پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


من دانشجوی رشته مکانیک مقطع کاردانی هستم ضمنا به صورت هم زمان در حوزه دانشجو هم تحصیل می کنم به ازدواج خیلی فکر میکنم و خیلی علاقه دارم زود ازدواج کنم و برام موقعیتی پیش اومده که این آرزو به حقیقت تبدیل بشه ولی چند مشکل عمده دارم. خواهشمندم با منطق و آینده نگری مرا از مشکلات و راه های فائق آمدن بر آنها آگاه سازید و در کل با شرایط زیر کار من درست است ؟
1) خانواده من به واسطه باقی ماندن 8 ماه از خدمت سربازیم که باید بعد از پایان تحصیلات ادامه دهم و نداشتن کار ثابت و رسمی و نهایتا به واسطه عدم بلیغ کامل اقتصادی با ازدواج من مخالفت می کنند.
2) فردی که از اقوام تقریبا درجه دوم ما است و برای ازدواج به من معرفی شده از من حدود 1 سال بزرگتر هست ولی از نظر ایمان خانواده ... مشکلی ندارد.
3) این خانوم شاغل هستن و من دانشجو.
4) چون محل کار و اقامت خانواده این خانوم در تهران است من باید به تهران مهاجرت کنم در نتیجه تمام اعتبار کاری و شهرت و صداقت کاریم را باید رها کنم و از صفر شروع کنم.
5) ضمنا ایشون هنوز جواب ندادن ولی احتمال مثبت بودن جواب زیاد هست من چگونه خانواده ام را راضی کنم؟
6) احتمالا خانواده ام عکس العمل نسبتا تندی در پیش گیرند به علت ازدواج زود هنگام و بزرگتر بودن ایشان.
ضمنا این خانوم از جمله افرادی بودن که من به ازدواج با اون فکر می کردم مهمترین عامل ناراحت کننده من بندهای 1 و 2 و 3 هستند.

1 پاسخ 1

برادر عزیزم مطالب شما را خواندم امیدوارم مطالبی که در این راستان بیان می شود بتواند مشکلتان را حل نمایید. اول چند نکته را باید بدانید:1. داشتن 8 ماه خدمت سربازی منافاتی با ازدواج ندارد پس می شود با زبان آرام و مستدل و منطقی برای خانواده این نکته را تفهیم کرد و اما داشتن شغلی که بتوان از آن بهره گرفت تا منبع خوبی برای رفع نیازهای معیشتی باشد، لازم است چه دائم و چه موقت ولی به طوری که بشود روی آن حسابی باز کرد.2. ازدواج موقعی مطلوب است که دوام آن به اندازه طول عمر زوجین باشد.پس باید زندگی ساخت که تاو قتی زوجین در این دنیا هستند با هم باشند، به طور مسالمت آمیز پس باید به شرایط را خوب بررسی کرد. در معیارهای ازدواج کارشناسان قائل اند که سن خانم بین 2 تا 6 سال از سن آقا کمتر باشد. به نظر می رسد این خانم 1 سال از شما بزرگتر باشد که این سن می تواند زندگی را تحت الشعاع قرار دهد.3. اینکه این خانم شاغل اند و انسان با فرد شاغل می تواند ازدواج کنید لازم است بگویم که بهتر است مرد وابستگی اقتصادی به همسر نداشته باشد تا تعادل زندگی، شخصیت شما به هم نخورد پس عدم استقلال مالی مرد می تواند مشکل زا باشد. ولی اینکه همسرتان شاغل باشد و شما هم شغلی مناسبی داشته باشید، در این شرایط می توان گفت داشتن شغل خانم یک سلیقه است.با در نظر گرفتن مطالب فوق تصمیم خود را برای این مورد اتخاذ کنید و در صورت لزوم با ما در تماس باشید.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(مکانیک هستم تحصیل کنم؟)