پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

اینجانب مدتی است که دچار مشکلی شده ام و آن این است که بعد از ادرار و تقریبا بعد از 10 یا 9 ساعت (کمی زودتر یا دیرتر) مایع زرد کمرنگی که مانند چسب مایع خشک شده است و گاهی به ندرت رنگش سفید است در لباسم می بینم و از من خارج می شود با توجه به اینکه بعد از ادرار استبراء می کنم باز در لباسم این مایع را می بینم و دچار وسواس عجیبی شده ام لطفا جواب کامل و صریحی بدهید.

1 پاسخ 1

باید دید که این مایع کم رنگ بدون جهت خارج می شود یا بدنبال تحریکات ومشاهده ویا تصور صحنه های شهوت انگیزاست,اگر بدون علت همواره مشاهده شود نیاز هست که با پزشک متخصص مجاری ادراری (اورولوژیست)مشورت شود.
مایع مذکور پاک است و غسل ندارد آبی که از بدن شما بعد از ادرار خارج میشود ودی نام دارد
آبی که گاهی بعد از بول خارج می شود( ودی) و شباهت به منی دارد آن هم موجب غسل نمی شود، ولی اگر یقین داشته باشد که با بول برخورد داشته, نجس است و لازم است محل خروج را تطهیر شود.
ودر صورتی که استبرا می کنیدرطوبتی که بعد از استبراء خارج می شود پاک است مگر این که یقین پیدا شود که بول است یا با بول برخورد کرده است که در این صورت باید محل خروج را تطهیر کرد و فرق نمی کند بعضی مواقع یا اکثر مواقع این طور باشد V}(توضیح المسائل آیت الله مکارم، ص 18). {V

نشانه های منی در مردان:
T}آیات عظام بهجت و مکارم:{T خروج منى در مرد داراى دو نشانه است: 1. همراه با شهوت باشد. 2. با جستن بیرون آید. اگر هیچ یک از دو نشانه یا یکى از آن دو را نداشت، حکم به منى نمى‏شود؛ مگر آنکه از راه دیگرى یقین کند که منى است.V}آیت‏الله بهجت، توضیح‏المسائل مراجع، م 346 و آیت‏الله مکارم، تعلیقات على العروه، غسل الجنابه.{V

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(استبراء) () (استبرا غلط) (خروج مایع بعد از ادرار)