ارتباط با ما
راهنما
ثبت آگهی رایگان
آگهی
آگهی های من
شاید بخواهم شاید بتوانم
مجله
پرسشکده
  سلام کاربر میهمان، خوش آمدید! پنجشنبه، 6 آذر سال 1393
جستجوجستجو
بپرس!‏

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد
پیوند همیشگی پرسش آیا می توان برای گرفتن حاجت از امامان(ع) به چند نفر متوسل شد مثلا به وسیله زیارت عاشورا به امام حسین(ع) و هم به حضرت ابوالفضل(ع) و هم به وسیله صلوات از خدا طلب حاجت کرد لطفا طریقه درست توسل را بیان کنید. ضمنا آیا می توان برای حاجت گرفتن از خدا برای خدا وقت تعیین کرد؟ مثلا بگوییم من 40 تا زیارت عاشورا می خوانم باید تا قبل از تمام شدن زیارت ها حاجت من ازدواج را بدهی؟ آیا می توان برای حاجت ازدواج به چند ختم متوسل شد توضیح دهید. توسل خیلی مجرب برای ازدواج بیان کنید.

کلیدواژه
توسل به اهل بیت(ع)
، توسل به اهل‏بیت(ع)
، توسل به معصومان(ع)
، حاجت خواستن
، طلب حاجت
، پرسش و پاسخ دینی
، پرسمان

پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 07:56 ب.ظ این سوال را پرسیده است.
تعداد بازدید: 9236
گزارش تخلف
 
پرسشکده > مذهب

من پاسخ بهتری دارم !
پیوند همیشگی پاسخ دعا براى فراهم شدن زمینه ازدواج با همسری شایسته از کارهای مستحب و مورد ترغیب خداوند است چرا که قبل از اقدامات شخصى و تصمیم گرفتن بر اساس فهم و شناخت فردى به خداوند روى آورده و از او خیرخواهى نموده‏اید و از اوهدایت جسته‏اید لذا در روایات متعدد حضرات ائمه(ع) ما را به دعا کردن و نماز خواندن براى دست یافتن به یک ازدواج موفق توصیه و سفارش نموده‏اند. کافى است با حسن اعتماد و قلب پاک رو به درگاه الهى آورید و دعا کنید. توجه شما را به روایت زیر جلب مى‏کنیم: از امیرالمؤمنین نقل شده که هر کس قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گذارد در هر رکعت پس از حمد سوره یاسین بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد و این دعا را بخواند: H}«اللهم ارزقنى زوجه صالحه ولودا، ودودا، غیورا، قنوعا ان احسنت شکرت و ان اسئت غفرت و ان ذکرت الله تعالى اعانت و ان نسیت ذکرت و ان خرجت من عندهاحفظت و ان دخلت علیها سرّت و ان امرتها اطاعتنى و ان اقسمت علیها ابرّت قسمى و ان غضبت علیها ارضتنى یا ذالجلال و الاکرام هب لى ذلک فانما اسئلک و لا اجد الا ما قسمت لى»{H؛ V}(بحارالانوار، ج 103، کتاب النکاح، باب الدعاء عند التزویج){V بار پروردگارا مرا همسری شایسته و نیکوکار غیرعقیم و بچه زا، مهربان و پاک دامن، قانع و سازگار عطا فرما. اگر کار خوب انجام دادم شکرگذار و اگر خطایی انجام دادم ببخشد. و اگر به یاد خدا باشم کمک کارم باشد. و اگر فراموش کردم یادآوری نماید اگر از او دور شدم خودنگهدار و امانت دار باشد و اگر بر او داخل شدم شادمان باشد اگر او را امری نمودم اطاعت کند، اگر قسمش دادم، ارزش بدارد آنرا و قبول نماید و اگر بر او غضب کردم مرا راضی گرداند. ای خداوند دارای شوکت و جلال بر من این گونه همسر را عطا نما که از تو می خواهم و نمی خواهم هر آنچه تو بر من قسمت نمودی.

دعا براى فراهم شدن زمینه ازدواج با همسری شایسته از کارهای مستحب و مورد ترغیب خداوند است چرا که قبل از اقدامات شخصى و تصمیم گرفتن بر اساس فهم و شناخت فردى به خداوند روى آورده و از او خیرخواهى نموده‏اید و از اوهدایت جسته‏اید لذا در روایات متعدد حضرات ائمه(ع) ما را به دعا کردن و نماز خواندن براى دست یافتن به یک ازدواج موفق توصیه و سفارش نموده‏اند. کافى است با حسن اعتماد و قلب پاک رو به درگاه الهى آورید و دعا کنید. توجه شما را به روایت زیر جلب مى‏کنیم:
از امیرالمؤمنین نقل شده که هر کس قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گذارد در هر رکعت پس از حمد سوره یاسین بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد.
افزون بر این، دو دعا را نیز زیاد بخوانید در قنوت نماز و بعد از هر نماز، در سجده و یا هر وقت دیگر:
1. «H}اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک{H؛ خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداریت از نافرمانیت». برخی از بزرگان توصیه کرده اند این دعا 114 مرتبه در یک مکان مقدس مانند مسجد یا زیارتگاه خوانده شود.
2. «H}رب انی لما انزلت الی من خیر فقیر{H؛ خدایا! بی تردید من به خیری که تو بر من فرو می فرستی نیازمند و محتاجم».V}(قصص، آیه 24){V
قرآن مجید می فرماید که وقتی موسی گرسنه و تنها و بی سرپناه این دعا را خواند به لطف خدای عالی حضرت شعیب دختر خود را به سوی او فرستاد و او را به دامادی برگزید.
ان شاء الله دعاهای قرآنی برای همه ما مفید بوده و ظرفیت استفاده از آنها را داشته باشیم همچنین دعای معراج و نادعلی برای گشایش همه گرفتاری ها از جمله مشکل شما مفید است.
امام صادق(ع) به ابوبصیر می فرمایند: هرگاه خواستی ازدواج کنی ابتدا دو رکعت نماز بجا بیاور سپس حمد و سپاس خداوند نما و بعد:
H}«اللهم انی ارید ان تزوج، اللهم فاقدر لی من النساء اعفهن فرجا، و احفظهن لی فی نفسها و فی مالی، و اوسعهن رزقا و اعظمهن برکه، و اقدر لی منها ولدا طیبا تجعله خلفا صالحا فی حیوتی و بعد موتی»{H؛ خداوندا! من می خواهم ازدواج کنم، خداوندا! برای من پاکدامن ترین زنان را مقرر فرما و کسی که خویشتن دار از همه نسبت به خود و نگهداری کننده ترین فرد در مالم باشد، که به واسطه آن نفسم (حالم) و مالم محفوظ بماند، کسی که فراخ ترین روزی و بیشترین برکت را در زندگی داشته باشد، و از وی برای من فرزندی طیب در نظر بگیر که جانشینی شایسته در حیات و ممات من باشد.

خواندن نماز امام زمان عجل الله فرجه هم مفید است ، توسل به اولیاء الهی ونذر صلوات وکارهای دیگر با هم اشکالی نداردلکن تعیین وقت برای خدا کار درستی نیست بلکه می بایست دعا کرد وکار را به خدا وا گذار نمود تا خودش آنطور که به صلاح است عمل کند والبته چنین خواهد کرد ما هم وقت تعیین کنیم خداوند مجبور نیست .

برگرفته از پرسمان


پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 07:56 ب.ظ به این سوال جواب داده است.
گزارش تخلف


پرسش های مرتبط:
در مورد قرآن: در مورد اصالت و محافظت قرآن غالبا مطالب بسیار اغراق آمیزی گفته می شود در حالی که قرآن کنونی رونوشتی از نسخه تجدید نظر شده عثمان در قرن ا...
سؤالی که خدمتتون داشتم در مورد قضا و قدر است. فرق کلمه قضا و تقدیر و سرنوشت چیست؟ بعضی روایت ها رو خواندم که در مورد بعضی مسائل از ائمه(ع) سؤال می پرس...
من دختری هستم 23 ساله که در رشته کوهنوردی به طور حرفه ای فعالیت می کردم و در رشته ادبیات فارسی در دانشگاه پیام نور رشت تحصیل می کردم. با خودم گفتم ازد...
من دختری 21 ساله هستم که مدت هاست از مسائلی رنج می برم با این که هنوزم سن کمی دارم ولی از این که خواستگاری ندارم ناراحتم. چیزی که بیشتر باعث ناراحتی م...
بنده پسری هستم 23 ساله دانشجوی زیست شناسی مشهد حدود 8 سال هست که به عمل خودارضایی معتاد هستم. من تمامی تلاش خود را برای ترک این عمل انجام داده ام با ا...


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed