جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات
عبارت های جستجو شدهعبارت های جستجو شده
(کتاب پیامبران اولوالعزم) (نام کتاب پیامبران اولوالعزم) (کتاب حضرت ابراهیم چیست) (نام کتابهای پیامبران اولوالعزم) (کتابهای پیامبران اولوالعزم) (کتاب های پیامبران اولوالعزم) (پیامبران اولوالعزم و کتاب هایشان) (پیامبران اولوالعزم و کتابهایشان) (پیامبران اولوالعزم) (نام کتاب حضرت نوح چیست؟) (کتاب حضرت نوح چیست) (کتاب حضرت ابراهیم) (نام کتاب حضرت ابراهیم) (کتاب های پیامبران) (نام کتاب های پیامبران اولوالعزم) (نام کتاب پیامبران) (اسامی پیامبران اولوالعزم) (نام پیامبران اولوالعزم) (کتاب پیامبران) (کتاب ابراهیم) (نام کتاب حضرت ابراهیم چیست) (كتاب پيامبران اولوالعزم) (کتاب حضرت موسی چیست؟) (کتاب حضرت موسی) (نام کتابهای پیامبران) (پیامبران اولوالعزم و کتابهای آنها) (نام کتاب حضرت نوح چیست) (نام کتب پیامبران اولوالعزم) (نام کتاب های پیامبران) (اسامی کتابهای پیامبران اولوالعزم) (نام کتاب حضرت نوح) (نام کتابهای پیامبران اوالعزم) (کتاب حضرت نوح) (نام کتاب پیامبران ) (پیامبران الولعزم و کتابشان) (تورات کتاب کدام پیامبر است) (اسامی کتاب های پیامبران) (نام كتابهاي پيامبران) (اسم کتاب حضرت ابراهیم) ( نام کتاب پیامبران اوالوالعزم) (كتاب هاي پيامبران) (نام كتاب حضرت ابراهيم) (نام کتاب حضرت ابراهیم ) (ایین وکتاب بیامبران اوالعزم) (نام کتاب های پیا مبران الوالعضم) (پنج پیامبر اولوالعزم) (کتا بهای پیامبران) (پیامبران اولوالعزم و نام کتابهای آنها) (اسم کتاب پیامبران اولولعزم) (اسم تمام پیامبران و کتاب) (نام کتاب حضرت موسی) (پیامبرا ن او لولعزم کتاب) (نام کتاب نوح) 

پرسشکده > مذهب
پیوند همیشگی پرسش
    نام کتاب های پیامبران اولوالعزم چیست؟
پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 05:26 ب.ظ این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 90536
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخپیامبران اوالوالعزم که داراى کتاب آسمانى و آیین جدید بوده اند پنج نفراند (نوح، ابراهیم، موسى، عیسى، محمد(صلى الله علیه وآله وسلم)) اولین کتاب، کتاب حضرت نوح بوده. اسم نداشته و یا اسم آن صحیفه بوده مانند صحف ابراهیم. قبل از آن زمان زندگى انسانها به صورت زندگى شهرى و اجتماعات وسیع و اینها نبوده. افرادى غار نشین بوده‏اند، افرادى در جنگل‏ها زندگى مى‏کردند یا گاهى شهرهایى هم کمابیش داشته‏اند آنچنان روابط اجتماعى که احتیاج به قوانین و اینها داشته باشد به آن صورت نبوده. احتمالاً این جور بوده. البته اینها چیزهایى است که از چندروایت استفاده مى‏شود. هیچ کدامش به حد یقین نمى‏رسد و طورى نیست که ما ضرورتاً ملزم باشیم که به این‏ها ملزم باشیم. البته باید معتقد باشیم همانى که خدا و پیغمبر فرموده‏اند درست است. اما تفصیلاً معتقد باشیم به شماره انبیا، به شماره رسل، به شماره اولوالعزم، به شماره شرایع، هیچ کدام از اینها ضرورى نیست. از چند روایت استفاده مى‏شود و به حد تواتر نوعاً نمى‏رسد. مثلاً شماره انبیا یا شماره رسل اینها چیزهاى است که از ظواهر روایات استفاده مى‏شود و ظنى ایجاد مى‏کند. اگر حضرت نوح پیامبر الوالعزم بوده حتما کتابی داشته ولی الان هیچ اثری از آن نیست و البته تضمینی هم نبوده که خداوند آن کتاب ها را حفظ کند و اصلا شاید اینطور نبوده که وحی در آن زمان کتابت می شده و به صورت کتاب صحافی شده باشد بنابرای اگر شرایط آن زمان را در نظر بگیریم اذعان خواهیم کرد که وضعیت به گونه ای نیست که ما در مورد کتاب انبیاء تصور می کنیم.
کتاب حضرت موسى(ع) تورات، حضرت عیسى(ع) انجیل، حضرت ابراهیم(ع) صُحُف، و حضرت محمد(ص) قرآن است. برخى پیامبران دیگر هم کتاب‏هایى داشته‏اند که متأسفانه تاریخ آنها را ضبط نکرده است

برگرفته از پرسمان
پرسمان در تاریخ 2 اسفند ماه سال 1389 در ساعت 05:26 ب.ظ به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
با توجه به گفته دوستان مبنی بر اینکه دیدن سکس و خواندن کتاب های مربوط به نزدیکی و شب زفاف و امثال آن به منظور آشنایی با روش های نزدیکی با همسر در آینده و به طور خودمانی ضایع نشدن جلو همسر ایرادی ندارد. می خواهم نظر مراجع و شرع را در این باره جویا شوم؟
در مورد اندیشه های امام خمینی(ره) و آیت الله سیستانی که مقابل هم بودند، موارد را نام برده و توضیح دهید؟
قرار است روز دوشنبه کنفرانسی بدهم اما هنوز جواب سؤالات را پیدا نکرده ام. خواهش می کنم شما جواب بدهید: 1. تفاوت حزب و جناح و جبهه های سیاسی چیست؟ 2. در ایران چند حزب و جناح سیاسی و با چه عناوینی وجود دارد؟ 3. فعالان این احزاب چه کسانی هستند و اهداف و شعارهایشان چیست؟ البته منظورم احزابی است که فعالیتشان قانونی است. تقاضا دارم چند کتاب در دسترس و با بیان ساده برای عموم را هم معرفی کنید.
آیا حضرت ابراهیم(ع) و حضرت نوح(ع) هم اکنون پیروان خاصی دارند نظیر یهود و مسیحیت و اسلام و آیا از کتاب های آسمانی آنان چیزی در دست است؟
راوی حدیث شخصی است به نام یزید ابن قعنب که تمام علمای علم رجال او را فردی کذاب دانسته و معتقدند او مشرک بود و مشرک هم از دنیا رفته! علامه مجلسی از این شخص روایتی در کتاب بحار نقل نموده به این مضمون: «او می گوید روزی در کنار خانه کعبه نشسته بودم که دیدم فاطمه بنت اسد آمد در کنار کعبه ناگهان دیوار کعبه شکافته شد و او داخل گردید و سپس دیوار بهم پیوسته شد! من آنجا ماندم تا سه روز و بعد از سه روز دیدم بار دیگر دیوار شکافته شد و فاطمه بنت اسد در حالی که نوزادی در بغل داشت بیرون آمد! خبر به ابوطالب و محمد(ص) و دیگران دادند و آنها آمدند طفل را که به آغوش محمد(ص) دادند ناگهان طفل زبان گشود و به او گفت ای محمد بخوانم برای تو تورات! محمد گفت بخوان و طفل شروع به خواندن تورات نمود! آن گاه طفل گفت بخوانم برایت انجیل را! محمد(ص) گفت بخوان علی جان! و او خواند انجیل را! و سپس گفت ای محمد بخوانم قرآنی را که هنوز بر تو نازل نشده! گفت بخوان علی جان! و علی سه روزه شروع به خواندن قرآن کرد! ... » اول اینکه خواندن تورات و انجیل روزها طول می کشیده و سه روز هم که معطل بوده چگونه راوی در این مدت تمام وقت آنجا مانده؟ دوم اینکه این چنین اتفاقی افتاده و طرف به کسی نگفته و منتظر می مونه که آخرش چی می شه؟ شخصا اگر من بود می رفتم و به همه خبر می دادم تا ببینیم مادر مولا چه می کرده اون جا! سوم اینکه چرا مردم عرب این حادثه بزرگ را هیچگاه به یاد نداشتند و در هیچ کجا شنیده نشده که پیامبر(ص) و یا علی(ع) از چنین واقعه ای نام ببرند؟ جالب اینجاست که مجلسی در جای دیگری از قول ابوطالب پدر علی(ع) روایت نموده که او فرموده پسرم علی در خانه خودم به دنیا آمده! حال ما حرف پدر علی را قبول کنیم یا یزید ابن قعنب را؟! در کل آیا این حدیث واقعیت داره.

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد


کلیدواژه 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed