جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    بزرگترین کلمه قرآن چیست؟
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 05:00 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 5029
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
بزرگ ترین کلمه ی قرآن ، کلمه ی فاسقینا کموه است که در آیه ی 22از سوره حجر آمده است .

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 05:00 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
لطفا نظر خود را درمورد ابهام زیر بیان کنید. با مطالعه قرآن و همچنین گذری در میان متون مرجع و احکام اسلامی به تناقض آشکاری بر می خوریم که می توان از آن به عنوان بزرگترین تناقض فلسفی قران یاد کرد. در همین راستا، ژول لابیوم J. Labeaume اسلام شناس قرن نوزدهم فرانسه در کتاب ارزنده تجزیه قرآن، به بیش از صد آیه مختلف اشاره می کند که پیرو آن، تمامی مسائل مربوط به انسان و جهان و کائنات از جمله اعمال و کردار انسان، تمامی سخنان و افکار، تولد و مرگ و بالطبع طول عمر، احساسات درونی و ریزترین فعل و انفعالات مجموعه طبیعت و کهکشان ها و حتی کوچکترینشان -همه و همه- توسط خداوند از پیش مشخص و تعیین شده و به طور دقیق در لوح محفوظ ثبت و نگهداری می شود. پس بدینسان، انسان عاری از قدرت تشخیص و انتخاب است. اما در سوی دیگر در آیاتی چند شدیدا تهدید و تأکید می شود که «انسان مسئول مستقیم اعمال خویش است و برای آنانی که به راهی غیر از آنچه مقرر کرده ایم می روند آتشی سخت مهیا کرده ایم.» (104 انعام، 15 جاثیه، 67 توبه، 51 اعراف، النجم 38 و 39)
چرا در آیه 3 سوره مائده در ابتدا و انتهای آیه راجع به حیوانات حرام گوشت صحبت شده و در میان آیه در مورد ولایت حضرت علی(ع). این سؤال توسط یکی از دوستانم که سنی بود پرسیده شد و من از چند پایگاه اینترنتی سؤالم را پرسیدم ولی جواب ها با شاید ها همراه بود که معنی آن، ندانستن جواب قطعی بود. ما معتقدیم حتی کلمه ای از قرآن جابحا نشده پس چرا موضوع بسیار مهم ولایت در وسط چنین آیه ای که راجع گوشت حلال و حرام است آورده شده. خواهشمندم جواب من را با بررسی دقیق بدهید که قانع کننده باشد؟
تعداد کلمه الله در قرآن چند تا است؟
اینجانب جوانی 19 ساله هستم که مایلم در مورد امام زمان(عج) و تولد ایشان بیشتر بدانم تا اگر کسی با من برخورد کرد و گفت حضرت مهدی(عج) هنوز به دنیا نیامده با توکل و استناد به قرآن بتوانم جواب دندان شکنی به آن شخص بدهم. اگر امکان دارد آیاتی از قرآن که درباره امام عصر(عج) می باشد برایم بفرستید. من منتظر می مانم چون خیلی دوست دارم درباره یوسف زهرا(عج) بیشتر بدانم.
من می خواهم بدانم که در زمان قاعدگی می توان سر سجاده نشست اگر می توانیم چگونه و در این زمان می توان به حمام رفت و می توان در این زمان قرآن خواند؟(من مقلد آقای میرزا جواد تبریزی هستم.)

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed