پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


با سلام من از سن بلوغ دچار آکنه و غرور جوانی بودم . در سن 20 سالگی جهت تعریق کف دست به دکتر غدد مراجعه کردم و ایشان گفتند برای تعریق دست شما کاری نمی شه کرد (ارثی است و خود به خود خوب می شود ). اما برای جوشهای روی صورت و موهای زائدتان دارو تجویز می کنم . دو دارو تجویز شد . که اسم یکی را خوب به خاطر دارم .اسپیرینولاکتون ، چون مدت زمان 2سال آنرا ممتد و تحت نظر پزشک مصرف می کردم . موقع ازدواج آنرا قطع کردم و دیگر به پزشک مراجعه نکردم . بعد از مدتی جوشهای صورتم به طرز بیش از حدی بروز کرد . از لحاظ اندازه بزرگتر و کیستی . از قبل بدتر شد . به چند دکتر مراجعه کردم . که آنها هم اسپیرنولاکتون را تجویز کردند . 2 ماه مصرف کردم و باز با قطع کردن آن دچار آکنه شدید شدم . از عوارض آن به هم خوردن سیکل قاعدگی بود که البته دکتر گفت ربطی به قرص ندارد و باید سونوگرافی رحم انجام دهی . سونوگرافی کردم و مشکلی نداشتم . خودم احساس میکنم بخاطر قرصهاست . مزاحمتان شدم که هم راه حلی جهت جوشهای صورتم و جای آنها برای من بگوئید و هم عوارض این قرص را بفرمائید . آبان ماه عروسی میکنم و می خواهم به صورت موقت تا ان موقع این قرص را مجددا مصرف کنم . از نظر شما اشکالی دارد ؟ من باید چه کنم . خواهش می کنم کمکم کنید .

1 پاسخ 1

دوست گرامی سلام. به هم خوردن سیکل قاعدگی از عوارض مشخص اسپیرنولاکتون است.بارداری حین مصرف اسپیرنولاکتون خطرناک است ولی مصرف قبل از عروسی مشکلی ندارد.البته راه حلهای سریع تر و موثرتری مثل میکرودرم یا لایه برداری هم وجود دارد.برای تعیین دقیق روش درمانی مناسب بهتراست معاینه شوید.درصورت تمایل با 09131145548 تماس بگیرید.

برگرفته از : http://www.drvaez.ir/ (دکتر علیرضا واعظ شوشتری)



من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده