جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    در مورد نحوه به شهادت رسانیدن قاسم بن الحسن(ع) و حضرت علی اکبر(ع) و حضرت علی اصغر(ع) و حضرت عباس(ع) و امام حسین(ع) آنچه در معتبر ترین مقتل توضیح دهید.
پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 06:59 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 2412
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
J}براى این مسأله باید به منابع معتبر تاریخى مانند «لهوف»ازسید رضی الدین علی بن طاووس حسنی ، «ارشاد مفید»از شیخ مفید، «منتهى‏الآمال»از آقای شیخ عباس قمی ,و مقتل «لوط بن یحیی» مشهور به «ابومخنف» است.... مراجعه کنید.
اگر می خواهید اینهارا یکجا بخوانید می توانید به کتاب «قصه کربلا » نوشته نظری منفرد را بخوانید .

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 06:59 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
اهل سنت بر این اعتقاد است که اصول دین اسلام بر سه اصل استوار است (توحید و نبوت و معاد ) که در قرآن آیات بیشماری در مورد این سه اصل وجود دارد که صراحت کامل دارد و جای هیچگونه بحثی در آن نیست! مثلا در باب توحید اگر از یک کودک دبستانی سوال شود که شما برای این اصل چه دلیلی از قرآن دارید فورا به سوره توحید اشاره میکند(قل هوالله احد ...) این آیه هم صراحت کامل بر وحدانیت خداوند سبحانه و تعالی دارد و هم برای اثباتش بی نیاز از هر گونه داستان و روایت و توجیه ... است. و اما در مورد امامت، شیعیان اعتقاد دارند که امامت از اصول دین است و عدم اعتقاد به امامت انسان را از دایره اسلام خارج کرده و حتی هیچ یک از عبادات بدون اعتقاد به این اصل پذیرفته نیست!! با توجه به اینکه قرآن کتابی است که در آن از اصول و فروع و داستان و پند و نصیحت و انذار تبشیر و ... آیات بیشماری را میتوان یافت و حتی چنین کتابی از بد بودن صدای الاغ و آداب ورود به خانه و... هم چشم پوشی نکرده و داستان حضرت یوسف و داستان اصحاب کهف را مو به مو بیان کرده و حتی به سگ اصحاب کهف هم اشاره نموده، چرا از اصلی بنام امامت غافل بوده و حتی یک کلمه هم سخن به میان نیاورده؟! آیا کتاب هدایتگر خداوند (نعوذ باالله) ناقص است یا اینکه سنت الهی بر این است که یک اصلش را مخفی نگه دارد و در مورد آن چیزی بیان نکند و نهایتا ما را مورد مواخذه قرار دهد که چرا امامت را قبول نداشتی؟! جالب اینجاست که خود حضرت علی (رض) هم خود را امام از جانب خدا نمیداند و در نهج البلاغه هم هیچ گونه منصوصیتی از جانب خدا برای خود قائل نیست!!
چرا در مورد سرگذشت ام کلثوم(س) (دختر امام علی-علیه السلام- و حضرت فاطمه-علیها السلام-) صحبتی نمی شود؟ آیا نوعی احتیاط در کار است یا تاریخ ضعف دارد؟ تنها در شب شهادت امام(ع) نام ام کلثوم(س) برده می شود. می خواستم بدانم آیا او در کربلا بوده یا خیر و اینکه جریان ازدواج او با عمر چه بوده و اینکه بعد از عمر آیا ازدواج کرده یا خیر؟
بسیار شنیده و خوانده ام که امامان(علیهم السلام) گفته اند آرزوها رو از خود دور کنید! به فکر مرگ باشید! که آرزوها رو درو میکنه! از دنیا فاصله بگیرید! از طرفی پیامبر(ص) گفته امت من امید و آروز دارند که اگه اینطور نبود هیچ مادری فرزندشو شیر نمی داد و حضرت علی(ع) گفته برای چیزی که می خوای به دست بیاری پا فشاری کن. آیا این روایات محدود شده به حالات و شرایط خاصیه؟ آیا آرزو و هدف کار در بهترین شرکت و به دست آوردن بهترین مهارت ها و دانش فراوان و یا درآمد عالی نکوهش شده؟ البته دلبسته بودن رو نمی گم. مشکلی ندارم اگر بمیرم. ولی دوست دارم به اهدافم برسم! آیا این نکوهش شده؟ هدفم لذت بردنه. در مورد تناقض این روایات توضیح بدید. شهرت و ثروت و قدرت شنیدم و دیدم و خوندم که نکوهش شده. ولی مطلقا نکوهش شده؟ چون نه یه جورایی بده نه آن طور خوب. و چه بسا افراد مشهور و دوستدار شهرت و ثروت و پیرو اهل بیت(علیهم السلام). آیا نیکان و صالحان همیشه گمنام اند؟ و در فقر به سر می بند؟ یا دستشان باید از نفوذ و قدرت کوتاه باشد؟ نمی تونم بیش از این مسأله رو واکنم. لطفا توضیح بدید.
چرا فرشته ای که برای بشارت دادن تولد حضرت عیسی(ع) به نزد حضرت مریم(س) آمد به شکل مرد جوان وزیبایی بود؟ آیا این امر باعث به وجود آمدن این انحراف بین مسیحیان شده است که حضرت عیسی(ع) فرزند خداست؟ لطفا توضیح دهید. و در آخر این انحراف چه تأثیری در جامعه مسیحیت گذاشته است؟ در قوانین اجتماعی و فردی، اخلاق، سیاست و غیره؟
چه دلایلی (حدیث، روایت، تاریخ، قرآن و ...) برای رد اعتقاد اهل سنت در مورد این که امام زمان روزی به دنیا خواهد آمد نه این که الان حضور داشته باشد و روزی ظهور کند، اگر به ارتباط همیشگی خداوند و مخلوقات از طریق انسان کامل استناد می کنید پس چرا قبل از پیامبر آخرالزمان (حضرت محمد-ص-) انسان کاملی (از بعد از حضرت عیسی-ع-) وجود نداشت؟ یعنی برای ده ها سال از حضرت عیسی(ع) تا حضرت محمد(ص) انسان کامل که رابط بین خدا و مخلوقات باشد وجود نداشت؟

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed