پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


گفتید که میزان از بین رفتن عوارض بستگی به مدت و شدت انجام اون کار دارد. برای کسی که به مدت 4 سال به طور تقریبا هفتگی یا ده روز یکبار، درگیر این کار بوده است (گاها در هر دفعه یک الی سه بار گناه می شده است) چه مدت طول می کشد تا آن عوارض از بین رود؟ به دنبال ازدواج هستم، آیا این سابقه ممکن است در زندگی مشترک آینده ام مشکلی ایجاد کند؟ آیا این سابقه ممکن است باعث تأثیر در فرزند آینده ام شود؟

1 پاسخ 1

همانگونه که قبلا نیز متذکر شده ایم، زمان از بین رفتن عوارض از یک شخص تا شخص دیگر کاملا متفاوت است هر چند هر دو به یک گونه مبتلا باشند. زیرا مقاومت بدنی افراد و همچنین وضعیت روحی روانی آنها با هم دیگر متفاوت است. بنابراین نمی توانیم به صورت کاملا دقیق و محاسبه شده به شما بگوییم چه موقع از عوارض نجات پیدا خواهید کرد.
و اما باید بگوییم استمنا به صورت مستقیم بر زندگی مشترک و بچه دار شدن اثر ندارد؛ ولی به صورت غیرمستقیم امکان بروز عوارض متفاوتی هست که باعث تهدید قدرت باروری شما شود. مثلا اختلالات عصبی از قبیل اضطراب، افسردگی و ... زندگی زناشویی آینده شما را تهدید می کند. به این معنی که در اثر اختلالات فوق نیازمند دارودرمانی شوید و از جمله عوارض داروهای عصبی، اختلالات میل جنسی است که باعث کاهش روابط جنسی شما و همسرتان می گردد.
و نکته دیگر اینکه در اثر زودانزالی بین شما و همسرتان اختلافاتی ایجاد شود که می تواند تهدید کننده زندگی مشترک باشد.
در هر حال امیدواریم با اراده ای جدید هر چه سریعتر خود را از این بیماری مهلک نجات دهید و باامید و توکل بر خدا از درگاه حضرتش بخواهید در برطرف کردن مشکلات احتمالی آینده شما را یاری کند.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(از بین رفتن عوارض استمنا) (از بین رفتن عوارض خودارضایی) (مدت زمان از بین رفتن عوارض خودارضایی) (از بین بردن عوارض خود ارضایی) (مدت زمان از بین رفتن عوارض خود ارضایی) (ازبین رفتن عوارض خودارضایی) (از بین رفتن عوارض خود ارضایی) (زمان از بین رفتن عوارض خود ارضایی) (مدت زمان از بین رفتن عوارض دارو) (از بین بردن عوارض خودارضایی) (از بین بردن عوارض استمنا) (زمان ازبین رفتن عوارض خودارضایی)