جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    آیا تراشیدن موهای زائد بدن مثل اندام تناسلی( با تیغ) حرام است؟ کوتاه کردن یا تراشیدن موی سینه مردان حرام است؟
پرسمان در تاریخ 12 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:29 ق.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 12216
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
موهایى که در بدن مى‏رویند چند گونه‏اند موهایى که بلند گذاردن آن مکروه است مانند موى عانه (اطراف عورت) و زیر بغل ولى بلند گذاردن موى سینه و پا و دست مکروه نیست البته تراشیدن آن نیز اشکالى ندارد. از بین بردن موهاى زاید بدن به هر وسیله که باشد (مانند تیغ، نوره، قیچى، کرم و...) اشکالى ندارد و لازم نیست با ابزارى خاص باشد. هرگاه موهاى عانه و زیر بغل بیش از اندازه یک دانه جو (حدود پنج میلیمتر) رسید برطرف ساختن آن مستحب است.

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 12 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:29 ق.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
می خواستم بدانم، آیا می شود روی فرشی که با عرق جنب حرام راه رفته ایم یا کفشی که آن موقع پوشیده ایم، نماز خواند یا بعد از درآوردن کفش که مسلما پا کمی عرق کرده، نماز خواند یا نه؟ از رساله چیزی دستگیرم نشد.
با توجه به اینکه امامهای ما از آینده خود خبر داشتند مثال امام علی(ع) می دانست در مسجد کوفه به شهادت می رسد و یا امام رضا(ع) می دانست به دست مأمون به شهادت می رسد، چرا جلوی این کار رو نگرفتند این خود کوشی حساب نمی شود و در دین اسلام حرام نیست؟
فردی مطلبی را طرح می کرد که در زمان ازدواج حضرت زهرا(س) ایشان سوار شتر شد و سلمان بند شتر را در دست داشت و زنان پیامبر شتر را همراهی می کردند و با صدای طرب انگیز آواز می خواندند که فاطمه بهترین زنان عالم است و ... حال نظر این فرد این بود که پس اگر گوش کردن به صدای زن اشکال داشت، در زمان ازدواج حضرت علی(ع) هم به زنان اجازه خواندن نمی دادند پس گوش کردن به صدای زن نمی تواند حرام باشد؟(نظر شما چیست؟)
حضرت علی(ع) یکی از مراحل توبه را آب کردن تمام گوشتهای بدن معرفی می کند طوری که جز پوست بر استخوان نماند اولا این مرحله برای کدام گناهان است؟ ثانیا برای انجام این مرحله احتمالا به بدن آسیب می رسد و چون ضرر هم در اسلام حرام است، آیا این خود دوباره نوعی گناه محسوب نمی شود؟ ثالثا برای انجام این مرحله چه راهکارهایی جز روزه گرفتن حلال است؟
کتبی که در اینترنت برای موبایل یا کامپیوتر با فرمتهای جاوا و sis و pdf در نظر گرفته شده است، آیا مشکل شرعی ندارد مثلا کتاب سقیفه نوشته علامه عسگری را انتشارات منیر چاپ کرده است و من فایل مربوطه را برای کامپیوتر دانلود کرده ام در حالی که انتشارات از من وجهی نگرفته است. آیا دانلود این کتب حرام است؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed