پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

آیا دیدن عکس های سکس حرام است و آیا دیدن آن برای دختران نیاز به غسل دارد؟ و اگر دختری به واسطه آن خیس شود و روزه باشد حکمش چیست؟

1 پاسخ 1

بلی ,با توجه به اینکه دیدن این گونه فیلم‏ها به طور معمول شهوت برانگیز و مقدمه ارتکاب گناه می‏باشد، نگاه به آنها حرام است. دیدن این فیلمها به خودی خود احتیاج به غسل ندارد مگر اینکه یقین به جنابت (ارگاسم ) حاصل شود. در صورت جنابت روزه باطل وکفاره نیز واجب می گردد.
T}همه مراجع (به جز آیت اللّه تبریزی و آیت اللّه سیستانی):{T با توجه به اینکه دیدن این گونه فیلم‏ها به طور معمول شهوت برانگیز و مقدمه ارتکاب گناه می‏باشد، نگاه به آنها حرام است.V}آیت اللّه خامنه‏ای، اجوبه الاستفتاءات، س‏1187؛ آیت اللّه صافی، جامع‏الاحکام، ج‏2، س‏1717 و 1605؛ آیت اللّه فاضل، جامع‏المسائل، ج‏1، س‏1729 و 1731؛ آیت اللّه مکارم، استفتاءات، ج‏1، س‏778 و 782؛ دفتر آیات عظام امام خمینی، بهجت، نوری و وحید.{V
T}آیت اللّه سیستانی:{T اگر بدون قصد لذت و ترس افتادن به گناه نیز باشد، بنابر احتیاط واجب نگاه به زنان جایز نیست.V}آیت اللّه سیستانی، sistani.org، (فیلم)، س‏4؛ {V
T}آیت اللّه تبریزی:{T نگاه به فیلم‏هایی که موجب تحریک شهوت بر حرام یا ترویج فساد در جامعه باشد، جایز نیست.V}آیت اللّه تبریزی، استفتاءات، س‏1603 و 1605 و صراطالنجاه، ج‏5، س‏1129.{V

توضیح بیشتر:
حصول جنابت به دو طریق است: الف) دخول، ب ) خروج منى.
مایعى که همراه با اوج لذت جنسی (ارگاسم) از زن خارج مى‏شود حکم منى را دارد و موجب جنابت است. اما رطوبت‏هایى که غالبا هنگام برانگیختگى مختصر جنسى مانند دیدن برخی صحنه های محرک فیلم ها خارج مى‏شود و به آن اصطلاحا مذی می گویند, پاک است و باعث جنابت نیست .
در این جا ذکر یک قاعده کلى نیز مفید است و آن اینکه تا زمانى که یقین به خروج منى و یا رسیدن به آن حالت نهایى نباشد حکم جنابت جارى نمى‏گردد. بنابراین به مجرد اینکه رطوبتى از بدن خارج شد و یا هیجانى در بدن به وجود آمد جنابت حاصل نشده است.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(عکس سکس) (عکس هایسکس) (عکس های س کس) (عکس های س ک س) (نمایش عکسهای سیکس) (ایا دیدن فیلم س.. برای نیاز به غسل دارد) (ایا دیدن عکس) (آیا زن با دیدن صحنه های شهوتی جنب می شود؟) (سكس) (ديدنسكس) (دیدن فیلم های محرک غسل) (ديدن سكس) ()