جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات
توجهلطفا توجه فرمایید
محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    آیا نزدیکی کردن با همسر در ماه محرم گناه دارد؟
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 04:30 ق.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 75036
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ

نزدیکی با همسر اشکال ندارد در صورت تمایل نکات ذیل را ملاحظه نمایید؛ - آداب عمومى زناشویى: «مستحبات» 1- گرفتن وضو 2- گفتن بسم اللّه‏ 3- در هنگام جماع تعجیل نکند و زن را براى آن آماده کند تا او هم کاملاً لذت ببرد. 4- جماع در شب‏هاى دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه یا جمعه باشد. 5- هنگام جماع با زن ملاعبه و بازى کند تا او کاملاً آماده شود. 6- جماع را وقتى انجام دهد که زن میل دارد. 7- نزدیکی بهتر است در اول شب نباشد بلکه ساعاتی بعد از خوردن شام باشد زیرا معده پر است نزدیکی موجب قولنج و فلج و رعشر و نقرس و سنگ درون و چکیدن بول و فتق و ضعف بینایی می شود. امام رضا(ع) فرمود این عمل را در آخر شب انجام دهید. زیرا برای بدن صالحتر و مایه امید بیشتر و ذکاوت بیشتر برای فرزند که در آن میان ایجاد می کند می باشد. V} (سفینه البحار ، ج 1، ص 181){V فقط نزدیک در ایام عادت زن و در ایام نفاس حرام است اما در سائر ایام اشکال ندارد ولی در این رابطه، موارد مکروهى نیز وجود دارد که بهتر است از آنها پرهیز گردد: یعنی در این اوقات نزدیکی کراهت دارد. 1- جماع در شب و روزى که ماه و خورشید گرفته است. 2- هنگام غروب خورشید. 3- هنگام طلوع فجر تا طلوع آفتاب. 4- شب اول ماه غیر از ماه رمضان. 5- در شب آخر ماه. 6- جماع بعد از احتلام در خواب. 7- جماع در اتاقى که بچه‏اى وجود داشته باشد. 8- نگاه کردن به فرج هنگام جماع. 9- جماع به صورت عریان. 10- جماع در زیر آسمان. 11- جماع رو به قبله و پشت به قبله. 12- هنگامى که شکم پر است. 13- جماع در جایى که کودکى باشد که به آنها نگاه کند یا سر و صداى آنها را بشنود، هر چند چیزى متوجه نشود. 14- جماع در فرصت بین اذان و اقامه نماز که مخصوص اعمال عبادى است. 15- جماع بدون وضو یا غسل. 16- جماع در شب عید قربان. 17- جماع در شب عید فطر. در غیر این مواردی که مکروه است در سایر مواقع نزدیکی و مقاربت اشکالی ندارد. براى آگاهى بیشتر ر.ک: ـ ازدواج مکتب انسان‏سازى (جلد سوم)، دکتر پاک‏نژاد - حلیه المتقین، ص 70 - 75، علامه مجلسى - ازدواج و مسائل جنسى، گروهى از نویسندگان - بهشت خانواده، دکتر سید جواد مصطفوی

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 5 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 04:30 ق.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
آیا در ماه محرم آرایش کردن گناه دارد؟
آیا چت کردن از طریق اینترنت، اشکال و گناه دارد؟ اگر موقعیت ازدواج خوبی از این طریق باشد حال که این وسیله با پیشرفت علم وجود دارد، آیا اشکال دارد؟ آیا نشان دادن عکس خود با web اشکال دارد یا نه؟ البته من هیچ وقت توکل به خدا را با هیچ چیز عوض نمی کنم. اما این کار من دلیل دارد. من خواستگار سمجی داشتم که به دلایلی بعد از سه ماه به هم خورد برای همین می خواهم زودتر ازدواج کنم.
آیا آیه وجود دارد در قرآن که ثابت می کند ازدواج با محرم حرام است؟ و اگر وجود دارد آن آیه چیست؟
چرا با اینکه درد و رنج بیماری و مثلا بستری شدن در بیمارستان باعث کفاره گناهان می شود( به گفته علمای دین) اما همه مردم از درد و بیماری فراری اند و اگر بیمار شوند تلاش زیاد( چه مالی و چه دعا کردن) برای رفع بیماری می کنند در حالی که اگر در بیمارستان بستری باشند هم باعث کفاره گناهان می شود و هم در شرایطی قرار دارند که تقریبا امکان گناه کردن برایشان بسیار کمتر می شود.
بیرون رفتن با نامزد خود و ابراز محبت و ارتباط تلفنی با او در صورتی که هنوز با هم محرم نشده اند، چه حکمی دارد؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed