پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

خواهر بنده حدود 24 سال سن دارد و بعد از 3 سال زندگی با همسر به علت بد دلی و خسیسی شوهرش مایل به طلاق است. اما شوهرش قصد طلاق دادن او را ندارد. خواهرم می گوید شوهرش از قرآن فقط آیه واضربوهن را می داند و خواهرم را با تهمت های ناروا و از روی توهم کتک می زند. مثلا می گوید تو به نامحرم نگاه کردی و به او کتک می زند در حالی که خواهرم خیلی متین است و می گوید نه من نگاه نکردم و حتی قیافه او هم یادم نیست. یا گیر می دهد و می گوید ناخن هایت را کوتاه کن. شلوار تنگ نپوش. خواهر من چادری است و حتی نزد شوهر بنده سرش را هم بلند نمی کند و با چنین تهمت های ناروایی مثل تو از دختران بدکاره هم بدتری روبروست. خواهرم می گوید دیگر شخصیت من شخصیت خودم نیست. لطفا ما را مشاوره کنید و از لحاظ حقوقی هم ما را راهنمایی کنید که آیا طلاق توافقی بهتر است یا از طریق دادگاه که چندین سال طول می کشد و اگر مرد طلاق ندهد ما چکار می توانیم بکنیم؟

1 پاسخ 1

به نظر می رسد چنین فردی باید با مراجعه به یک روانشناس یا روانپزشک روشن شود که آیا بدبینی او در حد یک اختلال و بیماری ای است که باید با دارو یا روشهای درمانی دیگر درمان شود یا نه؟ در آن صورت با ارجاع طرفین دعوا به مشاور حقوقی که معمولا در دادگاه های مدنی دادسراها حضور دارند، تصمیم گیری می شود. بنابراین قضاوت کردن از راه دور و بدون معاینه و تشخیص صحیح و دقیق، سخت و مشکل است.
اینکه آیا کدام نوع طلاق برای خواهرتان بهتر است، نیازمند آگاهی و اطلاع از وضعیت خانوادگی وی و شماست. طلاق توافق ممکن است سریع تر باشد ولی شاید به صلاح شما نباشد، بله کسی که پس از طلاق مطمئن است زود، ازدواج می کند از شرایط ظاهری و شخصیتی و اخلاقی و سنی خوبی برخوردار است و امکان ازدواج برای او مجددا فراهم است، بهتر است طلاق توافقی بگیرد. اما اگر چنین نبود و شرایط ازدواج مجدد وی فراهم نیست، حداقل با مراجعه به دادگاه و گرفتن طلاق دادگاهی(هر چند دیر است). به برخی حقوقی مثل مهریه و غیره دسترسی پیدا می کند.
خلاصه اظهار نظر بدان مورد نیز مشکل است.
تأکید می شود با مشاوران دادگاه خانواده و مدنی که در دادگاهها و دادسراهای هر شهری مستقر هستند، گفتگو کرده و آنها دقیقتر و بهتر می توانند به شما کنند. ضمن اینکه تلفن ما نیز آماده است و مشاوران روانشناس ما آماده هستند، پاسخ گویی شما باشند و با کسب اطلاعات دقیق تر از وضعیت و شرایط شما و خانواده و طرف مقابلتان، راهنمایی دقیق تری انجام می گیرد.


برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

() (خواهر) (سن 24 سال) (" اگر مرد طلاق ندهد") (طلاق)