پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


بنده در اینترنت با یک سری روشهای جدید درآمد کسب می کنم.مثلا یکی از روش ها این می باشد که به ازای عضو شدن در بعضی سایتهایی که دنبال مخاطب می باشند مثلا سایت مربوط به یک فروشگاه اینترنتی پول به حسابم واریز می شود.این پول به خاطر جذب مخاطب داده میشود نه به خاطر چیزی شبیه گولد کوییست .اما چون کشور ما تحریم می باشد بعضی سایت ها در لیست مشخصات فردی که می خواهد عضو شود در قسمت کشور اسمی از ایران نمی برند.در قسمت مربوط به عضو شدن بعضی اوقات توسط خود سایت ذکر مشود مشخصات شما یا مشخصات کامپیوتر شما اگر بخواهم راست بگویم یعنی نام ایران را به عنوان کشور بنویسم (نوشتن نام کشور ضروری می باشد) اصلا نام ایران در بین نام هایی که به عنوان کشور ارایه می شود وجود ندارد ومن تنها دو راه خواهم داشت یا ازسایت ذکر شده همانند بسیاری سایت های دیگر و در نتیجه پول حاصل چشم پوشی کنم یا نام کشور دیگری را انتخاب کنم و ادامه دهم.((حال اولا آیا حرف بنده مصداق دروغ است ؟ ثانیا پولی به این واسته می دهند چه حکمی دارد؟ اگر فرض کنیم من همه اطلاعات را دروغ بنویسم آیا پولی که بدست خواهم آورد حرام است)). البته شاید بگویید خوب آنها بوسیله ی IP شما راحت می توانند متوجه دروغ شما شوند جواب این است که بله بعضی سایت ها به این موضوع یعنی IPدروغی اهمیت نمی دهند.اما برای بعضی که اهمیت می دهند می توان بوسیله ی VPN این مشکل را حل کرد (تضیح VPN در پایین نوشته شده )حال گناه شد دو تا هم سایتی که در آن عضو می شوم راضی نیست هم دروغ نوشته ام.((حال حکم پولی که بدست می آورم چیست؟)) گاهی اوقات هم سایتی که میخواهم در آنها عضو شوم فرم ثبت نام را جلوی من میگذارند و می گویند فرم را پر کن یعنی دقیق مشخص نمی کنند مشخصات شما یعنی باز به نظر می رسد در این حالت گناه دروغ نوشتن حذف می شود.ولی خوب تقریبا واضح است که منظور سایت مشخصات من بوده ولی ذکر نکرده.حال اگر من نام کشور دیگری را ذکر کنم حکم پولی که این بار به دست می آورم چیست؟ نکته ی جالب این میباشد که خود دولت آمریکا از این موضوع VPN وکارهایی که افراد درآن می کنند آگاهی دارد. گاهی هم با VPN یعنی بدست آوردن مثلا IP آمریکایی می توان در سایتی عضو شوم و به واسطه ی تنها همین عضو شدن پول دریافت کنم که آن سایت چه قبل از تحریم و چه بعد از تحریم تنها به آمریکا یی ها اجازه عضو شدن می داد.حکم پول در این مورد چیست؟ حساسیت زیاد مرا در این مورد با صبر خود پاسخ گو باشید .حساسیت زیاد من در این مورد به خاطر این می باشد که پول حرام را اصلا دوست ندارم .به بزرگی خود حساسیت من را ببخشید.به خاطر نیازی که به پول برای انجام بعضی کارها دارم خواهشمندم من را برای مدت طولانی چشم انتظار پاسخ خود نگذارید. توضیح در مورد VPN : VPN با استفاده از سروری که مثلا در آمریکا دارد میتواند IP من را به IP آمریکایی تغییر دهد .دیگر امکانات VPN امکان ورود به انواع سایت هایی است که بعد از تحریم دیگر نمی توانستیم وارد آنها شویم مثلا بزرگترین و معتبرترین سایت مربوط به محققین شیمی(بنده خود دانشجوی شیمی داشگاه شهید بهشتی می باشم) البته افراد بوسیله ی آن می توانند به سایت های غیر مجاز وارد شوند که البته کار غلطی است(امید وارم استفاده درست از VPN حرام نباشد؟). برای استفاده از VPN باید همانند استفاده از ISP پول پرداخت کرد.(5هزار تومان به ازای یک ماه) .

1 پاسخ 1. کلیک کردن بر روی سایت های تبلیغاتی و یا موتور جستجوئی که به کاربران پولی به عنوان تشویق می دهد مانعی ندارد مشروط بر آنکه تبلیغ اشیاء حرام نباشد و یا مستلزم دیدن برنامه ها و صحنه های شهوت انگیز و مفسد اخلاق و اعتقادات نباشد. صرف دریافت وجه از کلیک کردن روی سایت های تبلیغی و آموزش آن حرام نیست مگر آن که در این سایت ها تبلیغ از امور حرام شود و یا مشتمل بر مطالب و عکس هایی باشد که موجب تهییج شهوت و یا فساد اخلاق و عقیده و یا مفسده دیگری باشد که در این صورت مراجعه به آنها و پول گرفتن برای این مراجعه حرام است.
وارد کردن اطلاعات مجازی در حوزه مجازی دروغ محسوب نمی شود به خصوص در مواردی که مصالحی در بین باشد و نخواهد اطلاعات واقعی بدهد و به فرض دادن اطلاعات غلط دروغ باشد این امر باعث حرام شدن پول بدست آمده نمی شود.برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(سایت هایی که vpn دارند) (ایا استفاده از vpn مجاز است) ()