جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    در مورد سند متقن تاریخی یا روایی جنگ عمروبن عبدود با حضرت علی(ع) و جسارت آن ملعون به امام علی(ع) توضیح دهید. از متون معاصر و قرنهای اخیر نباشد در متون نزدیک به صدر اسلام منبع ذکر کنید.
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 05:12 ق.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 2117
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
در بحار الا نوار جلد 20 ص 186 روایات مربوط به غزوه خندق از منابع اصلی آورده شده است .
در فروغ ابدیت ج 2 تاریخ غزوه خندق از منابع قدیمی آمده است .
جنگ حضرت علی علیه السلام با عمرو بن عبد ود و کشته شدن عمرو به دست علی علیه السلام از رویدادهای مسلم تاریخی است و در همه منابع و مآخذ آمده است .

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 05:12 ق.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
این روز ها شاهد جنایات رژیم غاصب صهیونیزم هستیم. فاجعه دردناک این جنایات از یک طرف و درد بزرگتر ناآگاهی و گاهی تعصبات کورکورانه تعداد کمی از مردم ما به دلایل سیاسی و مخالفت با نظام جمهوری اسلامی می شنویم که به جای همدردی با مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین و به خصوص غزه، آنها را متهم کرده و می گویند فلسطینیان زمینهای خود را فروخته اند. لطفا به طور کامل و با استفاده از اسناد محکم تاریخی و ذکر آن اسناد توضیح مبسوط و کاملی راجع به تاریخچه رژیم صهیونیزم چگونگی شکلگیری آن علل و عوامل دخیل در آن ادعای هولوکاست و رابطه آن با اسرائیل عقاید به اصطلاح مذهبی ولی به واقع سیاسی اسرائیل در مورد آرماگدون و سرزمین موعود ماجرای فروش زمین های فلسطین و تعیین جغرافیای دقیق آن و همه مباحث مرتبط با تاریخ اسرائیل و اینکه آیا آن نواحی فروخته شده از فلسطین الان حقا و حقیقتا و بر مبنای عدل و عقل و دین میتوان ادعای حقانیت و مالکیت فلسطین در مورد آن زمین های فروخته شده را کرد یا نه.
می گویند سیاره امام علی(ع) زحل است، در مورد انتخاب این ماه برای امام علی(ع) توضیح دهید. انتخاب این سیاره به ماه تولد قمری است یا شمسی؟ برای متولدین ماه رمضان چه سیاره ای است( یا به ماه شمسی اردیبهشت)؟ شناختن و نام گذاری متولدین هر ماه با سیاره اش چه سودی دارد، آیا ویژگی های فرد را مشخص می کند یا حدسیاتی در مورد زندگی او دارد؟
حضرت علی(ع) بزرگ است یا حضرت ابراهیم(ع) با دلایل قرآنی.
مگر درباره کفار نمی گوییم اگر کفرشان از روی جهالت و نادانی باشد و کوتاهی عمدی و شخصی نباشد بلکه به دنبال حقیقت باشند تا حدی که با آن آشنا هستند، خداوند آنها را معذب نمی سازد. اینجا یک سوال مطرح می شود و آن این که مگر کسی که به دنبال حقیقت است ممکن است در جستجوی حقیقت باشد و به اسلام نرسد و از جای دیگری سر در بیاورد؟ مگر اسلام حقیقتی کامل و مطلق نیست؟ در نتیجه ما نباید به این مسأله که تنها مسلمان دوازده امامی امکان رستگاری دارد، اعتقاد داشته باشیم؟ آیا ممکن است در جستجوی حقیقت باشیم و به مسیحییت یا چیز دیگری برسیم؟ اگر این طور فکر کنیم انحصارگرا و سخت گیریم؟ به نظر من نمی توان این مسأله سختگیری گفت. خواهش می کنم من را خیلی کامل راهنمایی کنید.
اهل سنت معتقدند که حدیث: « فاطمه پاره تن من است هر کس... » در مورد حضرت علی (ع) است چون آن حضرت قصد ازدواج با دختر ابوجهل را داشته و پیامبر از این امر به شدت ناراحت شده و این حدیث را در نکوهش حضرت علی(ع) فرموده اند. به عقیده اهل سنت این خود دلیل بر عدم عصمت حضرت علی(ع) است زیرا باعث رنجش پیامبر(ص) و دختر گرامی ایشان شده است و حتی اگر توبه کرده باشد این یعنی اینکه ایشان اول گناه کرده و بعد توبه نموده است. لطفا به طور کامل جوابش را ارسال نمایید.

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed