جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    آیا حضرت عباس(ع) ظهر عاشورا فقط نماز ظهر را خواند یا نه هم عصر رو خوند و هم ظهر را؟
پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 06:50 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 1154
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
ابو ثمامه صیداوی به امام حسین علیه السلام گفت:یا اباعبد الله جانم به فدایت دشمنان به شما نزدیک شده اند.سوگند به خدا من باید پیش از شما و در رکاب شما کشته شوم و دوست دارم در حالی که نمازم را خوانده ام به ملاقات خدا بروم.امام حسین علیه السلام سر خود را بلند کرد و به آسمان نگاه کرد و فرمود :نماز را یاد آوری کردی ,خداوند شمارا از نمازگزاران قرار بدهد,الان اول وقت نماز است.سپس فرمود:از آنان بخواهید دست از ما بکشند تا نماز بخوانیم .حصین بن نمیر گفت:این نماز قبول نیست . حبیب بن مظاهر گفت:آیا تو گمان می کنی نماز فرزند رسول خدا قبول نیست و نماز تو قبول است؟این دو باهم درگیر شدند و حصین بن نمیر از اسب زمین افتاد و نیروهایش نجاتش دادند.امام حسین علیه السلام به زهیر بن قین و سعید بن عبد الله فرمود:شما جلو من بایستید تا نماز ظهر را بخوانم .آن دو به همراه نیمی از یاران امام حسین علیه السلام جلوایستادند و امام با آنان نماز خوف خواندند.(بحارالانوار ج 45 ص 21 )
بر اساس این تاریخ امام فقط نماز ظهر را خواندند و در برخی روایات آمده است که امام با اشاره نماز را خواندند(همان ص 22 س اول )
نمازی که در عاشورا مطرح است در باره امام حسین علیه السلام است ولی در باره ابوالفضل العباس علیه السلام چنین روایتی را ندیده ایم .

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 06:50 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
دختری 18 ساله هستم 2 سالی میشه که عاشق پسری شده ام. اون پسر هم از من خوشش می آمد و قرار گذاشتیم که مدتی با هم دوست باشیم. من بعد چند بار تماس گرفتن فهمیدم که اون پسری که من می خوام نیست و ارتباطم رو باهاش قطع کردم. 1 سال از این ماجرا می گذشت که متوجه علاقه شدیدم به او شدم به طوری که نمی تونستم بدون اون دیگه زندگیم رو ادامه بدم به خاطر همین به مادرم در این مورد صحبت کردم. مادرم هم که از وضع نا به سامان من رنج می برد پیشنهاد کرد که با او تماس بگیرم. زمانی که با او تماس گرفتم او ابتدا اظهار خوشحالی کرد اما بعد از اینکه او فهمید که من دوست پسران دیگری هم دارم شروع کرد به نصیحت کردن و این که روی ازدواج با او هیچ حسابی نکنم و گفت که دختر خاله اش به خواستگاری او رفته و خانواده اش او را برای کس دیگری در نظر گرفته اند و من فقط می توانم به عنوان برادر روی اون حساب باز کنم. گرچه می دونم که دخترهای زیادی تا به حال ازش خواستگاری کرده اند اما در این مورد هنوز باورم نمی شود. می خواستم بدونم که آیا این پسر از روی حسادت این حرف رو زده یا می خواسته من رو امتحان کنه که چقدر من رو دوست داره و اینکه من نمی دونم با در نظر گرفتن علاقه بسیار شدیدم نسبت به او باز به روابطی که مانند رابطه خواهر و برادری هست ادامه بدم یا نه لطفا من رو راهنمایی کنید. البته با در نظر گرفتن عشق من نسبت به او؟
من 21 سالمه و دو ساله که با یک دختر دوست هستم (البته مانند دوستی های امروزی نه اغلب به صورت تلفنی تا حالا با هم به یک کافی شاپ هم نرفته ایم) و خیلی هم دوستش دارم و دوستیم فقط شناخت است و می خواهم اگه قسمت شد در آینده با هم ازدواج کنیم من اگه خدا دعوت کنه ان شا‍ء الله ... تیرماه سال بعد به مکه تشرف خواهم شد لذا خواهشمندم بنده را در این مورد راهنمایی فرمایید که بعد از بازگشت چکار کنم؟ آیا باز هم ارتباطی با او داشته باشم یا نه؟
اگر موقعی که به نماز جماعت می رویم و مثلا نماز ظهر تمام شده است در چه صورتی ما می توانیم نماز ظهر و عصرمان را با نماز جماعت عصر بخوانیم که ثواب جماعت هر دو نماز را درک کنیم؟
مدتی هست با یک شخص بی دین در ارتباط هستم و با هم در مورد موضوع های مختلف بحث می کنیم. او با اینکه شخصی بی دین است ولی با تمام وجود به خدا اعتقاد دارد و در مورد همه دین ها مطالعه داشته است و حتی چندین سال در کلاس های مذهبی شرکت کرده و تحت نظر روحانی های مختلف در کشورش مطالعه کرده ولی هیچ کدام از دین ها را کامل نمی داند. حتی قرآن را نیز چندین بار مطالعه کرده است. سؤال های بسیاری در مورد دین اسلام و همچنین قرآن دارد که من خودم خیلی سعی کردم با مطالعه و تحقیق به او کمک کنم ولی هیچ کدام از پاسخ هایم او را قانع نمی کند و این را هم متذکر شوم که زبان فارسی را متوجه نمی شود و زبان اصلی اش انگلیسی می باشد و من نمی توانم جواب هایم را آن طور که باید به او منتقل کنم (به دلیل متفاوت بودن زبان هایمان). بسیاری از سؤال هایی که می پرسد برای خود من هم سؤال می باشد. اگر به همه سؤال هایی که در مورد اسلام دارد جواب های قانع کننده و منطقی و با سند و دلیل بیابد حاضر است مسلمان شود. یک سری از سؤال هایی که او پرسیده و همچنین سؤال خود بنده هم هست بیان می کنم:
1. چرا مسلمان ها عقیده دارند که انجیل تحریف شده است؟
2. چرا انجیل هیچ خبری از حضرت محمد(ص) نداده است؟
3. چرا مسلمانان باور دارند که حضرت عیسی(ع) به صلیب کشیده نشده است؟
4. چرا در قرآن خدا در جایی فرمودند که ما انسان را از خون آفریدیم و در جای دیگر می فرماید انسان را از آب نطفه آفریدم و در جای دیگر می فرماید انسان را از خاک آفریدیم؟ (سوره 96 آیه 2؛ سوره 26 آیه 25؛ سوره 16 آیه 4)
5. اولین مسلمان کیست؟ در قرآن آمده است که اولین مسلمان حضرت موسی(ع) بوده است و در جایی دیگر از حضرت محمد(ص) و حضرت ابراهیم(ع) به عنوان اولین مسلمان یاد کرده است. چرا اینگونه است؟ (سوره 39 آیه 11؛ سوره 3 آیه 67؛ سوره 27 آیه 30)
6. اینکه می گویند قرآن کتاب کاملی است یعنی از چه نظر؟ از نظر اینکه همه نظریاتی که در آن آمده است کامل است و یا اینکه در آن هیچ تناقضی وجود ندارد؟
خواهش می کنم به این سؤال ها جواب بدهید. خود من هم در شرایطی هستم که ایمانم نسبت به دینم سست شده. خواهش می کنم کمکم کنید. خود من هم دلم می خواد بتونم این شخص بی دین رو قانع کنم. خودم رشتم مترجمی زبان انگلیسی ولی در حدی نیستم که بتونم همه حرف هام رو با دلیل به انگلیسی بگم. چه راه حلی رو نشونم می دید تا بتونم به اون هم کمک کنم.
با عرض پوزش من از طریق یکی از دوستانم با سایت شما آشنا شدم سؤالی که دارم رو نمی دونم چطوری بپرسم اما چون دلم می خواد که کمکم کنید می پرسم مدتی هست که میزان شهوتم و حس شهوانیم بالا می رود اما نمی دونم که چکار کنم با توجه به اینکه خیلی دوست دارم که عادت خودارضایی رو کنار بگذارم اما بارها تلاش کردم ولی موفق به این عادت ناپسند نشدم بر این شدم که حس شهوانی خود را از طرق دیگر کنترل تا حداقل کار به خودارضایی نکشد دنبال مواد دارویی یا غذاهایی هستم که با کاهش این حس بتونم خودم رو از دست این مشکل بزرگ پنهان خلاص کنم. خودم فکر می کنم که علت افزایش شهوت به دلیل آشنایی با دختر است که نمی دونم چرا فقط این حس رو برای این 1 دختر دارم چون به دلیل شرایط کاریم با دخترهای مختلف از شخصیت های متفاوتی برخورد می کنم ولی تنها نسبت به او این حس به شدت در من افزایش می یابد. بارها سعی کردم که رابطه ام رو با این دختر قطع کنم اما او باز هم به من sms یا زنگ می زند. جالب اینجاست که من در شهر دیگری هستم او را نمی بینم و فقط به وسیله تلفن با من در ارتباط است. لازم به ذکر است که تا چند سال دیگر هم به هیچ عنوان قادر به ازدواج نیستم چون مشکلات فراوانی در سر راه دارم و دوست دارم مشکلاتم رو حل بعدا ازدواج کنم. به هر حال ممنون می شوم که من رو راهنمایی کنید.

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed