پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


من به مدت 10 سال شخصی را دوست داشتم که به هم علاقه مند شدیم و وعده ازدواج دادیم می خواستیم مشکلات درسی و مالی خودمان را حل کنیم تا با خیال راحتری زندگی زناشویی را آغاز کنیم درسمان تمام شد کار پیدا کردیم و خدا را شکر هیچ مشکل مالی نداریم اما بعد از 10 سال خانواده نامزدم اجازه ازدواج به ما نمی دهند و کاری کردند که شخص مورد علاقه من دچار تردید شده است در امر ازدواج با من اکنون زندگی من به خطر افتاده و من واقعا از لحاظ روحی پریشان شده ام لطفا مرا راهنمایی نماید.

1 پاسخ 1

برادرعزیز لازم است قبل از هر سخن، از مکاتبه شما که زمینه‏ساز ارتباطى صمیمانه با شما جوان پاک نهاد و کوشاگردیده است، تقدیر و تشکر کنیم و براى شما سلامت مقرون سعادت و آینده‏اى درخشان را از حضرت حق مسألت مى‏نماییم.
اما درخصوص موضوع مورد مشاوره؛ در مکاتبه خود علت مخالفت خانواده‏ دختر را بیان ننموده‏اید که به چه دلیل با ازدواجتان موافقت ندارند و از آنجا که ما از این بابت اطلاعاتى در اختیار نداریم، نمى‏توانیم توصیه‏اى صد در صد راه‏گشا ارائه کنیم،
دوست عزیزم! مخالفت خانواده ایشان یا مستند به دلیلى معقول می باشد که در این صورت یقیناباید آن را تأمین نمود، لذا براى این که قضاوت بى‏مورد و توصیه بدون آگاهى انجام نگیرد توصیه مى‏شود طى مکاتبه‏اى دیگر دلیل آن را از زبان خودشان بیان کنید - نه از زبان خودتان - اما اگر آنها واقعا - نه به عقیده شما- دلیلى موجه بر مخالفت خود نداشته باشند مى‏توان به صورت زیر هدف را دنبال کرد تا به امید خداوند سبحان موفقیت به دست آید:
الف - راه‏کارهاى مربوط به والدین:
1- شخصى را که مورد اعتماد خانواده شما است انتخاب کنید.
2- سخنان معقول و معیارهاى پسندیده و دلیل نپذیرفته شده خودتان را در مورد انتخاب همسر مورد نظر، با اودرمیان گذارید به گونه‏اى که او را صد در صد نسبت به عملکرد خود توجیه نموده و نظر مساعد خود را به او نیز منتقل و وى را متقاعد سازید.
3- فرد مورد نظر را بعد از این مرحله به عنوان واسطه خدمت والدین دختر بفرستید تا نقش وساطت علمى ومحبتى خود را به خوبى ایفا کند.
4- وظیفه فرد مورد نظر آن است که هم از در محبت و هم از در استدلال و توجیه علمى نظر والدین ایشان را جلب ورضایت آنها را تأمین کند.
5- از هر عملى که مخالفت صریح با نظر والدین ایشان دارد اجتناب کنید.
6- در صورت نیاز و انعطاف والدین این واسطه‏گرى را مکرر انجام دهید تا اندک اندک دل والدین ایشان نرم شده وموجب جلب رضایت آنها فراهم گردد.
7- برای پسر تحصیل رضایت والدین شرط نیست ولی برای دختر تحصیل رضایت والدین شرط است و در صورتی که به هیچ وجه راضی نشوند، امکان پی گیری وجود ندارد.
8-از گذر زمان به عنوان یک راه رسیدن به هدف بهره بگیرید
9- در برخورد با والدین ایشان راه اصرار و لجاجت را پیش نگیرید و همیشه احترام و تواضع را پیش روی خود داشته باشید.
10- بعد از بکار گیری راه واسطه گزارش آن را ارسال دارید تا در خدمت باشیم.
11- افراد واسطه باید نزد والدین ایشان جایگاه ویژه داشته باشندو والدین دختر برای آنها اعتبار خاص قایل باشند.
12- واسطه باید حرف شما را بیان نماید و از آن دفاع نمایند.
13- از دعا و توسل غفلت نکنید .
14- در این مدت محبت آن خانم را در دل پرورش ندهید و از ایجاد دلبستگی قبل از طی شدن مراحل ضروری خود داری نماییدتا در آینده با مشکل مواجه نشوید.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده