ارتباط با ما
راهنما
سوال داری؟!‏
بپـــــرس
جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات
عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده
(استعمار چیست؟) (استعمار چیست) (استعمارچیست) (استعمار یعنی چه) (مفهوم استعمار) (معنی استعمار) (تعریف استعمار) (استعمار چيست) (استعمار یعنی چه؟) (استعمارچیست؟) (استعمار چیست ) (معنی استعمارگر) (استعمار یعنی چی؟) (معنی کلمه استعمار) (استعمار چیست ؟) (استعمار يعني چه؟) (استعمار چيست؟) (استعمارچيست) (استعمار فرهنگی چیست) (استعمار معنی) ( استعمار چیست؟) (استعمار فرهنگی چیست ؟) ( استعمار چيست) (استعمارچيست؟) ( استعمار چیست) (استعماریعنی چه؟) (استعمار بعنی چه) (استعمار چسیت؟) (منعی استعمار) (استثمارچیست) 

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
مفهوم استعمار چیست؟
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 3:30 PM این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 14945
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
استعمار (colonialism)، در لغت به معنی «آبادانی خواستن» و «آباد کردن» ، «طلب آبادانی کردن » می باشد و در این معنا برابر است با معنای اولیه «کولونیزاسیون» که مقصود از آن مهاجرت گروهی از یک کشور و تشکیل یک ماندگاه تازه در سرزمینی نو یافته و آباد کردن آن است. اما از نـظـر اصـطـلاحـی که امروزه به کار می رود، مـعنای استعمار یا سیاست استعماری و یا استعمارگری (Colonialism) عبارت است از تسلط سیاسی ویا نظامی ویا اقتصادی ویا فرهنگی ملتی قدرتمند بر یک قوم یا ملت ضعیف که به بهانه نابه جای ایجاد آبادی و رهبری مردم آن به سوی ترقی صورت می پذیرد .در حقیقت استعمار سـیـاسـت مـبـتـنـی بر برده کردن ، سودجویی از منابع طبیعی و بهره کشی از مردم کشورهای از نـظـر اقتصادی کم رشد و جلوگیری از پیشرفت فنّی ، اقتصادی و فرهنگی آن ها برای تحکیم سلطه سیاسی ، نظامی و اقتصادی دولت استعمارگر است. به عبارت دیگر، جریانی که از طریق آن یک ملت قدرتمند، سلطه اقتصادی ، نظامی ، سیاسی ، فـرهـنـگـی و اجـتـمـاعـی خـود را بـر یـک جـامـعـه یـا مـلت ضـعـیـف اعـمـال کـنـد. این جریان ممکن است همراه با نابودی بومیان یا بهره کشی از آنان و یا به کمک و شراکت بخشی از افراد جامعه صورت گیرد. بر این اساس استعمارگران به جای آباد کردن کشورها، به دنبال کشورگشائی و سیطره خود و استفاده از منابع دیگر کشورها، هستند.

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 3:30 PM به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
بنده جوانی 29 ساله هستم. تا به حال به جاهای مختلف جهت خواستگاری مراجعه کردیم ولی مورد مناسبی که باب دلم باشد را پیدا نکردم همچنین استخاره هایم نیز زیاد خوب در نمی آمد و مفهوم آیه این بود که اگر صبر کنم مورد بهتری نصیب من خواهد شد. از طرفی من دختر خاله ام را دوست دارم ولی ایشان دختر دوم و 22 ساله هستند و خواهری 25 ساله دارند. به همین خاطر مادرم می گوید ما نمی توانیم به خواستگاری دختر دوم برویم وقتی تو برای دختر اول نیز مناسب هستی، ممکن است دختر اول ناراحت و افسرده شود. اتفاقا مادرم چند مورد را هم به آنها معرفی کرده است ولی وصلت صورت نگرفت. مانده ام چه کار کنم؟ لطفا راهنمایی ام فرمائید.کلیدواژه


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed
..