پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


در رساله امام خمینی(ره) داریم: «آبی که بعد از ملاعبه و بازی از بدن مرد خارج می شود مذی است و به تنهایی پاک است.» حال سؤال این است که منظور از ملاعبه و بازی چیست؟ آیا فکر کردن به امور جنسی یا دیدن بدن خود در آینه هم جزء ملاعبه است؟ یعنی بعد از بیرون آمدن آن غسل لازم نیست؟ آیا این آب که با لذات جنسی همراه است همان مذی است؟ آیا بیرون آمدن آن روزه را باطل می کند؟ آیا بعد از بیرون آمدن آن باید وضو گرفت؟ اگر کامل و دقیق توضیح دهید یک بنده خدا را از شک و شبهه نجات داده اید؟

1 پاسخ 1

آری تمام این رطوبتی هایی که در حالات مختلف فوق ( که در پرسش آمده) از انسان خارج می شود مذی نام دارد و پاک است و غسل ندارد و تنها در یک صورت غسل واجب می شود و آن اینکه رطوبت یاد شده نشانه های منی را داشته باشد نشانه های منی در مرد عبارت است از :

T} 1. همراه با شهوت باشد. 2. با جستن بیرون آید. 3. بدن سست شود. اگر هیچ یک از علامت‏ها سه گانه و یا یکى از آنها را نداشت، حکم به منى نمى‏شود؛؛ آیت‏اللّه خامنه‏اى، اجوبه، س 180.{V T}V


برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(ملاعبه یعنی چه) (ملاعبه یعنی چی؟) (ملاعبه یعنی چه؟) (منظور از ملاعبه چیست) (منظور از ملاعبه) (آبی که بعد از) (ایا مذی روزه را باطل می کند) (مذی پاک است) (آیا مذی روزه را باطل میکند)