پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

من دختری هستم که تازه عقد کرده ام می خواهم بدانم آیا غیر از دخول احتمال دارد که غسل بر گردن من واجب شود؟ من این سؤال را از شما پرسیده بودم و جوابش به آدرس پستی من ارسال شد ولی ظاهرا متوجه نشدید که من دخترم مگر دخترها هم منی دارند؟ لطفا بیشتر و شفاف تر در مورد این موضوع به من جواب دهید و علامت های حالتی که غسل واجب می شود را دقیق بگویید.

1 پاسخ 1

معیار جنابت در مردان و زنان غیر از دخول، خروج منی است اما در خانم ها, مایعی که در هنگام ارگاسم (اوج لذت جنسی) از ایشان خارج می شود شرعا در حکم منی است . لذا گفته اند هرگاه خود زن حدی از شهوت و ارضاء رسید که معمولا بالاتر از آن متصور نیست و احساس ترشح در رحم نمود حکم جنابت بر او مترتب می شود.
گفتنی است که ترشحاتى که با اندکى شهوت و خوشایندى خارج مى‏شود پاک است و غسل ندارد ولى مایعى که همراه با اوج شهوت (ارگاسم) از زن خارج مى‏شود حکم منى را دارد و موجب جنابت است.
در این جا ذکر یک قاعده کلى نیز مفید است و آن اینکه تا زمانى که یقین به خروج منى و یا رسیدن به آن حالت نهایى(ارگاسم) نباشد حکم جنابت جارى نمى‏گردد. بنابراین به مجرد اینکه رطوبتى از بدن خارج شد و یا هیجانى در بدن به وجود آمد جنابت حاصل نشده است.

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(غسل)