جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    برای توسل به حضرت ابوالفضل العباس(ع) ختمی مجرب می خواستم.
پرسمان در تاریخ 12 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 12:07 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 5316
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
راههای توسل به حضرت اباالفضل:
بهترین راه توسل به آن حضرت، زیارتى است که در «کامل الزیاره» ص 256 باب 85 آمده است و شیخ عباس قمى آن زیارت را در مفاتیح الجنان در فصل هفتم در باب زیارت امام حسین(ع)، ص 714، یک مجلدى آورده است.
راه دیگر توسل به آن حضرت این است که روز جمعه پس از نماز 133 بار بگویى: H}یا کاشفَ الکرب عَن وجه الحسین! اکشف لى کربى بحق اخیک الحسین{H؛ عدد 133، عددحروف کلمه عباس به حساب ابجد است


برای توسل به ائمه(ع) و رفع مشکلات و بر آورده شدن حاجات دعاها و ذکرها و دستورهای فراوانی وجود دارد. نذر کردن نیز یکی از این راه هاست برای نذر کردن می توان چنین نیت کرد: برای خدا بر عهده من باشد اگر بیمارم شفا یافت فلان مقدار پول برای حضرت اْبوالفضل و در راه شادی روح او به فقراء بدهم و یا برای اقامهْ مجلس روضه او بدهم. در این صورت اگر این حاجات برآورده شد،بر شما واجب می گردد چیزی را که بر عهده گرفته اید ادا نمایید . البته لازم نیست چیزی که نذر می کنید حتماً پول و یا مخارج باشد بلکه می توانید نذر صلوات کنید و یا نذر زیارت کنید،یعنی نذر کنید که در صورت بر آورده شدن حاجاتتان،به زیارت فلان امام بروید و یا مثلاٌ 1000صلوات به روح فلان امام(ع) هدیه کنید . البته از نظر شرعی نذر وقتی واجب العمل است که یا به صورت صیغه عربی خوانده شود و یا به صیغه فارسی که در بردارندهْ این مضمون باشد: برای خدا بر عهده و ذمه من باشد اگر فلان حاجت و خواسته من برآورده شد،فلان کار را انجام می دهم ولی اگر تنها از ذهن و قلب گذشته و خطور کرده باشد و صیغه نذر به صورت شرعی که گفته شد خوانده نشود،این نذر وجوب عمل ندارد البته عمل به آن بی اشکال است. بهتر است انسان برای رسیدن به خواسته هایش از همه راه ها استفاده کند. مثلاٌ از راه توسل به ائمه(ع) و عرضه داشتن حاجات به آنها و یا صلوات هدیه دادن به روح پاک آنها و یا شرکت در مجالس سوگواری و یا میلاد اْئمه(ع) نیز به خواسته های شرعی خود رسید. نکتهْ مهم قابل ذکر این است که باید در ارتباط با اولیای الهی امور ارزشمندی مانند معرفت و شناخت آنها و سنخیت پیدا کردن با آنها و آشنایی با جایگاه و مقامات و رهنمودهای آنها را که سرمایه سعادت دنیا و آخرت ما است را در وهله اول مورد توجه قرار دهیم و تنها امامان خود را برای برآورده شدن خواسته هایمان نخواهیم هر چند خود دستور داده اند که نیازهای خود را بر آنها عرضه بداریم و از آنها کمک بخواهیم ولی این نباید تنها دلیل برای ایجاد ارتباط ما با آنها باشد.


برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 12 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 12:07 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
لطفا برای این سوالات حتما منبع ذکر کنین. 1. نام مادر حضرت نرجس(س) چه بود؟ 2. چه کسی حضرت نرجس(س) را به خاک سپرد؟ 3. چرا بر روی قبر حضرت نرجس(س) نوشته شده (م ح م د) می دانم که منظور حضرت مهدی(عج) است اما چرا محمد و چرا با این فاصله نوشته شده و به هم نچسبیده؟ 4. در کتاب قصه انتظار از علی نظری منفرد نوشته بود زمانی که حضرت نرجس(س) خواست حضرت مهدی(عج) را به دنیا آورد هم نرجس و هم حکیمه خاتون به خواب رفتند اما در بیشتر کتابها که می توانم بگویم 60 درصد کتابها بیان کرده بود که حکیمه خاتون وقتی شنید که حضرت مهدی(عج) در شکم مادرش با مادر خود سخن گفت، شروع به فرار کرد و امام حسن عسکری(ع) او را بازگرداند وقتی بازگشت دید حضرت مهدی(عج) به سجده رفته کدام صحت دارد؟
توی مستند سیاحت غرب نشون دادن اون آدمی که فوت کردند، شب اول قبرش حضرت ابوالفضل العباس (ع) به دیدارشان می آیند و علت این دیدار را دعای ایشان را در نماز شب برای حضرت بیان کردند، آیا ما واقعا می توانیم برای ایشان دعا کنیم؟ اگر آری چه طور دعایی؟
درخواست چیز مهمی مثل آزادی و کار و دیگر ... این گونه موردها از اشخاصی که مقامات بزرگ دارند با توجه به ماجرای حضرت یوسف(ع) که ایشون به جای خداوند از شخصی خواستار آزادی او بود 8 سال به تأخیر افتاد، فرق می کند یعنی رجوع ما برا درخواست کار یا درخواست ثبت نام از ایشان اشتباه بوده و باید وقت منتظر وعده خداوند در مورد روزی خود از ایشان باشیم؟ به دیگر اشخاص مراجعه نکنیم؟
حضرت علی(ع) یکی از مراحل توبه را آب کردن تمام گوشتهای بدن معرفی می کند طوری که جز پوست بر استخوان نماند اولا این مرحله برای کدام گناهان است؟ ثانیا برای انجام این مرحله احتمالا به بدن آسیب می رسد و چون ضرر هم در اسلام حرام است، آیا این خود دوباره نوعی گناه محسوب نمی شود؟ ثالثا برای انجام این مرحله چه راهکارهایی جز روزه گرفتن حلال است؟
اهل سنت از زبان پیامبر(ص) احادیثی دارند که می فرمایند؛ نباید بیشتر از سه روز برای مرده مراسم گرفت و گریه کرد و لباس سیاه پوشید، می خواستم با ذکر منابع مخالف از هر دو مذهب به من پاسخ بدین و حکم مراسمهایی که ما برای اماممون می گیریم رو جواب بدین.

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed