پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

دختری هستم مجرد که مدتی ست با مردی متأهل به انجام کاری پرداخته ایم که هدف ازدواج نبوده بلکه هدف ما رشد و کمال همه جانبه بوده است و برای اینکه بر هم محرم شویم ناچار صیغه موقت را بدون اذن پدر خوانده ایم و به روابط خیلی عاشقانه و نیمه جنسی با رعایت حریم من پرداخته ایم این جزئی از هدف ما بوده است تا با آرامش بیشتری به کارم و تحصیلم و تمام امورم بپردازم. او برای من در حقیقت نقش شوهر، معلم، یار، مربی کاملا حمایتی و ایده آل را ایفا کرد و به نیازهایم تا حدی که می توانست جواب داد اما با هم قرار گذاشتیم که موجبات ضرر هم را فراهم ننماییم مثلا من کاری نکنم که همسر او بفهمد یا خانواده من و الحق که من نسبت به گذشته خیلی رشد کرده ام به امید خدا اما حالا به این می اندیشم که این کار شرعی و درست بوده آیا من فردا در پیشگاه خدا محاکمه می شوم؟ آیا حق زنش را من می خورم یا به او ظلم کرده ام؟ ولی در هدف ما این بوده که او بیشتر از پیش به خانواده اش برسد و اگر من مانع شدم مرا رها کند منم همین طور و ما توانسته ایم این کار را کنیم آیا با این وجود باز هم رابطه ما اشکال دارد؟ آیا من بخش جنسی و جسمی را از رابطه مان حذف کنم؟ چون به اختیار خودم است سخت درمانده شده ام آیا این رابطه را خاتمه دهم با وجود تمام جنبه های که برای من داشته یا آن را حفظ کنم؟

9 پاسخ 9

به حق چیزهای نشنیده! حتما پس فردا هم به شوهرت نمی خوای بگی همچین کاری کردی! یعنی ما دخترهای مجرد که یه عمر پاک زندگی کردیم و جواب سلام نامحرم رو هم ندادیم، هیچ کدوم دل نداشتیم؟ نیاز نداشتیم؟ احتیاج به به قول شما رشد! و کمال! نداشتیم؟ این کار شما فقط از روی هوسه و خیلی اشتباهه. حتی در حق زن اون بیچاره گناهه... در حق خانواده و شوهر آینده اتون گناهه.
خواهر محترم ازدواج ( چه دائم باشد و چه موقت) دختر باکره بنابر فتوای اکثر علماء نیاز به اجازه پدر یا جد پدری دختر دارد و لذا این ارتباط شما خلاف شرع و حرام است وحتی به فتوای آیت الله سیستانى ازدواج دختر باکره باید با اجازه پدر یا جد پدرى دختر باشد و بدون اجازه او عقد باطل است.V}آیت‏الله سیستانى، منهاج الصالحین، ج 2، النکاح، م 70{V
بنابراین اگر شما دختر مجرد و باکره بوده اید شرعا نمی توانستید به پیشنهاد چنین فردی پاسخ مثبت دهید و به ازدواج موقت وی در آیید. ما هم نمی دانیم منابع تحقیق و بررسی شما چه چیزی و یا چه کسانی بوده اند. آنچه مهم است آن که چه خوب است از این بابت به بعد برای اینگونه مسائل از منابع و افراد قابل اعتماد تحقیق کنید و دقت بیشتری به خرج دهید. اکنون به نکات زیر توجه فرمایید:
1. در اولین فرصت به وظیفه شرعی خودتان درباره رابطه با وی روشن کنید و با کسب اطلاع دقیق از منابع و مراجع تحقیق و بررسی، وظیفه تان را درباره صیغه ای که خوانده اید به دست آورید.
2. اگر نگوییم آن فرد عمدا و از روی علم و آگاهی به نوعی شما را فریب داده است و در پی ارضاء غریزه جنسی خود و تنوع طلبی در این زمینه (با توجه به این که دارای همسر است) بوده است . حداقل می توان گفت (اگر خوشبین باشیم و پیشنهاد و عمل وی را حمل بر صحت کنیم) از روی جهل و نادانی مرتکب خطا شده است و برخلاف نظر مشهور فقها و مراجع به شما پیشنهاد صیغه موقت داده است (البته اگر شما باکره باشید).
3. در حق همسر ایشان ظلمی مرتکب نشده اید زیرا وی اقدام به کاری کرده است ولی همان طور که خود نیز می دانید شاید در حق خودتان ظلم کرده باشید. شما الان در سنین ازدواج هستید و باید با انتخاب همسری دائمی برای خود به زندگی مشترک آینده تان بیاندیشید و از آنجا که از فرهنگ جامعه ما دختری که یک بار ازدواج کرده (حتی به طور موقت) کمتر میل و رغبت نشان می دهند بنابراین بهتر است اگر چنانچه روابط تان در حد نگاه بوده و تماس و روابط جنسی نداشته اید هر چه زودتر از وی جدا شوید و اگر مدتی از زمان صیغه موقت تان باقی مانده است از وی بخواهید آن مدت را بر شما ببخشد و هرگز موضوع ازدواج موقت تان را برای کسی بیان نکنید و اگر خواستگاری داشتید هیچگاه از این گونه مسائل حرفی به میان نیاورید و چیزی نگویید و در اسرع وقت در صورت فراهم شدن شرایط و آمدن خواستگار مناسب، ازدواج کنید. زیرا ادامه یافتن این وضعیت به ضرر شماست. مطمئن باشید خواهید توانست به احساسات معنوی و رشد و تعالی روحی ادامه دهید و در زندگی مشترک دائمی تان اگر تلاش کنید و مقید به دستورات دینی باشید و از ائمه معصومین(ع) کمک طلب کنید به آرامش کافی و کسب درجات عالی ایمان دست خواهید یافت. برای حفظ ابروی خود و خانوادهتان تمام این امور را مخفیانه انجام و برای همیشه با ایشان قطع ارتباط نمایید که خطای بزرگی را مرتکب شده اید

برگرفته از پرسمان
بسم الله الرحمن الرحیم

بعضی از مراجع در موارد حساس را جایز دانسته اند
همچنین آیت الله روحانی این کار را جایز می دانند
کار شما شرعا موردی ندارد

پاسخ سوال را اینجا وارد کنید
پاسخ پرسشکده کاملاً منطقی ست
شمایی که میگویید ایت الله روحانی موردی در این کار نمیبیند باید بدانید که درصد افراد مقلد ایشان بسیار پایین ست .

واضح ست که تن دادن دختر به عقد موقف حماقتی بیش نیست
و تایید و روا دانستن این ناروا ،احجاف به دختراست و راه را برای سوءبهره مردان بوالهوس باز میگذارد .
سلام من هم دختر مجردی بودم قصه ات را خواندم یاد خودم افتادم. من الان با همان مرد متاهل ازدواج کردم. ولی چه زندگیی دارم . متاسفانه نمی تونم جدا شوم . چون خجالت میکشم برگردم خونه پدرم. اول و آخرش ضرر به خودت زدی. مردا همشون خودشون به پیغمبری می زنن باور نکن.
هر وقت دیدین برای یک کار اشتباه دلیل دارین بدونین که پای شیطان وسطه. شما زورتون به شیطان نمیرسه، انسان ضعیف خلق شده، من از هیچ کس انتظار ندارم که با شیطان مبارزه کنه و شکستش بده، فقط هر وقت شیطان اومد که شما رو وسوسه کنه، شما فقط و فقط صبر کنین و هیچ کاری انجام ندین، کوچکترین کاری انجام ندین، فقط سر جای خودتون ساکن بمونین و هیچ کاری انجام ندین، شیطان فرصتش برای وسوسه ی انسان ها کمه مثلا ده یا بیست دقیقه است، اگه تو این مدت نتونست موفق بشه، خدا چنان او رو به دور دست ها پرتاب میکنه که دفعه ی بعد واقعا جرات نمیکنه که نزدیک بیاد. این رو هم بگم که هر بار که در مقابل وسوسه شیطان صبر کنین و شیطان دور بشه، دفعه بعد فرصت شیطان کمتر میشه مثلا به جای ده دقیقه، هشت دقیقه برای وسوسه فرصت خواهد داشت. این برای اینه که خدا بنده هاشو دوست داره. اما در مورد اون کارهایی که فکر میکنین اسمشون رشد و کمال هست، به این فکر کنین که ارزش شما بسیار بسیار بیشتر از اینهاست، خودتونو ارزون نفروشین، هیچ چیز نمیتونه بهایی برای بدن شما باشه به جز بهشت، اونو به جز بهشت به هیچی نفروشین.
از دید بنده کلیه عزیزانی که در مقام پاسخ بر می آیند باید ب نکات مختلفی توجه کنند، و صرفاًاز روی احساسات پاسخ ندهند،دوما توجه همه عزیزان به این نکته معطوف بشه که اکثر جوانان ما درحال حاضربه این مشکل دست و پنجه نرم میکنند،سوما اسلام دین زمانه است یعنی انعطاف پذیری،پس مطمئن باشید این مساله شاید در حال حاضر از دید بعضی از مجاهدین حرام باشه وبعضی دیگر از مجتهدین آنرا حرام نمی دانند،ازدواج عقددو طرفه ست، برای انعقاد یک عقد طرفین باید دارای اهلیت باشند رشید باشن، پس وقتی کسی دارای این شرایطه، در انجام عقد مستقله، ولذا منع این عمل ورود ب حریم خصوصی محسوب میشه،ومیتوان از طریق قانون اقدام نمود، همانگونه که دختر میتواند درصورت محیا بودن شرایط ازدواج ایدال وعلی رغم مخالفت پدر وی جد پدری با اجازه از حاکم ازدواج نماید، لذا از دوستان خواهشمندم درصورت بیان سوالی یا پاسخی، از نگاه شخصی و احساسی در صدد پاسخ گویی بر نیاییم، وباقدری تامل در دین عزیزمان که ب زیبایی همه جوانب را در نظر گرفته وخواهد گرفت، پاسخی درخور شان ارائه دهیم، عذر خواهی میکنم ازهمه عزیزانی کلام من شاید باعث رنجش خاطر شده باشد
اون مرجع تقلید احتمالا دختر نداشته و آیا حاظره کسی بره دختر مجردش رو اغفال کنه و هرکاری باهاش بکنه بعد بگه صیغه کردم متاسفانه من دچار این مشکل شدم تنها راه چاره چند تن از دوستان باید جمع بشن و بلایی سر اون مرد متاهل بیارن که ثانیه ای هزار بار از بدنیا اومدنش پشیمون بشه
بسم الله الرحمن الرحیم حتما یادتان باشد اگر مدت زمان صیغه ای که خوانده اید هنوز به پایان نرسیده است. به آن آقا بگویید بقیه مدت زمان عقد موقت را به شما ببخشد. یعنی بگوید من بقیه مدت عقد موقت را بخشیدم. اینطوری صیغه باطل می شود. و شما می توانید بعدا با مرد دیگری عقد دائم بخوانید. البته از یک روحانی هم سوال کنید که مطمئن شوید. البته به نظر برخی از علما کلا عقد شما از اول باطل بوده است. ولی برای احتیاط حتما این کار را بکنید تا در آینده برای ازدواج شما مشکلی پیش نیاید .


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(دوستی با مرد متاهل) (رابطه دختر با مرد متاهل) (رابطه با مرد متاهل) (عشق مرد متاهل به دختر مجرد) (صیغه مرد متاهل با دختر باکره) (مرد متاهل و دختر مجرد) (رابطه مرد متاهل با دختر) (ازدواج با مرد متاهل) (ازدواج دختر مجرد با مرد متاهل) (رابطه دختر مجرد با مرد متاهل) () (رابطه جنسی با مرد متاهل) (رابطه دختر با مرد زن دار) (صیغه دختر مجرد با مرد متاهل) (صیغه مرد متاهل) (صیغه برای مردان متاهل) (حکم صیغه برای مرد متاهل) (ازدواج دختر با مرد متاهل) (دوستی مرد متاهل با دختر مجرد) (رابطه دختر مجرد و مرد متاهل) (رابطه جنسي مرد متاهل با دختر مجرد از نظر شرعي) (ارتباط دختر مجرد با مرد متاهل) (حکم رابطه دختر مجرد با مرد متاهل؟) (دختری هستم) (ازدواج موقت) (پرسش و پاسخ خواستگاری) (صیغه) (جنسی) (رابطه)