پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

ابتدا از اینکه مجبورم اینقدر رک و بدون حیا صحبت کنم پوزش می طلبم. اگر مطالب از حوصله شما خوارج بود دلیلش دادن اطلاعات کافی است و به بزرگواری خود ببخشید. پسری هستم 23 ساله که از سن حدود 11 سالگی عادت به استمنا پیدا کردم و بدون اینکه مایع منی از من خارج شود از این عمل لذت برده وبه اوج شهوت جنسی می رسیدم. پس از حدود 2 سال برای اولین بار پس از استمنا مایعی شبیه منی از من خارج شد که در آن سن در مورد آن هیچ اطلاعی نداشتم و نیز از وجوب غسل جنابت هم مطلع نبودم (البته از نظر اینکه این اولین تجربه انزال بود به منی بودن آن مایع یقیین ندارم). در اوایل ابتلا به استمنا در سن 11 سالگی گاها 2 یا 3 بار در روز این عمل را انجام می دادم. اما رفته رفته از دفعات تکرار آن کاستم تا اینکه به تدریج در حدود 17 سالگی به 2 تا 3 بار در هفته اکتفا می کردم. بیشترین مورد محرک استمنا در من تخیلات جنسی بود که از تصاویر مستهجن بازی های کامپیوتری و به ندرت از فیلم ها یا عکس های مبتذل (و در سنین بالا از سایت های اینترنتی) در ذهن خود می ساختم. در 18 سالگی نقطه عطفی در من رخ داد که توانستم برای مدتی از استمنا و ... توبه کنم اما عواملی چون فشارهای روانی و تحریکات خارجی یا شاید عادت طولانی مدت به استمنا مرا گه گاه به این عمل می کشاند به طوری که فواصل بین این عادت بیش از 1 ماه می شد و در مواردی که شرایط روحی خوبی داشتم تا 2 یا 3 ماه هم به طول می انجامید. نحوه ارضا هم پس از 18 سالگی تغییر کرد به طوری که بسیار به ندرت به قصد انزال نهایی با آلت تناسلیم مشغول بازی می شدم اما چون از قبل این عمل به واسطه تخیلات هم کمی تحریک جنسی شده بودن در اکثر موارد دست ورزی به آلت تناسلی تا انزال کامل ادامه پیدا می کرد و تا کنون موفق به ترک کامل آن نشده ام. گاهی این عمل پیش از اینکه از خواب بیدار شوم در حالت نیمه هوشیار خواب و بیداری انجام می دادم و وقتی هوشیار تر می شدم پشیمان می شدم. تاکنون ظاهرا کسی از این عادت من مطلع نشده. پس از هر بار توبه می کنم ولی ... . مطالب مفید شما را در مورد عوارض استمنا و روش ترک این عادت در سایت و نیز cd پرسمان 2 خواندم و قصد کرده ام این عادت را به طور جدی ترک کنم. حال چند سؤال دارم: 1- من مدت طولانی مبتلا به استمنا بوده ام آیا راهی برای خلاصی از عواقب استمنا که در سایت ذکر کرده بودید وجود دارد یا اینکه با وجود ترک این عادت برای همیشه باید عواقب آن را تحمل کنم؟ 2- آیا این عادت در قدرت بارداری من تأثیری دارد؟ 3- آیا ازدواج من برای همسرم و نیز فرزندانم خطری دارد؟ 4- با توجه به اینکه این عادت سرعت انزال را در من پایین آورده چه کنم تا این مشکل (در دوران تأهل) برطرف شود؟

1 پاسخ 1

در پاسخ به سوال اولتان باید گفت: برخی از عوارض ناشی از استمنا پس از ترک در مدت زمان کوتاهتری از بین می روند مانند ضعف، لرزش بدن و برخی دیگر به مدت بسیار بیشتری نیاز است مانند کم خونی، وزوز گوش، مشکلات عصبی و روانی. ولی آنچه مسلم است باید قرار را بر این بگذارید که ان شاء الله عوارض به کلی برطرف خواهد شد، حتی اگر چند سال طول بکشد. و تنها راه آن نیز ترک دائمی و همیشگی این عمل است. هیچ وقت چنین فکری به ذهنتان خطور نکند که مثلا چند ماه است این عمل را ترک کرده ام و فلان عارضه هنوز باقی مانده است و بنابراین مجدد به این عمل مبتلا شوید. که یکی از خطرناکترین مراحل درمان است.
در مورد سوال دوم و سوم: به صورت مستقیم خیر. ولی به صورت غیرمستقیم امکان بروز عوارض متفاوتی هست که باعث تهدید قدرت باروری شما شود. مثلا اختلالات عصبی از قبیل اضطراب، افسردگی و ... زندگی زناشویی آینده شما را تهدید می کند. و یک انسان افسرده میل جنسی مناسبی ندارد تا بتواند از زندگی زناشویی لذت ببرد. بنابراین احتمال تشدید ناراحتی عصبی در اثر لذت نبردن از زندگی زناشویی به شکل سیکل معیوب وجود دارد.

ولی این به معنای آن نیست که چنین مشکلی حتما برای شما رخ خواهد داد بلکه باید به خداوند امیدوار باشید که ان شاء الله با ترک این عمل، خداوند به لطف و رحمت خود عوارض آن را به حداقل برساند. که این مطلب به عقل نزدیکتر و باعث امیدواری شما خواهد گردید.
قسمت چهارم: با ترک کامل این عمل و ازدواج خود به خود این مشکل برطرف خواهد شد، هر چند امکان دارد در ابتدای ازدواج تا حدودی از زود انزالی رنج ببرید که در این مورد نیز لازم است به نکات زیر توجه داشته باشید:
1. در طول شبانه روز و هفته به وضعیت زود انزالی فکر نشود.
2. در طول شبانه روز و هفته به امور غیرجنسی فکر شود و یا به فعالیتی مشغول شود مثلا آدامس جویده شود.
3. به هنگام ادرار کردن، 2 تا 3 بار و حتی بیشتر ادرار کردن را قطع و وصل کنید.
4. از تغذیه مناسب بهره گرفته شود از خوردن ماست و ترشی و نیز مواد غذایی تحریک کننده غریزه جنسی خودداری شود.
5. در شبانه روز به طور مرتب ورزش کنید و به تقویت عضلات بدنی خود بپردازید.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(سن استمنا) (آلت) (انزال) (مستهجن) () (زمان استمنا) (توبه از استمنا) (از استمنا خبر نداشتم)