ارتباط با ما
راهنما
سوال داری؟!‏
بپـــــرس
جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

سوالات 18+سوالات 18+
سوالات 18+
تبلیغات
تبلیغات
اخباراخبار
خبر ۵ فوت و فن مهم خانه‌داری

منبع خبر فردا نیوز
تاریخ خبر 11:22 PM - 27/10/1396

همه خبرها
لیست خبرگزاری ها
اخبار پرسشکده

راهنماییراهنمایی
porseshkadeh یا porseshkade ؟

لیست کامل


پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
لطفا لیستی از کارهای واجب و حرام ارائه دهید تا کم کم آنها را در زندگی پیاده کنم!
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 12:39 PM این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 5213
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
واجبات و محرمات در اسلام بیشتر از آن است که بتوان در این نوشتار برای شما بیان کردوباید برای شناخت همه آنها به کتاب های اخلاقی و توضیح المسائل مراجع مراجعه نمائیدV}(مانند منهاج الصالحین آیت الله سیستانی و تبریزی, باب تقلید){V ولی بطور خلاصه می توانیم بگوییم: نماز, روزه, حج, خمس و زکات, جهاد و امر به معروف و نهی از منکر با وجود شرایط آنها, دوست داشتن اهل بیت(ع) و پیروی از آنها و برائت از دشمنان آنها و اطاعت از پدر و مادر در صورتی که امر آنها مخالف شرع نباشد و امثال آنها از واجبات است.
شراب خواری, ربا, قمار, گوش دادن به موسیقی طرب انگیز, دزدی, ظلم, دروغ, تهمت, غیبت, سخن چینی, توهین و تحقیر مؤمن و مانند اینها از محرمات است.

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 12:39 PM به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
چند روزی است که سوالاتی به ذهنم خطور کرده است در مورد خدا و پیامبران و امامان و بسیار مرا به آن ها بدبین کرده است و سعی می کنم با جواب هایی این سوالات را از ذهنم دور کنم ولی دلشوره ی زیادی به سراغم می آید به خانواده ام می گویم تا آنها من را کمک کنند ولی آنها من را مسخره می کنند و می گویند که دیوانه شده ام قبل از این که این سوالات برای من پیش نیامده بود فقط سعی می کردم کار خوب انجام دهم و کم کم هم داشتم موفق می شدم که این سوالات همه ی دین و ایمان مرا ازبین برد از شما خوا هش می کنم راه حلی به من پیشنهاد کنید که این سوال ها به ذهن من خطور نکند.
من می خواستم به من کمک کنید سر دوراهی گیر کرده ام من پسری بیست ساله هستم حدود پنج سال پیش عاشق دختری شدم که یک سال از من کوچکتر است. تا حالا نتونستم موضوع را بهش بگم چون مشکلات زیادی دارم. من اونو خیلی دوست دارم و مطمئن هستم که این یه عشق واقعی، نه هوس. چون بارها خواستم فراموشش کنم ولی نتونستم و اما مشکلاتی که من دارم. 1- من شناختی در مورد او ندارم. 2- اون از طایفه ای که خانواده ما به شدت از اونها بدشان می آید و به قول خودشان آدماهای خوبی نیستند! 3- تا حدودی حجاب را رعایت نمی کند. 4- من فوق دیپلم عمران دارم ولی برای کارشناسی (تربیت معلم) شرکت کردم و چون اختلاف سنی ما کم است و خدمت هم نرفتم. خیلی زود که بخواهم ازدواج کنم حداقل هفت یا هشت سال دیگر طول خواهد کشید. 5- اشتباه بزرگی که کردم اون اوایل که دیدنش خیلی بچه گانه فکر کردم و با خودم گفتم این دختر حتما با من ازدواج می کند (بدون اینکه به این مشکلات فکر کنم) و همیشه و هر شب به اون فکر می کردم که یه روزی با هم زیر یه سقف زندگی می کنیم. بعد از چهار سال از خواب بیدار شدم و فهمیدم به همین راحتی نمی توانم با اون ازدواج کنم. بعد از چهار سال این عشق بزرگ شد (مثل یه نهال) و من الان به اون وابسته شدم. یه روز میگم هر طور شده بهش میگم که دوسش دارم ولی روز بعد میگم اون دختر خوبی نیست. بیش از ده بار سعی کردم فراموشش کنم ولی وقتی می دیدمش باز هم همان آش و همان کاسه، از بس به اون فکر کردم خسته شدم از همه چیز و گاهی وقت ها، اینقدر عصبانی می شم که می زنم زیر گریه. من اونقدر دوسش دارم که وقتی نمی بینمش گریه ام می گیرد ولی همیشه فکر می کنم که هیچ وقت نمی تونم باهاش ازدواج کنم. از بس عقل و احساستم با هم دعوا کردن دیگه کلافه شدم نمی دونم چی کار کنم؟ نه می تونم فراموشش کنم، شرایطم برای ازدواج مناسب نیست. امسال خواستم فراموشش کنم واسه همیشه به خودم گفتم اون تصادف کرده و مرده و بیست روز براش سیاه پوشیدم و در روز بیستم اونو دیدیم که در خونه همسایشون ایستاده بود با پیراهن آستین کوتاه و شلوار بدون روسری، خیلی بهم برخورد و گفتم این دفعه دیگه واقعا و حتی چهل روز دیگر هم لباس سیاه پوشیدم، اما حدود ده روز بعد یعنی حدود پنجاه روز بعد از این اتفاق برای یک لحظه قیافه اش اومد جلوی چشام و باز هم گریه کردم و باز هم روز از نو روزی از نو . دیگه نمی دونم چی بنویسم من این نامه رو نوشتم تا یه خورده آروم بشم امیدوارم یه راه خوب برام پیدا کنید.
یکی از معیارهای همسر اخلاق است. اخلاق چیست؟ لطفا مرا در مورد معیار اخلاق برای انتخاب یک خانم راهنمایی کنید. 1- آیا اخلاق دارای زیر مجموعه است مثلا نجابت و مهربانی و گذشت اگر اینطور است چند زیر مجموعه که ستون اخلاق هستند و مهمتر است و برای اخلاق لازم یا یک انتخاب خوب به حساب می آیند و مورد سفارش ائمه(ع) بوده و زندگی را شیرین و عاشقانه می کند و موجب هر چه بیشتر شدن محبت و عشق بین زن و شوهر می شود چیست؟ البته برای خانمی که می خواهم انتخاب کنم؟ 2- در سؤال بالا بنده چطور به این صفات پی ببرم آن هم برای کسی که ندیدمش و باید تازه برای آن شروع به تحقیق کنم یا بهتر بگویم من به مادر یا کسانی که تحقیق برایم می کنند یا خودم چه علامت ها یا رفتارهایی را باید برای پی بردن به آنها بگویم تا ببینند مثلا از کجا بفهمند که مهربان یا حسود نیست می دانید که شنیدن کی بود مانند دیدن چه بسا مردم ظاهر را می بینند و شروع به تبلیغ آن شخص می کنند ولی باطن را نمی بینند ولی همین باطن خودش را در چیزهایی نشان می دهد در این مورد که می خواهم آنها را بدانم؟
چرا شوراهایی که صلاحیت افراد هنگام انتخابات را به عهده دارند ملاک هایی را قرار نمی دهند که تمام منتخبین افراد با ایمان و مخلص و مناسب نظام باشند تا حتی اگر مردم از اشخاص اطلاعی ندارند کسی که انتخاب می شود اهداف مناسب نظام داشته باشد و ظاهر و رفتاری اسلامی و در خور جمهوری اسلامی ایران ارائه دهد؟ و کلا ملاک های اصلی این شوراها چیست؟ آیا اگر کسی به دروغ خود را همسو با نظام معرفی کرد شورا نباید درباره او تحقیق کند؟ مثلا در 4 سال اول ریاست جمهوری آقای خاتمی خیلی از مشکلات این شخص برای همه و مخصوصا دولت و شورای نگهبان محرز شد ولی با این حال صلاحیت این شخص برای انتخابات دوره بعد باز هم تأیید شد! یا در زمان امام خمینی(ره) امام خیلی چیزها را در مورد آقای مهندس بازرگان می دانستند ولی این مسائل را به مردم اطلاع ندادند تا مرم سرشان به سنگ نخورد این مسائل را نفهمیدند. اگر امام می دانست چرا با وجود اینکه خودشان در جایی گفته بودند: اگر در اسلام چیزی واجب باشد و صلاح اسلام در آن باشد حتی اگر همه مردم مخالف باشند من آن امر را اجرا می کنم. جلوی این انتخاب را نگرفتند تا به مردم و به جمهوری اسلامی لطمه نخورد؟ اگر جواب این است که ایشان یا در حال حاضر مقام معظم رهبری به خواست مردم احترام می گذاشتند شاید اگر این مسائل به نحوی رو می شد که یا مردم بفهمند و یا جلوی تأیید صلاحیت این جور افراد گرفته می شد مردم هم دچار اشتباه نمی شدند و ایران از این بابت ربه نمی خورد!کلیدواژه
 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed
..