پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

من مردی متأهل هستم و یک فرزند و زندگی نسبتا خوبی دارم ولی احساس می کنم احتیاج به ازدواج موقت دارم برای همین می خواهم با دختری 20 ساله که دانشجوست و خودش قبول دارد به صورت موقت ازدواج کنم حال دو سؤال دارم: 1- چون قصد دارم این کار را به صورت مخفی انجام دهم و می دانم اگر همسرم بفهمد ناراحت می شود آیا لازم است رضایت او جلب شود و اگر بدون اطلاع او این کار را بکنم به او خیانت کرده ام و مرتکب گناه شده ام؟ لازم به ذکر است من همسرم را دوست دارم و سعی می کنم این کار در زندگی اصلیم تأثیر نگذارد. 2- با توجه به اینکه طبق نظر آیت الله خامنه ای احتیاط واجب برای ازدواج موقت با دختر باکره اذن پدر لازم است آیا می توان در این مسأله از کسی که اذن پدر را لازم نمی داند مثل آیت الله روحانی تقلید کرد در این صورت مرتکب گناهی نشده ام؟ خواهشا سریع جوابم را بدهید منتظرم.

1 پاسخ 1

1-در ازدواج مجدد اعم از دائم و موقت شرعا اذن زن اول شرط نیست مگر این که زن دوم دختر برادر یا دختر خواهر زن اول باشد. به عبارت دیگر زن اول عنوان عمه یا خاله برای زن دوم داشته باشد که در این دو صورت عقد زن دوم بدون اجازه زن اول باطل است، مگر آن که بعد از مطلع شدن زن اول از ازدواج شوهر با خواهر زاده یا برادر زاده اش رضایت به عقد بدهد که در این صورت صحیح است.
بلی، اگر زن با شوهر خود در ضمن عقد ازدواج شرط کرده که مرد ازدواج مجدد ولو به صورت موقت انجام ندهد و در صورت تخلف، زن از طرف مرد وکیل باشد که خود را مطلقه نماید در صورتی که مرد تخلف کند و ازدواج مجدد نماید زن می تواندخود را مطلقه نماید
2-اگر مرجع تقلید شما اذن پدر را در ازدواج دختر باکره بنابر احتیاط لازم مى‏داند شما به مرجع اعلم بعدی مراجعه کنید و اگر او هم احتیاط کرده به اعلم بعدی مراجعه کنید و ... و اگر سر انجام به ایت الله روحانی رسیدید می توانید طبق فتوای ایشان عمل کنید و اما اگر مرجع شما اذن پدر را بنابر فتوا شرط مى‏داند، عقد باطل است.
اما توصیه ما آن است که در صورتی که به همسر خود علاقمند هستید و مشکلی در نزدیکی با او ندارید ،از این کار جدا اجتناب نمایید و زندگی راحت خود را دچار درد سر نکنیدو هر چه نیاز جنسی دارید از همسر دایم خود بهره ببرید.موارد مشابهی تصمیم شما را گرفته اند و به مشکلات غیر قابل جبران مبتلا گشته اند.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

() (من عاشق مردی هستم که مت.اهل) (ازدواج موقت یک مرد متاهل با یک دخترمجرد) (خیانت) (بکارت)