پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


دختری 25 ساله تحصیلکرده (مهندس) خوش قیافه خوش پوش معتقد به احکام و دستورات دین (نماز، روزه، روزی حلال، حجاب و ... ) و تا آن جایی که بتونم اهمیت میدم و به آنها عمل می کنم. البته باید بگم آدم خشک تعصبی نیستم.
1- از معیارهای مهم ازدواج در درجه اول برای من ایمان واعتقادت خیلی مهمه
2- اخلاق خوب
3- شغل مناسب وآبرومند جهت کسب روزی حلال
4- تحصیلات مناسب
5-قیافه مناسب
6- سطح فرهنگ
راستشو بخواید هیچ وقت تا حالا که 25 سالمه هیچگاه اهل دوستی با پسرها و این برنامه ها نبودم البته نه اینکه فکر کنید از قول بعضی ها املم یا قیافه خوبی ندارم نه! حتی باید بگم پیشنهاداتی هم داشتم اما من مطابق اعتقاداتم در موارد ضروری با رعایت کمال احترام، ادب بین زن و مرد مسلمان و ... با جنس مخالف صحبت می کنم حتی توی محیط کار باهشون کار می کنم. به همین دلیل دلم می خواهد شریک زندگیم هم اهل هیچ برنامه ای نبوده باشه راستشو بخواید مثلا مورد خواستگاری بوده که اهل همین دوستی ها بوده و جواب منفی دادم و مورد دیگه مثلا اخلاق خوبی داشته ولی می گفت یه وقتایی سیگار می کشم و یا مشروب می خوردم و می گفت اعتقاد دارم چیز بدی هم نیست ولی نماز هم می خونم آیا میشه به چنین آدمایی اعتماد کرد؟ من با خودم میگم این که به راحتی این حرف رو میزنه اگه فردا تو زندگی یه مشکل به وجود بیاد فوری رو به اینا می آره به نظر شما عقیده من غلطه؟ حالا واسه من مهم نیست که ماشین داره خونه داره پولداره و ... و یا موردی بوده که اعتقاد داشته زن توی خونه باید باشه و خونه داری و بچه داری کنه و ... ولی من همچون روحیه ای ندارم من درس خوندم تلاش کردم که کار کنم و ... و از قول بعضیا میگن خانم کلاسش بالاست، خانم سختگیره، دیگه چی میخوای ولی من نمی توانم به اعتقاداتم پشت کنم. به خاطر این موارد (مال و ثروت) یا اینکه بخوام زود ازدواج کنم زندگیم رو خراب کنم؟
ولی واقعیتشو بخواهید خیلی می ترسم چون ازون دخترایی نیستم که بخوام خودمو نشون بدم و حتی اگه کسی بهم اظهار علاقه هم کنه به خاطر اعتقاداتم و اینکه زن و مرد بجز در موارد ضروری نباید با هم صحبت کنند نمی تونم بجز در مواردی مثل درس و کار صحبت دیگه ای داشته باشم ولی خودتون می دونید که امروز باب شده اول دختر و پسر بعد از یک مدت دوستی مثلا حالا می بینند با هم تفاهم دارن یا نه اما من مگر بعد از خواستگاری رسمی و با اجازه پدر و مادرم فقط با آنها صحبت می کنم واقعا این کار من اشتباهه؟ یا راحت بگم بلد نیستم قاپ کسی رو بزنم؟ می ترسم دیگه موردهای مناسبی برام پیش نیاد و تمام دغدغه فکریم این شده. یعنی میشه یه شرایط پیش بیاد که ایده آل من و طبق معیارهای من باشه؟ ولی در اینجا دخترا خیلی مظلوم واقع میشن آیا این طوری نیست که باید بشینن تا ببینن کی و چه زمانی مورد مناسبی پیش بیاد یا نه؟ لطفا منو راهنمایی کنید تا از این ترس و دغدغه فکری رهایی پیدا کنم؟ آیا واقعا زمان ازدواج برای من دیر شده؟

2 پاسخ 2

با سلام و تقدیر از ارتباطتان باید بگوییم در این مطلب با شما هم عقیده ایم و نظرتان را تایید می کنیم و توصیه می نماییم در باره مسئله ی ازدواج از ابتدا با دقت قابل قبول اقدام کنید تا در اینده دچار پشیمانی و درد سر نشوید لذا راههای تحقیق را متنوع و دقیق انتخاب نمایید و صرفا از خود طرف تحقیق نکنید حال اگر این فرد راستگو نبود چه می کردید از خانواده و دوستان و همسایه ها و همکلاسیها و .. باید تحقیق نمود انهم تحقیق هدف دار . توجه داشته باشید که افراط و تفریط هر دو ناپسند است و در این موضوع بسیار مهم هم نباید ایده ال گونه فکر کرد و یا بسیار با سهل انگاری اقدام نمود .

برگرفته از پرسمان
سلام بر شما وتبریک به خاطر نگاه و اعتقاد درستی که در رعایت احکام محرم و نامحرم دارید. هرگز دچار تردید و شک در رفتارتان نشوید. البته همانطور که دوست عزیزمان فرمودند افراط و تفریط هم نباید بشود.مکمل اعمال نیک و مورد رضای خدا که دارید ازاکسیرتوکل ودعا و توسل که مکمل و لازمه بندگی است غفلت نکنید.خداوند هرگز اجرو پاداش نیکوکاران و بندگان صالح خود را ضایع نخواهد کرد.ان الله لایضیع اجرالمحسنین.اما اولیاء و پیامبران بزرگ الهی نیز بهترین پاداش های خود را با دعا و توسل از خدا کسب کرده اند. اگرزکریای نبی با دعا ازخدا طلب وارث و جانشین نمیکرد شاید هیچگاه خداوند یحیی را به او عطا نمیکرد.آرزوی سعادت و بهروزی برای شما دارم.التماس دعا


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(مهندس خوش بیان) (ایا روزه عروسی ترس داره یا نه ) ()