پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

آیا ممکن است کسی که دچار استمنا به مدت چند سال است در آینده نازا شود و بچه دار نشود؟ لطفا مشروح پاسخ دهید.

1 پاسخ 1

استمناء به صورت طبیعی نمی تواند باعث ناباروری مردان شود ولی اگر به دفعات مکرر در هفته و به مدت چندین سال انجام شود، به صورت غیر مستقیم می تواند باعث بروز کم خونی و ضعف شدید یا زودانزالی، سردمزاجی جنسی و سایر مشکلات گردد و از این طریق باروری فرد را تحت تأثیر قرار داده و حتی زندگی مشترک آینده او را به مخاطره اندازد. به عبارت دیگر چنین افرادی پس از ازدواج به علت انزال زودرس نمی توانند از زندگی جنسی خود لذت ببرند و همسرشان دچار سردی جنسی شده و بنابراین میل چندانی برای مقاربت و حاملگی نخواهد داشت در نتیجه احتمال باروری این گونه افراد کاهش پیدا می کند.
به ندرت نیز در اثر استمناء اختلالهای شدید روحی-روانی مانند افسردگی شدید، اضطراب و ... ایجاد می شود که می تواند به صورت غیرمستقیم احتمال باروری مردان را کاهش دهد.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(ايا خودارضايي باعث نازايي ميشود) (آيا خودارضايي باعث نازايي ميشود؟) (ناباروری در مردان+استمنا) (تاثیر استمنا بر ناباروری) (استمنا وناباروری) (ناباروری و استمنا) (استمنا ناباروری) (جلق و ناباروری) (تاثیر استمنا بر ناباروری مردان) (ایاخودارضایی باعث نازایی میشود) (استمناء و ناباروری) (تاثیر استمنا در باروری) () (تاثیر استمنا در باروری مردان) (چند سال خودارضایی باعث ناباروری در مردان می شود؟) (استمنا نازایی) (͘� �ی��ی� ��� ������) (��� ��� ��� � ��� ���� �� ������ ������ ������ ���) (استمناء) (��یی�)