جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    مستحبات و اعمالی رو که در هنگام زیارت قبور مسلمین باید انجام داد، کدامند؟
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:03 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 2726
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
1-مستحب است در نزد قبر میت خواندن سوره حمد و ناس و فلق و توحید و آیه الکرسی هر کدام سه مرتبه و سوره قدر هفت مرتبه
2-از رسول خدا –ص- چنین نقل شده است : هر که بر قبرستان عبور کند و 11 مرتبه سوره توحید را بخواند و ثوابش را به اموات آن قبرستان هدیه کند به تعداد آن مردگان اجر و پاداش می یابد .
3-در روایات معتبر آمده است که اگر کسی به نزد قبر برادر مومن خود برود و رو به قبله دستش را بر روی قبر بگذارد و 11 مرتبه سوره قدر را بخواند از ترس بزرگ روز قیامت در امان خواهد بود . و در روایت دیگر دیگر آمده که خداوند او و صاحب قبر هر دو را بیامرزد .
4-در روایت آمده که حضرت باقر –ع- نزد قبر یکی از شیعیان ایستادند و این دعا را خواندند : اللهم ارحم غربته و صل وحدته و آنس وحشته و آمن روعته و اسکن الیه من رحمتک ما یستغنی بها عن رحمه من سواک و الحقه بمن کان یتولاه

5- طبق روایاتی که از حضرات معصومین (ع ) وارد شده است زیارت اهل قبور موئمنین در روزهای دوشنبه و پنج شنبه و جمعه مستحب مؤکد است و سنت پیامبر و سیره اهل بیت (ع ) نیز چنین بوده است و فعل معصوم نیز برای ما حجت است و در روایتی از رسول خدا(ص ) آمده است که حضرت فرمود: ((هدیه بفرستید برای مردگان خود)) پس سوال شد چیست هدیه مرده ها؟ فرمود: صدقه و دعا. و فرمود ارواح مؤمنین هر جمعه به آسمان دنیا مقابل خانه ها و منزل های خود فریاد می کنند هر یک از ایشان به آواز حزین با گریه ای اهل من و اولاد من ای پدر من و مادر من و خویشان من مهربانی کنید بر ما...)). برای آگاهی بیشتر ر.ک : 1- مفاتیح الجنان , مرحوم حاج شیخ عباس قمی، قسمت قبور زیارت مؤمنین , ص 1014 2- اصول کافی , ج 3, باب 13 از ابواب المزار 3- کامل الزیارات , ابن قولویه , ص 320 4- وسائل الشیعه , ج 3, باب 55, ص 223, انتشارات آل البیت

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:03 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
مستحباتی و اعمالی رو که در هنگام زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) باید انجام داد، چیست؟
در داستانهای امامان(ع) می خوانیم که آنها بسیاری از اوقات خود را به کار سخت و بعضا معمولی مثلا کشاورزی و ... مشغول بوده اند آیا یک امام که باید به امور مسلمین رسیدگی کند و از فرصتها برای افزایش آگاهی و بیدار کردن آنها استفاده کند، لازم است که به کارهایی مشغول شود که یک کارگر معمولی هم می تواند آن کار را انجام دهد و آیا امام مسلمین با آن همه علم و آگاهی و توانایی در اداره کردن امور مسلمین و با توجه به آن همه نیاز مردم به وجود آنها، باز هم جایز است که به کارهای معمولی بپردازد؟
مستحبات و اعمالی که باید هنگام بیدار شدن به جا آورد، چیست؟
آیا درست است که کسی که شراب می خورد تا چهل روز تمام عبادات او قبول نیست در این خصوص چه کاری باید انجام داد، آیا راهی وجود دارد؟ آیا اگر توبه کند می تواند نماز بخواند؟
اگر ما در انجام مراحل غسل شک کنیم( مثلا شک کنیم که قسمتی از بدن را شسته ایم یا نه) آیا می توانیم آن غسل را دوباره از اول انجام دهیم یا اینکه حتما باید مطابق دستورات مربوط به شکیات غسل عمل کنیم؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed