ارتباط با ما
راهنما
سوال داری؟!‏
بپـــــرس
جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات
عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده
(دعا برای جذب پسر) (جذب خواستگار) (جذب پسر برای ازدواج) (راههای جذب خواستگار) (دعای جذب پسر) (راههای جذب پسران برای ازدواج) (جذب مردان برای ازدواج) (راه جذب پسر مورد علاقه) (راهکارهایی برای جذب مردان) (راه های جذب خواستگار) (جذب پسران برای ازدواج) (جذب پسر از راه غیر مستقیم) (روشهای جذب خواستگار) (جذب دوست پسر برای ازدواج) (راه جذب خواستگار) (روش های جذب خواستگار) (پسرها جذب چه دخترانی میشوند) (جلب خواستگار) (روش جذب خواستگار) (راههای جذب پسر برای ازدواج) (جذب غیر مستقیم پسر) (دعا برای جذب یک پسر) (دعا برای جلب توجه شخص مورد نظر) (جذب غیرمستقیم پسر) (چطوری پسری رو جذب کنیم؟) (چطوری ازدواج کنم) (جذب پسر) (پسران جذب چه دخترانی میشوند) (راههای جلب خواستگار) (جذب پسر مورد علاقه) (دعای جلب خواستگار) (دعای جذب خواستگار) (چطوری ازدواج کنیم) (جذب خواستگار با قانون جذب) (چطوری می توانم) (برای جذب خواستگار) (دعا برای جذب خواستگار) (راهکارهای جذب خواستگار) (راههای جذب خواستگار ) (دعا برای جذب طرف مقابل) (چطوری پسرها رو جذب کنیم؟) (برای جذب پسران چه کنیم؟) (روش جذب پسر برای ازدواج) (جذب ازدواج) (چگونه پسرهاراشیفته خودکنیم) (راههای جذب غیر مستقیم پسران) (راههای داشتن خواستگار) (چگونه یک مرد را به ازدواج ترغیب کنیم) (دعا برای جلب خواستگار) (چگونگی جذب پسرها) (جذب+مردان+برای+ازدواج) (ترغیب دوست پسر به ازدواج) (راهای جذب طرف مقابل برای ازدواج) (راههای جلب توجه پسرها) (پسران جذب چه دخترانی می شوند) (جذب فرد مورد نظر) (کدام پسر ها جذب من می شوند؟) (راههای جلب توجه پسر) (جلب نظر پسر برای ازدواج) (روش جذب غیر مستقیم) (چطوری دخترا رو جذب کنیم) (پسر ها چه دختری را برای ازدواج انتخاب میکنند) (جذب غیر مستقیم مردان) (چطوری پسر را جذب کنیم) (جلب علاقه سر به دختر ) (دعا جذب پسر برای ازدواج) (چگونگی جذب ÷پسرها به طرف دخترها) (قانون جذب در جذب یک پسر) (پسر چگونه به دختر جواب منفی بدهد) (راه هایی برای ترغیب یک پسر برای ازدواج) (دعا برای جذب مرد) (برای جلب توجه پسر به ازدواج) (خواستگار) (روشهای جلب خواستگار) (دعای جذب مرد) (راههای جذب خواستگار داشتن) (ترغیب پسربه ازدواج) (راه های غیر مستقیم جذب پسر) (اچطوری ازدواج کنم) (دعایی برای جذب خواستگار) (پرسش و پاسخ خواستگاری) 
توجهلطفا توجه فرمایید
محتوایات این صفحه برای افراد زیر 18 سال نامناسب است.

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
چطوری می توانم پسرها رو جذب خود کنم برای ازدواج؟
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:54 AM این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 53517
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
در ابتدا مناسب است اشاره ای کوتاه به راه هائی که در ازدواج و خواستگاری مرسوم و متداول است داشته باشیم و ضمن ارزیابی مختصری از آن به پاسخ مستقیم شما برسیم.
راههای همسریابی عبارتند از:
1. وساطت افراد خانواده، بستگان و بخصوص والدین: متدوال ترین روش در فرهنگ ملی و دینی همین روش شناسایی به واسطه افراد خانواده و یا فامیل و بستگان است. افراد خانوداه اغلب به دلیل شناختی که از فرد و روحیات و عقاید و خواسته های وی دارند و همین طور شناختی که از افراد مورد نظر دارند و یا می توانند با تحقیق های مهم همه جانیه شناخت کافی پیدا کنند بهتر می توانند به تطابق داشتن و میزان هم گرایی و اشتراکات آنها آگاهی پیدا کنند. این روش ساده ترین روش عملی و سهل الحصولترین طریق کسب اطلاعات اولیه و ارتباطات بعدی و مورد نیاز است و از نظر حاصل کار نیز ثمر بخش ترین شیوه به شمار می رود.
به عبارت دیگر این روش از این امتیازات برخوردار است: سهولت، سرعت کسب اطلاعات و ارتباطات، اطمینان نسبی بیشتر به صداقت و دلسوزی واسطه(که خانواده و والدین هستند) و شناخت بیشتر به روحیات، سوابق و خواسته های طرفین. علاوه بر این خالی از هر گونه تعصب و سوگیری است و بدون هیچ گونه حب و بغض شخصی انجام می گیرد. همچنین تحت تأثیر احساسات و عواطف غریزی که در ارتباطهای مستقیم به وجود می آید، نیست.
2. وساطت مراکز مشاوره
مراجعه به برخی مراکز مشاوره ازدواج که به منظور شناساندن دو فرد برای ازدواج تأسیس شده است، فرد مطلوب و مطابق با خواسته ها و توقعات خود را یافت. چنین مراکز مشاوره محدود هستند و کمتر با فرهنگ ملی و بومی ما تناسب دارد و افراد کمتری برای شناسایی فرد مورد نظرشان به این مراکز مراجعه می کنند. اگر این مرکز مشاوره ازدواج مورد اعتماد باشند در محیط های دانشگاه یا غیر آن می توانند موثر باشند و از طرف دیگر چون امکان همسریابی از راه اول یعنی وساطت خانواده به هر دلیلی امکان پذیر نیست این راه می تواند اطلاعاتی که موردنیاز را در اختیار بگذارند. تأکید می شود این مراکز مشاوره باید دارای کارشناسان دلسوز، با تجربه و مورد اعتماد و سابقه روشن و مطمئن باشند.
3. راه دیگری که متأسفانه در حال حاضر و بخصوص در محیط های اجتماعی مختلط مثل دانشگاه ها از آن استفاده می شود روش ارتباط مستقیم و بدون واسطه است. در این روش جوانان آماده ازدواج شخصا و مستقیما اقدام به خواستگاری یا جلب خواستگار می کنند. به نظر ما این روش معقولی نیست و تناسبی با فرهنگ دینی و اخلاقی ما ندارد و معمولا موجب بروز و ظهور روابط نامشروع و فسادآور می شود زیرا این روش به دلباختگی در یک نگاه منتهی می شود و تصمیم گیرنده بدون توجه به معیارها و ارزشهای تعیین شده در شرائط همسر ایده ال و متناسب، و بدون توجه به هدف مورد نظر خود و صرفا به خاطر جلب توجه به ظواهری همچون زیبایی، ثروت، تحصیلات، پست و مقام و ... شیفته طرف مقابل شده و تصمیم گیری اش در یک فضای فکری و روانی احساسی و عاطفی انجام می گیرد.
هرچند لازم است دو طرف به مسائل ظاهری مثل آنچه گفته شد توجه کنند ولی محور قرار دادن و اصالت دادن به آنها منتفی است و صحیح نیست بلکه باید ضمن توجه به آنها، به موازین اساسی و ارزشهای اخلاقی و زیربنایی و پایبندی به اصول اخلاقی دینی اصالت بخشید و آنها را محور تصمیم گیری قرار داد. و گر نه تصمیم گیری های بر اساس ارتباط های مستقیم و بدون واسطه معمولا بر اساس خواسته های نفسانی و احساسات زودگذر انجام می گیرد. که عواقب ناگوار و نامطلوب دارد. بنابراین توصیه اکید ما این است که برای شناسایی فرد مورد نظر و همسریابی هرگز از این روش استفاده نشود و به ایجاد ارتباط مستقیم چه حضوری و چه تلفنی و چه مکاتبه ای بدون اشراف و نظارت خانواده های دو طرف اقدام نشود.
4- یکی از راه هایی که امروزه برای شناسایی و ارتباط دختر و پسر بکار گرفته می شود, چت است, در این زمینه گفتنی است, اصل چت در صورتی که منتهی به مفسده ای نشود اشکال ندارد, ولی با توجه به حساسیت مسئله همسر گزینی و شرایط فراوانی که احراز آنها لازم است, بدست آوردن همسر مناسب, از این طریق مشکل به نظر می رسد, مگر اینکه در مراحل بعدی در مورد او تحقیقات رسمی صورت گیرد و فرد از این بابت مطمئن شود که همسر مورد نظر خود را یافته است.
5- خواستگاری زن از مرد: خواستگارى زن از مرد تا حد زیادى عرفی نیست ، ولی اشکالی هم ندارد که در برخی موارد که شرایط دختر به گونه ای است که به هر دلیل خواستگار ندارد، این امر از طرف دختر صورت بگیرد. منتهی برای آسیب زدایی لازم است با درایت و کیاست عمل شود و از راهکاری که ارایه می شود استفاده گردد. در صورتی که به فردی علاقه دارید و یا او را برای همسری خویش مناسب می دانید، با مشورت دیگران، فردى را واسطه کنید تا مطلب را به طور محرمانه پیگیرى نماید. لازم است شخص واسطه انسانى متعهد و رازدار باشد تا به خوبى بتواند به وظیفه‏اش عمل کند و به طور غیرمستقیم مرد مورد نظر را به خواستگارى از دختر تشویق و معرفى کند. تنها در صورتی که زمینه مناسبی مشاهده کند و یا ضرورت اقتضا کند می تواند علاقه شما را به اطلاع ایشان برساند و به نحوی عمل کند که مشکلى ایجاد نشود. لازم به ذکر است قبل از هر اقدام خانواده‏ها به خصوص خانواده‏ى دختر خانم از این موضوع اطلاع کافى داشته باشند و موافقت ضمنى آن‏ها جهت معرفى دخترها و پسرها به همدیگر جلب شده باشد که در آن صورت سرزنش خانواده‏ها را به دنبال نخواهد داشت. «خوشبختى و موفقیت شما را از خداوند بزرگ خواستاریم»
با توجه به آنچه گفته شد می توان چنین نتیجه گرفت که اگر بتوانید از راه کار پنجم کمک بگیرید به مطلوب دست یافته اید ولی باید مطمئن باشید که او نیز به شما علاقه ای دارد یا حداقل به ازدواج در حال حاضر تمایل دارد و امکان ازدواج برای او فراهم است به هر حال در ازدواج تمایل دو طرف شرط است بلکه تمایل دو خانواده شرط است.
در مسئله ازدواج باید بیشتر دقت کرد زیرا موفقیت و عدم موفقیت انسان در طول عمر به نقطه عطف ازدواج بستگی دارد. پس دقت کنید و احساسی تصمیم نگیرید هرچند بگوئید احساسی نبوده و نیستم ولی گاهی انسان تحت تاثیر ناخوآگاه است و پس از مدتها هم شاید متوجه آن نشود یا زمانی که دیگر کار از کار گذشته است.
مطمئنا شما خوب مى‏دانید که ازدواج بزرگ‏ترین و مهم‏ترین حادثه زندگى انسان است و موفقیت یا شکست در آن سرنوشت ساز خواهد بود. ازدواج و زندگى مشترک وقتى ثمر بخش، سودمند و ماندگار است که عقربه روحیه‏ها، غرایز و طرز تفکر دو طرف، همسو و نزدیک باشد. در غیر این صورت، ریسمان وحدت و یگانگى به ضعف و سستى مى‏گراید و سرانجام گسسته مى‏شود. ما در زندگى خود شاهد پدیده‏هاى تلخ و درد آورى هستیم که دختران و پسران و خانواده‏هاشان را مى‏آزارد و کاخ زندگى مشترک زوجین را فرو مى‏پاشد. بى‏تردید محاسبات غلط، احساسات زودگذر، خیالات و توهمات بى‏اساس عامل اصلى تحقق این پدیده‏ها به شمار مى‏آید. بنابراین، اگر در گزینش همسر اصول صحیح رعایت شود، بخش عظیمى از ناگوارى‏ها و نابسامانى‏ها و مشکلات از میان مى‏رود و زندگى جوانان پربارتر و زیباتر مى‏شود.
اسلام درباره ازدواج و انتخاب همسر آن قدر قانون و مطلب و تأکید دارد که انسان در شگفتى فرو مى‏رود. استاد محمد تقى جعفرى مى‏فرمود: «برتراند راسل، فیلسوف مشهور اروپایى، به من نوشت: چرا اسلام این قدر به ازدواج بها داده و براى آن قانون وضع کرده است؟ در جواب نوشتم: مسأله انسان است. با ازدواج مى‏خواهد انسان به وجود آید». بنابراین، خواهر گرامى پیش از هرگونه تصمیم‏گیرى توجّه به نکات زیر ضرورت دارد:
1. اگر اندیشه ازدواج با کسى در سر مى‏پرورانید، قبل از ابراز علاقه به وى، درباره معیارهاى ازدواج و شرایط همسر ایده‏آل شناخت کافى پیدا کنید. بدین منظور مى‏توانید از راهنمایى‏هاى افراد با تجربه و خبره و مشاوران مورد اعتمادتان و یا از کتاب‏هاى زیر کمک بگیرید:
الف) انتخاب همسر، نوشته ابراهیم امینى، انتشارات سازمان تبلیغات اسلامى.
ب) جوانان و انتخاب همسر، نوشته على اکبر مظاهرى، انتشارات پارسایان.
2. سعى کنید، بر اساس اطلاعات دقیق، به شناخت کافى و صحیحى از فردِ مورد نظر دست یابید و دقّت را فراموش نکنید. مبادا عشق چشم اندیشه‏تان را کور سازد و شما را از تحقیق کامل و همه جانبه درباره وى باز دارد.
3. اگر بر اساس بند 1 و 2 پس از بررسى‏ها و مشورت‏هاى لازم فرد مورد علاقه را فردى صالح و مناسب تشخیص دادید، بهترین راه آن است که از طریق واسطه‏اى مورد اعتماد نظر طرف مقابل را درباره خویش جویا شوید. در صورتى که او نیز واقعا به ازدواج با شما تمایل دارد، به طور رسمى و از طریق خانواده محترمشان از شما خواستگارى کند تا ان شاء اللّه هر چه زودتر با توافق شما و وى و خانواده‏هاى محترمتان مقدمات ازدواج فراهم شود. از هرگونه ارتباط مستقیم و دور از نظارت بزرگ‏ترها جدا بپرهیزید؛ (حتى ارتباط تلفنى یا مکاتبه‏اى).
4. اگر با بررسى‏هاى به عمل آمده فرد مورد نظرتان را مناسب تشخیص ندادید یا معلوم شد احساس شخصى‏تان درباره علاقه او به شما توهم و خیالبافى است و در واقعیت ریشه ندارد. احساسات خود را کنترل و از ابراز محبت خوددارى کنید؛ زیرا علاقه یک سویه راه به جایى نمى‏برد.
P} خوش آن بى مهربانى هر دو سر بى {E} که یک سر مهربانى درد سر بى {P
بنابراین، با تفحص و پرس و جوى مختصرى که واسطه انجام مى‏دهد، مسأله روشن مى‏شود و از این دغدغه خاطر و اشتغال فکرى رهایى مى‏یابید.
5. لازم به تأکید است فرد واسطه ای که دارای صفات دلسوزی، مورد اعتماد، رازدار، عاقل و دارای تجربه است و می خواهد از نظر و دیدگاه آن پسر درباره آن دختر مطلع شود، باید به گونه ای اقدام کند که گویی می خواهد دختری را برای ازدواج به وی معرفی کند و از اظهار تمایل و علاقه دختر به وی (حد اقل در مرحله اول) مطلع نشود.
مطمئنا اگر دختر و پسر از تناسب کافی برخوردار باشند و پسر نیز به این دختر تمایل داشته باشد اقدام خواهد کرد وگرنه به دنبال فرد مورد نظر دیگری خواهد رفت. به نظر می رسد اگر ابتدا دختر اظهار تمایل کند و با پاسخ منفی پسر روبرو شود به خاطر روحیه ظریف و حساس دختران، معمولا دچار نوعی شکسته گی روحی می شوند و احساس شکست خواهند کرد به عبارت دیگر با پاسخ منفی پسران کنار بیایند و تحمل نه شنیدن پسران را معمولا ندارند و برایشان سنگین است. بنابراین راه حل ارائه شده ما به گونه ای است که هم دختر بتواند (در صورت تمایل پسر) به آرزوی خود برسد و هم دچار شکستگی (در صورت پاسخ منفی پسر) نشود.
همچنین باید در این خصوص دو موضوع از هم تفکیک شوند. یکی مسأله انتخاب است و دوم مسأله خواستگاری.
در حوزه انتخاب بدون هیچ شک و تردید زن ها یا دختران حق انتخاب دارند و معمولا در بیشتر موارد وقتی کسی به خواستگاری آنها می آید می توانند در مورد آن فرد تحقیق دقیق انجام دهند و سپس بعد از تحقیقات لازم انتخاب کنند یعنی جواب آری یا نه بگویند و انتخاب شرعا و قانونا حق طبیعی زنان در مورد همسر آینده شان می باشد و از لحاظ عرفی نیز در حال حاضر در بیشتر مناطق کشور ما تقریبا همین طور عمل می شود مگر در موارد بسیار نادری که ممکن است خانواده از روی تعصبات، فردی را به دختر تحمیل کند.
اما مسأله خواستگاری گرچه مقدمه یک انتخاب است ولی بیشتر شبیه به پیشنهاد است یعنی آنچه در فرآیند خواستگاری رخ می دهد این است که از طرف خانواده پسر یا از طرف خود پسر به خواستگاری دختر می روند یعنی در واقع پیشنهاد ازدواج با دختر را مطرح می کنند و دختر حق دارد انتخاب کند و جواب مثبت دهد و همچنین حق دارد رد کند و جواب منفی بدهد. اما این که فرمودید آیا دختران نیز می توانند از فرد مورد علاقه خود خواستگاری کنند، از این رو در بعضی از کشورها مانند هندوستان در بعضی از مناطق آن مرسوم است که خانواده دختر به خانواده پسر پیشنهاد ازدواج می کند یعنی خواستگاری بیشتر از ناحیه خانواده دختر انجام می گیرد یا حداقل از طرف خانواده دختر پیشنهاد می شود که ما آمادگی داریم که دخترمان را به ازدواج پسر شما درآوریم. براساس گفته یکی از جامعه شناسان چند سال پیش مشخص شد که آمار خودکشی در میان دختران جوان هندی از سایر کشورها بیشتر است. گروهی از جامعه شناسان و روان شناسان از سوی سازمان یونسکو برای ریشه یابی این موضوع به کشور هندوستان رفتند بعد از تحقیق مشخص شد که چون در جامعه هندوستان این دختران هستند که به خواستگاری آقایان می روند. بعد از شنیدن چند جواب رد از سوی آنها به افسردگی و شکست عاطفی مبتلا می شوند بنابراین آنها که روحیه لطیف تر و حساس تری دارند دست به خودکشی می زنند.
در کشورهایی مانند کشور ما که خواستگاری مستقیم زن از مرد مورد علاقه مطلوب نیست عوارض بیشتری دارد که در نهایت از نظر روانی و شخصیتی و حیثیت اجتماعی و خانوادگی به ضرر زن تمام می شود به ویژه اگر زن در این رابطه پاسخ منفی دریافت کند زیرا زنان از نظر عاطفی و هیجانی در عین حال که در سطح بالاتری از جنس مخالف هستند اما شکنندگی آنها نیز به همین میزان از نظر عاطفی بیشتر از مردهاست بنابراین در این گونه مسائل که هم احتمال دریافت پاسخ منفی و هم پاسخ مثبت وجود دارد با یک درایت خاصی باید عمل شود و در صورت لزوم اولا با افراد کارشناس و مجرب مشورت شود ثانیا بعد از مشورت از واسطه استفاده شود آن هم واسطه ای که از نظر تعهد، دلسوزی و رازداری مورد اعتماد باشد تا به صورت کاملا محرمانه کار را پیگیری کند و با مهارت و کیاست خاصی، فرد مورد نظر را تشویق و ترغیب به ازدواج کند و بعد از این که آمادگی ازدواج در او ایجاد شد به او جهت دهی کند و هدایت کند او را به سمتی که از این دختر خانم خواستگاری نماید با این شیوه هم دختر از حق انتخاب خود به خوبی استفاده نموده است و هم با واسطه و به صورت غیر مستقیم از فرد مورد نظر خواستگاری کرده و هم از آسیب های خواستگاری مستقیم در امان مانده است.

بنابراین برای آگاهی شما کتاب های زیر را معرفی می کنیم تا با بینش بیشتری تصمیم بگیرید.
1- جوانان و انتخاب همسر، علی اکبر مظاهری، انتشارات پارسایان
2- انتخاب همسر، آیت الله ابراهیم امینی، سازمان تبلیغات اسلامی
3- تشکیل خانواده از سری آموز خانواده، جمعی از مؤلفان، انجمن اولیاء مربیان

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 4 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 11:54 AM به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
من پسری هستم 32 سال سن دارم. تقریبا تا سن 20 سالگی زندگی من هر چند با مشکلات فراوان ولی به هر حال می گذشت. اما از آن موقع تا به حال فقط سر در گمی برای من مانده. دو بار ازدواج کردم ولی به یک ماه نرسید که به جدایی منجر شد. هر کار جدیدی که برای متحول کردن زندگی شروع می کنم چنان حوادثی به وجود می آید که موجب حیرت اطرافیان می شود. در این مدت نه التماس های من نه دعاهای والدینم به درگاه خدا چیزی را تغییر داده و تقریبا به آخر راه رسیدم. البته این رو به خاطر قفل کردن فکر و ذهنم میگم. چندین بار هم حمله های عصبی به من دست داده که با آزمایش و عکسبرداری هم چیزی مشخص نشده. از همه این مسائل مهمتر اینکه تمام اعتقاداتم را از دست دادم. همیشه فکر می کردم ائمه زنده اند و با خود می گفتم مگر می شود یک بنده خدا از یکی از ائمه(ع) حاجتی بخواهد و اجابت نکنند! آن هم نشان دادن راه درست و نه چیز دیگر. ملتمسانه از شما می خواهم اگر راهی وجود دارد که علت این اتفاقات را پیدا کنم به بنده راهنمایی فرمایید.
من پسری 29 ساله و فارغ التحصیل یکی از دانشگاه های معتبر و بزرگ دولتی ایران هستم. اکنون کارمند یکی از ادارات هستم. و جور رئیس و معاون نالایقی باعث شده من از شغل خود راضی نباشم زیرا نامبردگان عمدا سعی در افزایش فشارکاری بر من هستند و از این طریق می خواهند من خودم از اداره بروم. محیط آنجا نیز برای من مطلوب نیست و علاقه خود به کارم را از دست داده ام. من همیشه نسبت به نابرابری ها و ظلم ها اعتراض می کنم و از چیزی باک ندارم. در دوران دانشجویی گرایش نسبتا عمیق سیاسی به اصلاح جامعه و احقاق حقوق ملی و مدنی و افزایش رفاه و امنیت پیدا کرده بودم و آینده خود را بر پایه این تفکرات پایه ریزی کرده بودم اما بعد از فارغ التحصیلی به دلیل نامساعد بودن وضعیت اقتصادی خانواده مجبور شدم جهت امرار معاش به استخدام یکی از ادارات دربیایم. از اینکه نمی توانم افکار خود را بیان نمایم بسیار رنج می برم و همیشه از مشاهده صحنه و رفتارهای مخالف تفکر من رنجیده می گردم. در نهایت در حال حاضر به نوعی دچار از خود بیگانگی شده ام زیرا در فضایی که زندگی می کنم با افکار من همخوانی ندارد. در حال حاضر با نادیده گرفتن همه افکارم به زندگی ادامه می دهم. هنوز نتوانسته ام ازدواج نمایم زیرا در این خصوص شکست های عاطفی زیادی داشته ام و در موارد اخیر می شود گفت که تقصیر خود من بوده است که به دلیل غرور بیش از حد موارد خوبی را از دست داده ام اما درست یک سال است که دوست داشتن را فراموش کرده ام و از تمام دخترهای دنیا متنفرم. زندگی برایم سخت شده است. شدیدا دچار فراموشی و کند ذهنی شده ام حتی بعضی اوقات اسم نزدیکترین دوست و همکارم هم از یادم می رود. ضریب هوشی من به اندازاه ای تنزل پیدا کرده است که قدرت برقرای رابطه بین عوامل مختلف را از دست داده است. من قبلا دست به قلم خوبی داشتم اما متأسفانه اکنون قادر به استخراج لغات از ذهنم نیستم. خیلی تنبل و بی حوصله گشته ام و علاقه ای به انجام هیچ کاری را ندارم. حتی با آنکه در مقطع کارشناسی ارشد مشغول تحصیل هستم ولی علاقه ای به درس ندارم. در حال حاضر در هاله از ابهام زندگی می کنم و فلسفه زندگی در این دنیا را ازدست داده ام. قبلا از عبادت خدا بیشتر لذت می بردم اما اکنون چیزی از این امر درک نمی کنم. به تازگی به مصرف مشروبات الکلی گرایش پیدا نموده ام زیرا از این طریق بیشتر دردهای خود و جامعه را فراموش می کنم. قبلا نیز برای درمان به روانپزشک مراجعه نموده بودم اما فایده ای نداشت زیرا احساس مس کردم فقط انسان ظاهرا نرمال بود. خواهشمندم برای رهایی من از این وضعیت و بازگشت به دوران قبلی مرا کمک نمایید.
من می خواستم به من کمک کنید سر دوراهی گیر کرده ام من پسری بیست ساله هستم حدود پنج سال پیش عاشق دختری شدم که یک سال از من کوچکتر است. تا حالا نتونستم موضوع را بهش بگم چون مشکلات زیادی دارم. من اونو خیلی دوست دارم و مطمئن هستم که این یه عشق واقعی، نه هوس. چون بارها خواستم فراموشش کنم ولی نتونستم و اما مشکلاتی که من دارم. 1- من شناختی در مورد او ندارم. 2- اون از طایفه ای که خانواده ما به شدت از اونها بدشان می آید و به قول خودشان آدماهای خوبی نیستند! 3- تا حدودی حجاب را رعایت نمی کند. 4- من فوق دیپلم عمران دارم ولی برای کارشناسی (تربیت معلم) شرکت کردم و چون اختلاف سنی ما کم است و خدمت هم نرفتم. خیلی زود که بخواهم ازدواج کنم حداقل هفت یا هشت سال دیگر طول خواهد کشید. 5- اشتباه بزرگی که کردم اون اوایل که دیدنش خیلی بچه گانه فکر کردم و با خودم گفتم این دختر حتما با من ازدواج می کند (بدون اینکه به این مشکلات فکر کنم) و همیشه و هر شب به اون فکر می کردم که یه روزی با هم زیر یه سقف زندگی می کنیم. بعد از چهار سال از خواب بیدار شدم و فهمیدم به همین راحتی نمی توانم با اون ازدواج کنم. بعد از چهار سال این عشق بزرگ شد (مثل یه نهال) و من الان به اون وابسته شدم. یه روز میگم هر طور شده بهش میگم که دوسش دارم ولی روز بعد میگم اون دختر خوبی نیست. بیش از ده بار سعی کردم فراموشش کنم ولی وقتی می دیدمش باز هم همان آش و همان کاسه، از بس به اون فکر کردم خسته شدم از همه چیز و گاهی وقت ها، اینقدر عصبانی می شم که می زنم زیر گریه. من اونقدر دوسش دارم که وقتی نمی بینمش گریه ام می گیرد ولی همیشه فکر می کنم که هیچ وقت نمی تونم باهاش ازدواج کنم. از بس عقل و احساستم با هم دعوا کردن دیگه کلافه شدم نمی دونم چی کار کنم؟ نه می تونم فراموشش کنم، شرایطم برای ازدواج مناسب نیست. امسال خواستم فراموشش کنم واسه همیشه به خودم گفتم اون تصادف کرده و مرده و بیست روز براش سیاه پوشیدم و در روز بیستم اونو دیدیم که در خونه همسایشون ایستاده بود با پیراهن آستین کوتاه و شلوار بدون روسری، خیلی بهم برخورد و گفتم این دفعه دیگه واقعا و حتی چهل روز دیگر هم لباس سیاه پوشیدم، اما حدود ده روز بعد یعنی حدود پنجاه روز بعد از این اتفاق برای یک لحظه قیافه اش اومد جلوی چشام و باز هم گریه کردم و باز هم روز از نو روزی از نو . دیگه نمی دونم چی بنویسم من این نامه رو نوشتم تا یه خورده آروم بشم امیدوارم یه راه خوب برام پیدا کنید.کلیدواژه


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed
..