جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    آیا می شود نمازهای قضا و مستحبی رو با صدای آهسته( مانند نماز ظهر) خواند؟
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 12:50 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 874
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ

نماز قضا را باید به همان صورت که فوت شده قضا نمایید لذا نماز صبح را در هر ساعت از روز که بخواهید قضا نمایید باید بلند بخوانید
اماز نماز مستحبی را می توانید آهسته یا بلند بخوانید

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 12:50 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
چرا نمی توان نماز را نشسته به جا آورد؟ یا نمی توان آن را فارسی خواند؟ انسان با هر زبانی می تواند با خدا سخن بگوید و در آن زمان بیشترین جاهلیت مربوط به عرب ها بوده که در قرآن هم آمده پس چرا به عربی خوانده شود؟
نمی دونم تا به حال داستانهای سکسی رو خوانده اید یا نه!؟ به نظر می رسه اگر اهل گشت و گذارهای اینترنتی باشید با این داستان ها برخورد کرده اید و به احتمال زیاد هم یکی از این داستان ها را مطالعه کرده اید. سوال مهم و اساسی این هست که چه کسانی و به چه منظوری این داستان ها را می نویسند!؟ عمده مسائل و نقاط حساس و قابل تأمل در این نوع داستان ها؛ سکس و خیانت به همکار و خویشان و همسایه و یا حتی مادر، خواهر، عمه، خاله را شامل می شوند. خوب با توجه به این موضوعات؛ اهداف نویسنده و یا بهتره بگم نویسندگان این گونه داستانها چیست؟ مطئنا هدف سرگرم کردن و لذت بخشی و یا ایجاد حس روشنفکری و بالندگی و بلوغ در ما نیست! تا به حال فکر کرده اید که هدف از این گونه داستان های کوتاه و آنی و خیانت؛ آن هم(اکثر اوقات) با محارم چیست؟ سکس با محارم و خیانت و به دوستان و همسایگان و آشنایان و یا حتی همجنسبازی( زن با زن و مرد با مرد) چرا بایستی به صورت داستان در سرتاسر اینترنت به صورت گسترده گسترش یابد و من و شما و دیگری( که ممکنه مادر و پدر و خواهر و برادر من و شما باشند) آن را مطالعه کنند!؟ در عمده این داستانهای سکسی یک زندگی بی قید و شرط؛ یک زندگی لذت بخش بدون مسئولیت؛ سکس و لذت جنسی با هر کس و در هر شرایطی بدون هیچ شرم و حیایی و تن دادن به مسائل جنسی بدون هیچ مرز و قاعده و قانونی القا شده و حتی نویسندگان این گونه داستانها در صدد هستند تا حریم پاک خانواده را هم به سمت و سو کشانده و فریاد زنند که شهوت و لذت بالاتر از هر چیزی است! در اکثر داستنهایی با این گونه موضوعات «دختران جوان» را شهوت پران و بسیار مشتاق و «زنان» را گرم و گاها گداخته و سرشار از حس و میل جنسی و فاقد هر گونه مسئولیت قانونی و شرعی و وجدانی و «مردان» را سـرد و بی رمق نشان داده و در بسیاری از مواقع این زنان و دختران هستند که پیشنهاد داده و مردان هم از خدا خواسته قبول می کنند و یا اینکه در نبود جنس مخالف به خودارضایی روی آورده و طوری وانمود می شود که حتما و بدون فوت وقت و درنگ بایستی این حس و شهوت ارضا شود! نویسندگان این مجموعه از داستانهای آلوده و با هدف؛ تمام افراد جامعه را در تیرس خود قرار می دهند. برای نمونه؛ بعضی از این گونه داستانها بین افراد زیر رخ می دهد: دختر پسر عمو و دختر پسر خاله و دختر پسردایی و دختر پسر عمه و ... به نظر شما چه اهداف و منافعی در ورای براندازی و شکستن اصول و اعتقادات حاکم بر خانواده هاست!؟ مطمئنا نویسندگان این سری از داستانها و گسترانندگان آنها در جامعه و در نهایت افکار عمومی منتظر ماحصل و نتیجه آن هستند؛ که بایستی ویران کننده و گسترده تر در جامعه ظهور کند. خانواده کوچکترین و بنیادی ترین نهاد یک جامعه است. هر رویدادی که در خانواده روی دهد؛ اگـر بررسی و علت یابی و برطرف نشود مانند یک بیماری مسری و واگیردار به تک تک خانواده ها سرایت و در نهایت بدنه جامعه را دربر گرفته و جامعه را به سمت و نطفه هرزه که همان رویداد اولیه در خانواده هست؛ می کشاند. حال نظر شما دوست عزیز را جویا می شوم که آیا داستانهای سکسی سرگرمی کوتاهی است برای من و شما یا نابودی ریشه ها!؟
اگه نمازهای ظهر و عصر رو با صدای بلند بخونم، صحیحه؟ اگه نیست چی جریمه بدم؟
سوالی داشتم در مورد دین مردم فلسطین که جواب شما آسمان و ریسمان بود و هیچ ربطی به سوال من نداشت! مطمئنا هیچ کس با وجود این همه وحشی گری طرفداری اسراییل را نمی کند! شما که دم از اتحاد می زنید( به فرموده رهبری) واقعا آیا اختلافات را در حده مسایل جزئی می بینید؟ یا اصلا نمی بینید؟ اتحاد چیز خوبی است و القاعده نیز خود را مسلمان می خواند یا دروزیها چرا با آنها متحد نیستید؟ از طرفی اگر اتحاد با جهان عرب دارید چرا آنها ندارند؟ چرا خود کشورهای عربی هیچ کمکی به غزه نکردند؟ من با مردم فلسطین مشکل دارم نه با سنیها! اما چشمانتان را باز کنید! آنها با ما خیلی مشکل دارند! دین آنها فقط در نام با ما یکی است و اصول اساسی تشیع را قبول ندارند! چرا خود را به بی خبری می زنید؟ همان حضرت علی(ع) هم با بسیاری از گروههای تفرقه انگیز جنگید و آنها را از بین برد اینها جزو همان کسانی هستند که خون شیعه را مستحب می دانند! سوال من این بود که دین اکثریت ملت فلسطین چیست؟ متأسفانه حتی رغبت نکردم متن شما رو کامل بخونم! به قول معروف تکرار مکرارت بی پایه و اساس، چه سود؟
چرا نماز صبح دو رکعت است؟ آیا دلیل عقلی دارد یا خیر؟ اصولاً آیا قرآن می گوید در هر زمینه ای حتی خدا با فکر و عقل جلو بیایید آیا در همه موارد هم صدق می کند مثل احکام تشریعی و حدود شرعی مانند اینکه دیه زن نصف دیه مرد است. آیا باید در این موارد هم عقلی جلو برویم یا نه اینها جنبه امتحان الهی دارد و باید حتماً تسلیم امر خدا باشیم و چرا چرا نکنیم؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed