جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    می خواهم بدانم اگر زنی در دوران عادت ماهانه به تلاوت آیات قرآن بپردازد اشکالی دارد؟ (با توجه به اینکه در ماه رمضان تلاوت قرآن بسیار توصیه شده است.)
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 04:42 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 12681
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
کامل از کد25771]
صافى، سیستانى، تبریزى و مکارم: خواندن آیاتى که سجده واجب دارند براى زن در ایام عادت حرام است این آیات در سوره‏هاى «الم تنزیل، حم سجده، النجم و علق» قرار دارند و خواندن آیات و سوره‏هاى دیگر قرآن تا هفت آیه اشکال ندارد ولى بیشتر از آن کراهت دارد یعنى از ثواب کمترى برخوردار است نه اینکه ترک تلاوت قرآن بهتر باشد.V}همان، م 355 و 450.{V امام، بهجت، فاضل، نورى: افزون بر آیات سجده دار، باید از خواندن کل این چهار سوره نیز اجتناب شود.V}همان، م 355 و 450.{V وحید: افزون بر آیات سجده‏دار، بنا بر احتیاط واجب باید از خواندن کل این چهار سوره نیز اجتناب شود.V}وحید، همان، م 361 و 456.{V


برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 04:42 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
من می خواهم بدانم که در زمان قاعدگی می توان سر سجاده نشست اگر می توانیم چگونه و در این زمان می توان به حمام رفت و می توان در این زمان قرآن خواند؟(من مقلد آقای میرزا جواد تبریزی هستم.)
می خواستم بدانم آیا زنان در موقع حیض می توانند بیش از 7 آیه مثلا یک جز بخوانند آیا این کار کراهت دارد؟
در ماه مبارک رمضان برای جلوگیری از عادت ماهانه شدن، می توانم قرص ضدبارداری بخورم؟ اگر در حین مصرف قرص ها، لکه بینی ببینم، حکم این روزه ها چیست؟
مدت زمان پریودی من حدود 10 الی 12 روز به طول می انجامد که به خاطر داشتن دستگاه جهت جلوگیری از حاملگی می باشد. البته 4-5 روز آخر به صورت لکه است. تکلیف روزه من در ماه رمضان چگونه می باشد؟
در سوره مزمل می خوانیم که «قم الیل الا قلیلا» در این آیات به پیامبر(ص) توصیه شده است که نصف از شب یا بیشتر یا کمتر از آن را به تلاوت قرآن و شب زنده داری بپردازند. سؤال این است که این راهکار در شب زنده داری چگونه با صحت و سلامت بدن سازگار است با توجه به آنچه اطباء و متخصصین در توصیه به خواب شب دارند و هم چنین میزان 8 ساعت خواب در شبانه روز؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed