ارتباط با ما
راهنما
سوال داری؟!‏
بپـــــرس
جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات
عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده
(دعای ترس از جن) (درمان ترس از جن) (مقابله با ترس از جن) (ترس از جن) (ترس از روح) (ترس از تاریکی) (رهایی از ترس) (غلبه بر ترس از تاریکی) (ترس از جن و روح) (غلبه بر ترس از جن) (راههای مقابله با ترس از جن) (راههای غلبه بر ترس از تاریکی) (رهایی از جن) (راههای مقابله با ترس از تاریکی) (دعا برای رهایی از ترس) (راههای رهایی از ترس) (دعای ترس از تاریکی) (راههای نترسیدن از تاریکی) (راه های رهایی از ترس) (رهايي از ترس) (روش رهايی از ترس از شب و تاريکی) (ترس) (برای رهایی از ترس چه راه حلی دارید؟؟؟) (جن) 

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
برای رهایی از ترس (ترس از تاریکی، سایه، جن، روح و ...) و احساس نزدیکی به خداوند و احساس حضور او چه باید کرد؟
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 6:23 PM این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 22679
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
«ترس معقول» ترسى است که در آن، احتمال وقوع یک خطر واقعى وجود داشته باشد. در این ترس، هیچ گونه سرزنشى متوجه شخص نیست؛ بلکه از این جهت که از یک امر خطرناک ترسیده و پرهیز نموده است مورد تأیید دیگران است. براى مثال اگر کسى از ترس مواجهه با یک حیوان درنده خطرناک، از رفتن به بیابان و یا جنگل خوددارى کند، هیچ کس او را بابت این ترس سرزنش نمى‏کند؛ بلکه اگر او به این ترس خود اعتنا نکند و خود را در موضع خطر قرار دهد، مورد سرزنش افراد عاقل قرار مى‏گیرد.
در مقابل، «ترس موهوم» قرار دارد؛ یعنى، درواقع خطرى انسان را تهدید نمى‏کند؛ ولى توهمات او به گونه‏اى است که خود را مواجه با خطر مى‏بیند؛ مانند شخصى که از تاریکى مى‏ترسد و گمان مى‏کند خطرى او را تهدید مى‏کند! در حالى که مى‏داند در آن مکان تاریک، چیز خطرناکى وجود ندارد. این ترس موهوم «جُبن» نامیده مى‏شود و چیز خوبى نیست و انسان باید آن را از خود دور کند تا بتواند شجاعت لازم را در زندگى داشته باشدV} کاپلان سارووک، خلاصه روانپزشکى، ترجمه نصرت اللَّه پورافکارى.{V.
ترس غیرمعقول یا هراس، ریشه در بدآموزى‏ها دارد و اغلب اکتسابى است. بشر به علت نادانسته‏ها (جهل‏ها) و نیز به دلیل نیافتن راه حل منطقى، از بسیارى عوامل ناشناخته زیستى، - چون مرگ و میر، ترس از حیوانات، ترس از آینده‏اى مبهم و... - همواره هراسان بوده است. البته شروع بسیارى از هراس‏ها تدریجى است و شناخت عوامل تسریع کننده آن مشکل است.
برخى از محققان‏V} همان.{V ترس‏ها را به پنج نوع دسته‏بندى کرده‏اند:
1. ترس از تفرد، (مثل گریز از ازدحام یا تنها ماندن در خانه) ؛
2. ترس از حیوانات ؛
3. ترس از قطع عضو ؛
4. ترس‏هاى اجتماعى (مثل ترس از زیر نظر بودن دیگران هنگام کار) ؛
5. ترس از طبیعت (مثل بلندى کوه).
طبیعى است که براى غلبه بر هر یک از انواع ترس، راه کارهاى مختلفى ارائه شده است. علاوه بر این، باید دید این ترس در چه مرحله‏اى از مراحل رشد انسان شکل گرفته است و متناسب با آن مرحله (کودکى، نوجوانى یا جوانى و...)، راه‏هاى غلبه را پیگیرى کرد.
اما در مورد ترس شما توصیه مى‏شود؛ ابتدا ترس واقعى نهفته در پشت ترس فعلى‏تان را بشناسید و آن وقت ترس اصلى خود را به عنوان افسانه‏اى از بین ببرید و هر وقت که بدان فکر مى‏کنید، بگویید: این ترس پنهانى در واقع افسانه است نه واقعیت! در این صورت ترس شما - هر اندازه که شدید باشد - باز به صورت یک دروغ در نظرتان جلوه گر خواهد شد؛ زیرا واقعیتى ندارد.
در گام دوم، باید بدانید؛ ترس موجب بى‏قرارى مى‏شود و شخص اگر موردى براى ترسیدن هم نداشته باشد، باز آن را براى خود مجسّم مى‏کند و ترس مى‏تراشد! باید سعى کنید در چنین مواقعى دراز بکشید و یکایک قسمت‏هاى بدنتان را به حال خود رها و عضلاتتان را شل کنید. فکرتان را به هیچ چیز متوجه نسازید و یا اگر متوجه کردید، خاطرات خوش زندگى را مرور کنید. روزى دو سه بار به همین قسم روح و جسمتان را استراحت دهید. از جملات خودآموزى استفاده کنید؛ براى مثال با خود بگویید: «هر وقت دچار وحشت شوم، این امر نشانه آن است که من از بدى و زشتى متنفرم؛ و یقین داشته باشم به زودى آرامش را به دست خواهم آورد». کلمات مثبت را دائم تکرار کنید.
با عمل به راه کارهاى زیر ترس موهوم را از خود دور سازید:
1. به عوامل ترس زاى موجود در ذهنتان پاسخ دهید ؛ مثلاً به خود بگویید: چرا از اینها مى‏ترسم و چرا بلاهاى طبیعى ترس دارد؟ بعد به خود بگویید: به این دلایل... بلاهاى طبیعى ترس ندارد ؛ یعنى، با دلیل قانع کننده، به مقابله ذهنى و شناختى ترس خود بروید.
2. مطالب علمى مربوط به حوادث طبیعى را، مطالعه کنید و ذهنتان را با این امور چندش آور آشنا سازید.
3. اگر در خیابان و کوچه با این حوادث و بلاهاى طبیعى و غیرطبیعى مواجه شدید، رفتار عادى خود را ادامه دهید ؛ حتى چشم‏هاى خود را باز نگه دارید.
4. هرگاه این گونه ترس‏ها و اضطراب‏ها بر شما غلبه کرده، یاد خداوند متعال را در ذهن و فکرتان زنده کنید و بیشتر به یاد آرامش بخش دل‏ها باشید.درباره ترس از روح و جن توجه شما را به نکات زیر جلب مى‏کنیم:
یک- برخى از این نوع ترس‏ها از نگرش غلط و غیرواقعى و باورهاى نادرست ناشى مى‏شود که در طول زندگى براى شما شکل گرفته است. شما تصویرى صحیح از ماهیت جن و روح و چگونگى تأثیر و میزان آن در ذهن و اندیشه خود ندارید و به عبارت دیگر در مجموعه-شناخت‏هاى شما اطلاعات غلط وجود دارد و موجب ترس گردیده.
دو- گاهى اوقات نیز ترس از تاریکى و جن و غیره اکتسابى و یاد گرفته شده است یعنى به خاطر تلقین دیگران و یا ترس و دلهره آنها از تاریکى و غیره و مشاهده عکس‏العمل‏هاى آنها در برابر تاریکى و نظایر آن به تدریج شما نیز از آن ترسیده‏اید و ترس از آن در فکر و اندیشه شما لانه کرده است.
سه- گاهى نیز ممکن است چنین ترس‏هایى به خاطر حادثه و اتفاقى ناگوار و وحشتناکى است که در گذشته دور یا نزدیک در تاریکى و تحت تأثیر اوهام و خیالات و گمان تأثیر جن و روح، رخ داده و از آن زمان و حادثه ناگوار به بعد، به خاطر همراه بودن حادثه ناگوار باتاریکى و با یاد روح و جن و غیره، ترس شما تعمیم یافته و از هر جاى تاریکى ترس و دلهره پیدا کرده‏اید.
حال با توضیح مختصرى که در این باره ارائه شد براى مقابله با این نوع ترس‏ها و حل مشکل به راه‏کارهاى زیر توجه کنید:
1- به خود تلقین کنید «من هیچ‏گونه هراسى از جن و روح ندارم و آنها نمى‏توانند در من تأثیر بگذارند».
2- صبح‏ها به تدریج زمان بیدار شدن خود را زودتر قرار دهید و سعى کنید روزى یکى دو دقیقه زودتر از شب‏هاى دیگر از خواب بیدار شوید و تاریکى را بیشتر لمس و احساس کنید.

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 6:23 PM به این سوال جواب داده است.
پیوند همیشگی پاسخ
یک راه خوب این هست که کاملا خسته بشیم و بعد بریم به رخت خواب این گونه ترس کمتر هست
محمد مهدی دهنوی در تاریخ 29 بهمن ماه سال 1395 در ساعت 10:04 PM به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
آیا خداوند ظالم است یا خیر؟ قبل از اینکه بنده این مطلب را بنویسم باید بگویم که مختار بودن انسان برای من مشخص است و سؤالم فقط حول محور ظلم است. خداوند انسان را می آفریند. او فطرت انسان را پاک می آفریند. انسان مختار است راه خود را انتخاب نماید. بدین منظور هم پیغمبران و امامان برای هدایت او فرستاده شده اند تا راه را بدرستی تشخیص دهد. سرانجام وی نیز بر اساس آنچه خود کاشته است رقم می خورد. اما..... نکته مورد نظر من اینجاست؛ خداوند متعال می داند که این فردی که می آفریند یک انسان شرور، تبه کار و نادرست خواهد شد (فقط می داند همین و همین و گرنه همه وسایل لازم جهت ارشاد او را فراهم دیده است و انسان مذکور بر اساس اختیار خود چنین راهی را برگزیده است). بنابر این تأکید می کنم خداوند فقط میداند که سرانجام او چه خواهد شد. لذا دانستن خدا اختیار وی را سلب نخواهد کرد ... . ولی آیا این که شما موجودی را که می دانی سرنوشتش چه خواهد شد بیافرینی و بعد به دلیل اینکه که نادرست زندگی کرده دوباره مجازات کنی در حق وی ظلم نکرده ای؟ (دوباره می گویم او می توانسته انسان خوبی شود ولی در هر حال خداوند از سرانجام وی اطلاع داشته و می دانسته که نمی شود)
سحر که بیدار شدم متوجه شدم جنب شده ام ولی از آن جایی که شرایط حمام رفتن برایم مهیا نبود (آب سرد بود و برای گوشم که عمل کرده بودم مضر بود) مجبور به تیمم شدم. لباسم هم کثیف شده بود و وقت برای عوض کردنش هم داشتم ولی فکر می کردم درست است و نیاز به عوض کردنش نیست همان روز شرایط که مهیا شد غسل کردم و نماز ظهرم را با وضو خواندم، بعد از چند روز متوجه شدم تیمم اشتباه بوده (در هنگام کشیدن دست بر پیشانی آن را تا انتهای صورت ادامه دادم) حکم نماز روزه ام چیست؟ در ضمن چند روز بعد به خاطر فکرهای نامشروع احساس کردم از من رطوبتی خارج شده، البته شرایط سه گانه منی (جستن، شهوت، سست شدن) را به طور کامل نداشت، آیا باید غسل کنم؟ روزه ام قبول است؟ لطفا مرا راهنمایی کنید. جوانی شیعه که به شیعه بودن خود می بالم ولی به دلیل آگاهی کم از مذهب خود در برابر دانشجویان اهل سنت احساس شکست می کنم، مقصر اصلی این آگاهی کم را خود نمی دانم. مرا راهنمایی کنید.
من دخترى هستم خیلى غمگین، با اینکه همه چیز در زندگى برایم مهیا است باز هم افسرده‏ام. احساس مى‏کنم دخترهاى دیگر از من خیلى سرتر هستند و از اینکه من این زیبایى را ندارم، دلگیر مى‏شوم. نسبت به دیگر دخترهاى فامیل، لاغرتر هستم و به قول خودشان مؤمن‏تر. ولى اشتباه مى‏کنند! مسئله دیگر، خواستگارهایم مى‏باشند، نمى‏دانم چرا وقتى برایم خواستگار مى‏آید، خوشحال نمى‏شوم! فکر مى‏کنم به خاطر این است که بعد از دیدن مى‏گویند: لاغر یا زشت یا خشک مقدس است. من نمى‏دانم چه گناهى کرده‏ام که این همه باید حرف بشنوم، خدا عاقبت ما را ختم به خیر کند بارها و بارها این حرف را به خودم گفته‏ام که اینها چى هست! که انسان بخواهد خودش را ناراحت کند ؛ ولى نمى‏دانم این دل صاحب مرده چرا راضى نمى‏شود. لطفاً شما مرا راهنمایى کنید؟کلیدواژه


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed
..