جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات
عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده
(مدظله العالی یعنی چه) (معنی مدظله العالی) (مدظله العالی) (مدظله العالی یعنی چه؟) (قدس سره الشریف یعنی چه؟) (معنی مد ظله العالی) (مد ظله العالی یعنی چه؟) (مد ظله العالی) (معنی مدظله) (مدظله العالی يعني چه) (مدظله العالی یعنی) (معني كلمه مدظله العالي) (معنی کلمه مدظله العالی) (معنی قدس سره الشریف) (مدظله) (مد ظله) (معني مد ظله العالي) (معنای مد ظله العالی) (مدظله العالي) (معنی مدظله عالی) (معنای مدظله العالی) (مد ظله العالي) (معنی قدس سره) (مد ظله العالی یعنی چه) (معنی کرم الله وجهه) (معنی مدضله العالی) (مدظله یعنی چه) (معنی کلمه مد ظله العالی) (مستدام یعنی چه) (عبارت «مدظله العالی» به چه معناست ؟) (معنی مدظله العالی ) (معنی مد) (معني قدس سره الشريف) (مدظله العالی يعني چي) (معنی مدظله العالی یعنی جه) (معنی کلمه قدسره) (معنی آلاف) (مدظله العالی یعنی چه ) (قدسره) ( معناي مد ظله) (ماه ورزشی) (معنی مد ظله العالی چیست ؟) 

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    معنی عبارات (مد ظله العالی) و ( قدسره الشریف) و ( علیک آلاف تحیه و ثنا) و ( کرم الله وجهه) چیست؟
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:51 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 33473
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ

در این عبارت کلمه «قدس» از نظر ادبی فعل ماضی مجهول از باب تفعیل است ولی در اینجا در معنای دعا به کار رفته است و معنای آن این است: « پاک و مطهر و مقدس باد» و کلمه «سر» به معنای درون و باطن و ضمیر و نائب فاعل قدس است و معنای این جمله روی هم رفته این است: « روحش پاک و مطهر باد». این جمله در زبان عرب برای یاد خیری از اموات و طلب آرامش و پاکی روح و مغفرت برای اموات است و تقریبا با عبارت فارسی: «خدا رحمتش کند و روحش شاد باد و روانش قرین آرامش باد» معادل و هم معناست و در واقع نوعی دعا و طلب غفران و رحمت برای اموات به شمار می رود.و رضی الله عنه یعنی خدا از او راضی باشد. و مد ظله العالی به فارسی همان سایه عالی مستدام می باشد. و این جملات همه به منزله دعا است.
کرم الله وجهه، گرامی باد رخسار او،الاف التحیه،هزاران درود بر او باد.

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:51 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
سوال من در مورد استفاده از محصولات خوشبو کننده است، اول اینکه آیا استفاده از عطر برای زنان ممنوع است( در اماکن عمومی)‌. آیا این حکم مطلق است یا نسبی؟ یعنی به میزان و نوع رایحه عطر بستگی ندارد؟ مثلا بعضی عطر ها واقها بوی زننده ای دارند به گونه ای که واقعا جلب توجه میکنن. ولی بعضی عطرها بوی ملایمی داشته و هیچ جلب توجهی هم ایجا نمیکنن آیا استفاده ازینا هم مطلقا حرامه؟ تا اونجایی که میدونم حضرت فاطمه(س) همیشه بوی عطر یاس می دادن!
معنای دقیق عرفان چیست؟( قابل فهم برای جوان امروز)
اگر مهمانی(مسافر) با لباسهای صاحب خانه که اگرآن لباسها نجس باشد، نماز گذارد و صاحب خانه نیز از شرم نگوید که لباسها نجس است اولا: نماز مسافر قبول است یا نه؟ دوما: اگر قبول نباشد آیا قضای آن نماز(های شکسته) برعهده صاحب خانه است یا مسافر؟( درضمن صاحب خانه نمی خواهد که مهمان از این موضوع باخبر شود) سوما: اگرقضا برعهده صاحب خانه باشد( یا برعهده مهمان) نیت آن چگونه است( در ضمن نمازهای مهمان شکسته است) و سوال آخر، آیا بر گردن صاحب خانه در این مورد گناهی است؟ لطفا مرا راهنمایی کنید.
اینکه خداوند درباره تحدى به دشمنان اسلام فرموده اگر می توانید سوره اى( یاحداقل آیه اى) مثل قرآن بیاورید، منظور از آوردن مانند آن چیست؟( یعنى از چه نظر نمی توانند مانند آن رابیاورند)؟
یکی از مطالب مهم در ازدواج، مسائل جنسی است. من از نظر قدرت جنسی ضعیف هستم، به خاطر اشتباه (استمنا) چه طور می توانم این، کار را کنار بگذارم و از کجا مطمئن شوم که این قدرت را برای ازدواج بدست آوردم؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed