پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


من خواستگاری دارم که صادقانه در مورد بیماری ای که دارن با من صحبت کرده. چند سال قبل یکی از بهترین دوستانشون بخاطر بیماری سرطان فوت کرده و به این دلیل استرس فوق العاده زیادی بهشون وارد شده و الان مجبورن که گاهی انسولین تزریق کنن. البته خودش می گه که مشکل مهمی نیست و برای جلوگیری از لاغری زیاد این کار رو می کنه و گرنه باید رژیم غذایی خاصی رعایت کنه. می خوام در مورد این مشکل و رابطه اش با استرس های این چنینی و مشکلاتی که ممکنه در آینده ایجاد شه اطلاعاتی بهم بدین.

1 پاسخ 1

به احتمال بسیار زیاد خواستگار شما مبتلا به بیماری دیابت یا مرض قند هستند، که مجبور به استفاده از انسولین می باشند. بیماری دیابت اگر ناشی از چاقی بیش از حد باشد (به اصطلاح دیابت تیپ دو باشد) خیلی مشکل ساز نیست و با کاهش وزن و درمان های دارویی کنترل می شود، هر چند عوارض متعددی مانند عوارض چشمی، قلبی، عروقی، کلیوی و ... در طول زمان این افراد را گرفتار می سازد.
نوع دوم دیابت، دیابت وابسته به انسولین است که معمولا از سنین کودکی یا میان سالی گرفتار افراد می شود، عوارض در اینگونه اشخاص، در صورتی که به صورت دقیق قند آنها کنترل گردد دیرتر ظاهر می گردد.
در هر حال بهتر است برای اطمینان مطالعاتی در مورد دیابت داشته باشید و در صورت امکان با یک نفر پزشک متخصص نیز مشورت کنید و میزان مصرف انسولین و مدت گرفتاری ایشان را جویا شوید و سپس تصمیم بگیرید؛ شاید ازدواج به صلاح نباشد.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

() (پرسش و پاسخ خواستگاری) (خواستگار)