جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    ایا مالیدن بدن از روی لباس به زن نامحرم حکم زنا دارد؟
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 03:46 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 17083
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ

T}همه مراجع:{لمس کردن زن نامحرم حرام است؛ خواه فامیل باشد و یا غیر فامیل و خواه با قصد لذت باشد و یا بدون آن.V}آیت اللّه خامنه‏اى، استفتاء، س 493؛ آیت اللّه تبریزى، استفتاءات، س‏1606؛ آیت اللّه صافى، جامع‏الاحکام، ج‏2، س‏1660؛آیت اللّه مکارم، امام خمینى، آیت اللّه نورى و آیت اللّه فاضل، تعلیقات على‏العروه، (النکاح)، م‏40؛ آیت اللّه بهجت، توضیح‏المسائل، م‏1934؛ آیت اللّه سیستانى، منهاج‏الصالحین، ج‏2، (النکاح)، م‏16؛ دفتر آیت اللّه وحید.{V
حکم زنا ندارد ولى حرام است و در صورت ثبوت نزد حاکم شرع تعزیر دارد.


برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 03:46 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
می خواستم نظر آیت الله بهجت را در مورد سؤالم بدانم: بنده دانشجو هست و سؤالی از جنابعالی در مورد نگاه به نامحرمی که در فیلم یا عکس است دارم: با توجه به اینکه فیلم های زیادی در خارج از کشور به دست مسیحیان یا مذهب های دیگر ساخته می شود که دیدن آنها برای جوانی مثل من بسیار جالب و سرگرم کننده است مثلا بنده علاقه زیادی به فیلم های ترسناک دارم و این فیلم ها را به خاطر ترسناک و سرگرم بودنشان نگاه میکنم و هیچ منظور بد دیگری ندارم ولی متأسفانه در درصد بالایی از آنها، نه تنها این فیلم های ترسناک، بلکه در ژانرهای مختلف فیلم ها، زنانی که در این فیلم ها بازی می کنند دارای پوشش لازم از نظر لباس نیستند مثلا در سراسر فیلم زن بازیگر شلوار یا دامنی به تن دارند که تا بالای زانویشان است و پایین تر از آن را پوشش نمی دهد یا اینکه مثلا لباسشان کوتاه است. حال سؤال بنده از شما این است: با توجه به اینکه من این افراد را نمی شناسم و نمی دانم اصلا دینشان چیست و یا حتی بی دین هستند یا نه و نگاهمم به آن ها بدون شهوت است و شهوتی در نگاه به آنها ندارم و منظور بدی مثل لذت یا امثال آن هم ندارم و موضوع فیلم اصلا مربوط به مسائل بد نمی باشد (فیلم مستهجن نباشد و مثلا ترسناک یا خنده دار است)، آیا نگاه کردن به این فیلم ها با شرایطی که ذکر کردم برای یک مقلد آیت الله بهجت گناه دارد؟ و در کل یک مقلد آیت اله بهجت مجاز به دیدن تا چه قسمت هایی از بدن زن نامحرم که در فیلم است و آن زن را نمی شناسد، بدون شهوت (بدون شهوت) می باشد؟ و همچنین حکم نگاه به عکس نامحرم ناشناس چگونه است؟
لطفا در مورد صیغه موقت و آیه ای که از آن این حکم استخراج شده توضیح بفرمایید. یکی از موارد صیغه موقت برای دختر و پسری است که امکان ازدواج ندارند اگر در این شرایط بچه ای به وجود آید سرنوشت بچه چه می شود؟ و آیا این ظلم به بچه و زن نیست و عدالت چگونه برقرار می شود؟ حتی اگر بچه ای هم نباشد آیا زندگی آینده دختر خراب نمی شود؟ آیا غیر از احتمال افتادن به گناه و هوس دلیل دیگری هم وجود دارد و چرا جایز است؟
با دیدن عکسی که میدانستم با دیدن ان از من منی خارج میشود از من منی خارج شد ولی قصد خارج شدن منی را نداشتم ایا این عمل حکم استمنا را دارد؟ ایا روزه ام باطل شد؟ اگر باطل شد فقط قضا کافی است یا باید کفاره هم بدهم؟ و کفاره ان چیست؟ لطفا کمکم کنید.
آیا انجام عمل زناشویی از مقعد با زن بارداری که خود رضایت به این عمل دارد جایز است یا خیر؟
بیدار کردن شخص برای ادای نماز صبح ایا اشکال شرعی دارد؟ من همیشه با خانمم سر این مو ضوع اختلاف عقیده داریم مثلا من می گم دخترم برای نماز صبح خوابش برده بیدارش کنیم ولی ایشان می گوید ایشان به سن تکلیف رسیده و خودش باید بیدار شود و اگر هم صداش زدی برای یک بار صدا بزن و برو ولی من میگم ممکنه دوباره خوابش ببرد تأکید دارم از خواب بلند شود و بعد ترکش کنم!

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed