پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


توجهلطفا توجه فرمایید

محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

دختری هستم که در بچگی مدت 4 و 5 سال با بدنم بازی می کردم و حالا فهمیده ام که چیزی به نام استمنا وجود داره. یادم نیست اون موقع مایعی از بدنم خارج می شد یا نه اما یه حالاتی بهم دست می داد. الان بعد این همه سال هنوز بعضی شب ها همون حالت بهم دست می ده. کمی مایع از بدنم خارج میشه (بی رنگ) اما درست نمی دونم همون استمنا هست یا نه؟ می خوام بدونم شبا که این طوری می شم برای نماز باید غسل کنم؟

1 پاسخ 1

خیر مایع مذکور در فرض سوال منی نیست و غسل جنابت واجب نمی شود و به طور کلی
حصول جنابت به دو طریق است: الف) دخول و آمیزش، ب ) رسیدن به ارگاسم و خروج منى.
مایعى که همراه با اوج لذت جنسی (ارگاسم) از زن خارج مى‏شود حکم منى را دارد و موجب جنابت است.
جنب شدن و خروج منی بدون دخول و آمیزش، به دو صورت است. اختیاری و بدون اختیار. در صورتی که انسان با خود کاری کند که به صورت اختیاری به اوج لذت جنسی و ارگاسم برسد و از او منی خارج شود این حالت استمنا است، حرام است و باید ترک شود و در صورت انجام، غسل جنابت نیز واجب می شود، ولی در صورتی که بدون اختیار در خواب این حالت به او دست دهد، این حالت احتلام نام دارد. در صورت احتلام اگر چه فرد جنب می شود و واجب است غسل جنابت انجام دهد، ولی چون بی اختیار و در خواب اتفاق می افتد، نمی توان گفت حرام است
برای درمان خودارضایی توصیه می کنیم به آدرس زیر مراجعه کنید. ما در سایت پرسمان ارگ دو مقاله داریم که در رابطه با عوارض خودارضایی و درمان آن است. مطالعه و عمل به توصیه ها و راهکارهای ارایه شده در این زمینه موثر است. موفق باشید.
http://www.porseman.org/archview.aspx?grp=7

برگرفته از پرسمان


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(دختری هستم)