پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


Glomosim چیست؟

1 پاسخ 1

Glomosim یا گلوموسیم سرنام واژه های عبارت "Global Mobile Information Systems Simulator" می باشد. نرم افزار Glomosim به منظور شبیه سازی شبکه های بی سیم و با سیم طراحی شده است. با استفاده از Glomosim می توان پروتکل های مختلف در لایه های مختلف شبکه را شبیه سازی و تجزیه وتحلیل کرد.

نرم افزار گلوموسیم بر پایه یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر C به نام پارسک (Parsec) طراحی شده است. از ویژگی های این زبان قابلیت برنامه نویسی موازی و همچنین امکان بهره گیری از مدل شبیه سازی رویداد-گسسته (Discrete event simulation) می باشد.

البته تنها نسخه آکادمیک نرم افزار Glomosim بر پایه Parsik می باشد. این در حالیست که نسخه تجاری این نرم افزار بر پایه QualNet طراحی شده است. در ضمن نسخه فعلی گلوموسیم فقط از پروتکل های شبکه های کاملا wireless یا بیسیم پشتیبانی می کند و امید می رود در آینده این نرم افزار قادر به مدل سازی شبکه های با سیم و حتی ترکیبی نیز باشد.

نرم افزار Glomosim مبتنی بر معماری شبکه های هفت لایه OSI (Open Systems Interconnection model) طراحی شده است. لیست پروتکل هایی که در حال حاضر توسط این نرم افزار پشتیبانی می شود، در جدول زیر آمده است:

لایه ها
پروتکل ها
MobilityRandom waypoint, Random drunken, Trace based
Radio PropagationTwo ray and Free space
Radio ModelNoise Accumulating
Packet Reception ModelsSNR bounded, BER based with BPSK/QPSK modulation
لینک داده (Data Link) یا  MACCSMA, IEEE 802.11 and MACA
 مسیریابی (Routing) یا شبکه (Network)IP with AODV, Bellman-Ford, DSR, Fisheye, LAR scheme 1, ODMRP, WRP
انتقال (Transport)TCP and UDP
کاربرد (Application)CBR, FTP, HTTP and Telnetمن پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده

(نرم افزار Glomosim) (گلوموسیم) (نرم افزار شبیه سازی glomosim) (glomosim) (GloMoSim چیست) (glomosim نرم افزار) (نرم افزار گلوموسیم) (Aodv چیست) (شبیه سازی با glomosim) (شبیه سازی با گلوموسیم) (glomosim چيست) (گلوموسيم چيست؟) ()