پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


دامنه مستعار (domain alias) چیست؟

1 پاسخ 1

با استفاده از دامنه های مستعار می توان برای یک وب سایت چند آدرس اینترنی داشت. به عنوان مثال اگر شما از یک میزان وب یا هاست (host) فضای اینترنتی دریافت کرده اید و با آدرس "original.com" به محتویات وب سایت خود دسترسی دارید می توانید یک دامنه مستعار مانند "alias.com" را نیز به همان فضا اختصاص دهید. بدین ترتیب بازدید کنندگان وب سایت شما با هر یک از آدرس های "http://www.original.com" یا "http://www.alias.com" به محتویات وب سایت شما که در اصل فقط یک نمونه از آن بر روی یک هاست وجود دارد، دسترسی خواهند داشت. در این مثال آدرس "http://alias.com/somefile.html" بازدید کننده را دقیقا به همان صفحه ای خواهد برد که آدرس "http://original.com/somefile.html" می برد. هنگام استفاده از دامنه های مستعار آدرس اینترنتی که کاربر وارد می کند، همانطوری که تایپ شده بی تغییر خواهد ماند.

دامنه های مستعار همچنین می توانند برای ایمیل ها نیز فعال شوند. در این صورت تمام نامه های الکترونیکی که برای "name@alias.com" ارسال شود بدست همان کسی خواهد رسید که از آدرس الکترونیکی "name@original.com" استفاده می کند.

دامنه های مستعار از هرنظر از جمله رکورد های DNS شبیه به دامنه معمولی بوده و ویژگی های یکسانی با آنها دارند. تنها تفاوت آنها با دامنه های معمولی در آن است که این دامنه ها هیچ فایلی از خود ندارند و به فایل های دامنه ای که مستعار آن شده اند، اشاره می کنند.

برای دامنه همچنین از واژه های دومین و دامین استفاده می شود، که ترجمه domain می باشند. در اینجا استفاده از واژه دامنه ترجیح داده شده است.


من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(domain alias چیست) (domain aliases چیست) (domain alias چیست؟) () (چیسثdomain) (alias name چیست) (Alias چیست) (domain aliase چیست) (چیست domain alias) (Alias domain چیست) (aliasdomain چيست) (استفاده از نام مستعار دامنه) (aliasesچیه؟)