پرسشکده مرجع پرسش و پاسخ فارسی ایران

مسئله‌ی مهم آن است که هرگز از سؤال‌کردن دست برندارید. برای هر حس کنجکاوی، یک پاسخ وجود دارد.

نمی دانید؟! بپرسید!

می دانید؟! پاسخ دهید!


چگونه در برنامه های Windows Forms Application، به HttpUtility.UrlEncode دسترسی پیدا کنیم؟

1 پاسخ 1

تابع UrlEncode کاراکترهای موجود در یک آدرس اینترنتی (URL) را به فرمی درمی آورد که به صورت مطمئن در شبکه انتقال یابد. به عنوان مثال آدرس "http://www.porseshkadeh.com/index.aspx?text=The string ü@foo-bar" ، به "http://www.porseshkadeh.com/index.aspx?The+string+%C3%BC%40foo-bar” تبدیل خواهد شد. تابع UrlDecode یک آدرس کد شده را به حالت اولیه برمی گرداند.
تابع UrlEncode در صفحات aspx از طریق Server.HtmlEncode (در اصل تابع HtmlEncode از کلاس HttpServerUtility فراخوانی می شود) قابل دسترسی است. این تابع همچنین از طریق HttpUtility.UrlEncode که یک تابع استاتیک می باشد، قابل دسترسی است.
نکته آن است که توابع فوق در کتابخانه system.web.dll پیاده سازی شده اند و این کتابخانه بصورت پیش فرض به منابع (references) برنامه های Windows Forms Application اضافه نشده است. بنابراین برای دسترسی به آنها در برنامه های فرم ویندوز کافیست از پنجره solution explorer پروژه موردنظر را باز کنید. سپس بر روی References راست کلیک کرده و گزینه "Add Reference" را انتخاب نمایید. در ادامه در پنجره باز شده در سربرگ .Net کتابخانه system.web را انتخاب و بر روی دکمه OK کلیک نمایید. اکنون می توانید با اضافه کردن فضای نام namespace) system.web) به فایل کد برنامه، از توابع ذکر شده استفاده نمایید. برای این کار کافیست عبارت "using System.Web;" را بالای فایل کد خود تایپ نمایید. البته بعد از اضافه کردن کتابخانه با نوشتن HttpUtility، خود visual studio به صورت هوشمندانه به شما پیشنهاد اضافه کردن این فضای نام را می دهد (به مستطیل کوچکی که در کنار HttpUtility رسم می شود دقت نمایید. این مستطیل به صورت پیش فرض قهوه ای رنگ است).من پاسخ بهتری دارم !


عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده