازدواج هم نکنند هم عجیب نیست. طرف 30 سالشه داره میره تو 31، کلی شرط میذاره.
سلام به نظر راه شرعی ان بعد ار توکل بر خدا ازدواج موقت میباشد من دوستان خوب زیادی میشناسم که دوست ندارند گناه کنند وشرایط ازدواج داعم هم ندارندبه خاطر همین دنبال ازدواج موقت میگردند ولی دختران با خدا مثل شما پیدا نمیکنندبرای انکه نمیدانند کدام دخترها اهل سنت زیبای ازدواج موقت هستندتا باانهاازدواجموقت بکنند به فضل خدا . من پسر یک سوال دارم از شما که یک دخترید؟ چطور یک پسر میتواند دختران اهل ازدواج موقت پیداکند؟
به نام خداو با سلام دوست عزیز طبق روایت موثق از پیامبر معزز اسلام ص و امامان عزیزمون و همچنین منبع هدایت یعنی کتاب کامل و بسیار دقیق موجود، یعنی قرآن معظم ،خدای مهربون اینقدر مهربونه که حتی گفته شده گناهان انسان رو به تعداد ریگ های بیابانم باشه میبخشه اما به شرطها و شروطها! طبق روایت از دریای بیکران علم و سخن امام علی ع : اولین شرطش ندامت و پشیمانی بواقع در باطن و ظاهره دومیش عدم تکرار اونه سومیش سختی دادن به خود در جهت پاک شدن گناهان و.... معذالک جواب مثبته خداوند طبق فرموده خودشون بسیار بنده هاشو دوست داره و اگر بنده ای به طرفش بره و از ته قلبش پشیمون باشه با روی باز میپذیره و می آمرزه اونو! و اما راه شرعی که خواستید: در این مواقع چیز ی نیست جزء ازدواج که اولین و آخرین راهه! کمی راحت بگیرید تا براتون راحت بگیرن!منظورم اینه که استاندارد ازدواج رو(خونه و ماشین و کار خوبو وووو) ساده و کم بگیریدقطعاً خداوند متعال هم زندگی اتونو رونق میبخشه و هدایتتون میکنه در پناه حق باشید و موفق و سلامت


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(بنیاد ازدواج فاطمه زهرا) (موسسه خیریه الزهرا قم) (بنیاد ازدواج فاطمه زهرا قم) (بنیاد ازدواج الزهرا(س)) (بنیاد ازدواج الزهرا) (بنیاد ازدواج و خدمات فرهنگی فاطمه زهرا) (بنیاد ازدواج فاطمه الزهرا) () (بنیاد ازدواج فاطمه زهرا ) (بنیاد ازدواج فاطمه الزهرا قم) (سکه ) (بنیاد ازدواج فاطمه زهرا در چهار راه سجادیه) (بنياد ازدواج فاطمه زهرا) (بنیادازدواج فاطمه زهرا) (بنياد ازدواج فاطمه زهرا قم) (موسسه الزهرا قم) (mithagh.mag.ir) (بنیادازدواج.فاطمهزهرا) (WWW.MIthagh-mag.ir) (دختری هستم ساله) (خواستگار ندارم) (خواستگار) (بنیاد ازدواج حضرت فاطمه قم) (دوست دختر) (www.mithagh.mag.ir)