پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


سلام
من همسرم از اسلام فقط نماز خوندن رو انجام میده چطور علاقه مندش کنم طوریکه احساس نکنه دارم بهش زور میگم.کاملا روشن بهم جواب بدید خواهش میکنم کمکم کنید تا به اسلام ودین علاقه بیشتری نشون بده.اون ازمن 9ماه کوچکتره نمیخام باز فکرکنه مثل مادرش رفتار میکنم

2 پاسخ 2

به نظر من اولین و مهم ترین کاری که باید بکنید اینکه بپذیرید همسرتون ممکن است هیچ وقت حاضر به انجام سایرفرایض دینی نشود. این باعث می شود رفتار شما در مقابل همسرتان از حد نگذرد.

شما باید بسیار صبور باشد و فقط در مواردی که همسرتان آمادگی گفتگو در این زمینه را دارد، در مورد این مسائل با او صحبت کنید. آن هم فقط در مورد یک موضوع و بسیار مختصر و مفید. شاید همین یک موضوع نیاز به مدت زیادی داشته باشد.

باید خودتان به حرف هایی که میزنید مقید باشید. در واقع باید اهل عمل باشید. شما باید دلایل پشت فرایض را بخوبی بدانید و بتوانید آنها را شمرده و به مرور به همسرتان انتقال دهید.
هیچ وقت نباید عملی انجام دهید که او تصور کند قصد نصیحت و یا هدایت او را دارید. اگر روی این حرکات شما حساس است می توانید به صورت غیرمستقیم یعنی از طریق اطرافیان او و یا حتی رابطه با یک شخص آگاه به این مسائل (البته باز هم نه به صورتی که آشکارا ایشون رو به راه راست هدایت کنید) و پیش روی قدم به قدم و اصولی به واسطه ی این شخص به شما و ایشون کمک کنه. صبر و بردباری و عدم مجادله نکته ی حیاتی در این امور است که ممکن است با یک اشتباه چندین مرحله به عقب برگردید.
حتما سری به سایت زیر بزنید:
http://www.smhosseini.com
از جلسات ایشون و یا کتاب ها و سی دی های ایشون میتونید بهره ببرید.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده