پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

در ایران برای ارضای غریزه جنسی، چه راهی وجود دارد؟

1 پاسخ 1

در ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که یگانه راه و منطقی ترین روش ارضای واقعی شهوت ازدواج است, باید تمام همت خود را درفراهم کردن شرائط ازدواج قانونی به کار گیرید . ولی اگر به هر دلیل نمی توانید ازدواج کنید, چاره ای جز استفاده از روشهای کنترلی نیست.
غریزه جنسی را باید کنترل کرد،والا هرچه انسان به آن میدان بدهد ،شعله ورتر می شود.به قول شهید استاد مطهری این نوع از عطش که هوس نامیده می‏شود ارضاء شدنی نیست . اگر مردی در این مجرا بیفتد ، فرضا حرمسرائی نظیر حرمسرای هارون الرشید و خسرو پرویز داشته باشد پر از زیبا رویان که سالی یک بار به هر یک نوبت نرسد ، باز اگر بشنود که در اقصی نقاط جهان یک زیباروی دیگر هست ، طالب آن‏خواهد شد . نمی‏گوید بس است دیگر سیر شده‏ام . حالت جهنم را دارد که هر چه به آن داده شود باز هم به دنبال زیادتر است . خدا در قرآن می‏فرماید : « یوم نقول لجهنم هل امتعت و تقول هل من مزید »به جهنم می‏گوئیم پر شدی‏ ؟ سیر شدی ؟ می‏گوید آیا بازهم هست ؟ ...در اینگونه حالات سیر کردن و ارضاء از راه فراوانی ، امکان ندارد و اگر کسی بخواهد از این راه وارد شود درست مثل آن است که بخواهد آتش را با هیزم سیر کند(اخلاق جنسی صص115-118) .
از این رو غیر از ازدواج شرعی ویا کنترل وتعدیل این قوه هیچ راهی میسر نیست . فرو افتادن در وادی شهوات و خواهش‏های نفسانی انسان را ازدین وشریعت وتقوا دور میکند و موجب سقوط انسان میگردد و افتادن به دام راه‏های نامشروع برای ارضای غریزه جنسی نه تنها چیزی از مشکلات را حل نمیکند؛ بلکه خود بسی مشکل آفرین میشود و به فرمایش حضرت علی (ع) چه بسا یک لحظه لذت و شهوت موجب یک عمرپشیمانی میشود چه بسیار گناهانی هستند که انسان را از رحمت خدا دور میکنند و قلب انسان را تیره و سیاه کرده وپاکی تقوا و ایمان را از قلب انسان بیرون می برند.
دراین باره نکات ذیل قابل توجه است. امیدواریم مفید واقع شود.
1. غریزه جنسى نیاز فطرى هر انسان است که لازم است براى رفع آن اقدام صحیح صورت گیرد.
2. تنها راه صحیح ارضاى این غریزه، ازدواج و ارتباط زناشویى با همسر قانونى و شرعى است.
3. امروزه از نظر علمى ثابت شده است که ارضاى غریزه جنسى از راه‏هاى انحرافى سبب دچار شدن انسان به انواع و اقسام مشکلات و بیمارى‏هاى جسمى،روحی و روانى و اجتماعى مى‏شود و سلامتى انسان را تهدید مى‏کند.
4. اگر به دلائلى مثل تحصیل، شغل، نداشتن امکانات اقتصادى و مادى، ازدواج ممکن نباشد بهترین راه مقابله با فشار غریزه جنسى پرهیز از تحریک کردن غریزه است.
5. امورى که باعث تحریک غریزه جنسى است و باید از آن پرهیز کرد عبارتند از: اختلاط و ارتباط با جنس مخالف ،نگاه کردن به صحنه‏هاى تحریک‏کننده از قبیل عکس، فیلم ، گوش کردن به ترانه‏ها ی مبتذل ،مطالعه کتاب‏ها و مطالب تحریک‏آمیز، مصرف غذاهاى تحریک‏کننده، استفاده از لباس‏هاى تنگ و نامناسب، بى‏کارى و تنبلى و نداشتن اوقات فراغت سالم، تخلیه نکردن هیجانات درونى به وسیله ورزش و مسابقات علمى و تفریحات سالم، معاشرت با افراد لاابالى و هرزه و و...
6. غریزه جنسى همانند سایر غرایز بشرى گر چه لازمه زندگى انسان است، ولى یکى از راه‏هایى است که خداوند بندگانش را امتحان مى‏کند و میزان بندگى و تسلیم آن‏ها را اندازه‏گیرى مى‏کند. یک انسان مؤمن هر چند هم مورد فشار شهوت و دیگر خواهش‏هاى نفسانى قرار بگیرد، به خاطر احترامى که به خدا و دستورات او مى‏گذارد، تسلیم این خواهش‏ها نمى‏شود و تحمل و صبر را پیشه مى‏کند. به همین جهت گفته شده: «در جوانى پاک بودن شیوه پیغمبرى است». البته تسلیم خواهش‏هاى نفسانى نشدن کار بسیار سختى است و احتیاج به ایمان قوى و معرفت بالا و ترس از عذاب الهى دارد. خصوصاً شهوات جنسى که بسیار قوى هستند.
7. اشتغال به کارهای خوب و مفید ، مطالعه مخصوصا کتاب‏های مذهبی وتوجه به عواقب سوءگناهان. به یادخدا بودن و انجام نافله و نمازهای مستحبی. روزه گرفتن در بعضی از ایام هفته می توانند درکنترل غریزه جنسی موثر باشند.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(ارضای غریزه جنسی) (جنسی) ()