ارتباط با ما
راهنما
سوال داری؟!‏
بپـــــرس
جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

پرسشکده > دسته بندی نشده
پیوند همیشگی پرسش
من در یک زمینه خاص اطلاعات مفیدی دارم و می توانم به کسانی که در این زمینه مشکلی دارند، کمک کنم. چگونه می توانم به آخرین پرسش های مرتبط با این زمینه در پرسشکده دسترسی داشته باشم و به آنها پاسخ دهم؟
پرسشکده در تاریخ 16 مهر ماه سال 1389 در ساعت 7:36 PM این سوال را پرسیده است.

تعداد بازدید: 9490
گزارش تخلف
پیوند همیشگی پاسخ
اینکه قصد دارید دانش خود را به دیگران هدیه کنید نشانه بخشندگی شماست. پرسشکده مفتخر است که چنین بستری فراهم آورده و از همه فارسی زبانانی که در این سامانه فعالیت می کنند سپاسگذاری می نماید.

اگر در یک زمینه خاص مانند بورس تخصص دارید و می خواهید بلافاصله به آخرین پرسش های مرتبط با این زمینه دسترسی داشته باشید کافیست تا از سیستم ار اس اس (RSS) پرسشکده استفاده نمایید. مثلا برای همین بورس به بخش جستجو بروید و بورس را جستجو کنید. بعد از نمایش نتایج صفحه مخصوص کلیدواژه بورس را پیدا و بر روی آن کلیک کنید. اگر از جستجوی پرسشکده استفاده می کنید دقت کنید تا گزینه "کلیدواژه ها را هم بگرد" تیک خورده باشد. در این صورت نتایج جستجو در کلیدواژه ها (در صورت وجود نتیجه) بصورت مجزا برای شما نمایش داده خواهد شد.

بعد از ورود به صفحه کلیدواژه مورد نظر (بورس) بر روی شمایل (آیکون) نارنجی رنگ پایین صفحه  کلیک نمایید. توجه داشته باشید آیکون ار اس اس که در سمت چپ سایت در کنار آیکون فیس بوک و آیکون توییتر تعبیه شده است مربوط به آخرین سوالات اضافه شده است و ممکن است این سوالات در زمینه های مختلف باشند. پس بر روی ار اس اس مخصوص همان کلیدواژه کلیک کنید. در صفحه ای که باز می شود آخرین پرسش های مربوط به کلیدواژه بورس دیده می شود. کافیست آدرس این فید ار اس اس را در نرم افزار های فیدخوان (RSS Reader یا Feed Reader) و یا سامانه های اینترنتی فیدخوان مانند Google Reader ثبت نمایید و با مراجعه به آنها از آخرین به روزرسانی های مربوط به آن زمینه خاص آگاه شوید و در صورت مایل به مطالعه یا درج پاسخ برای آنها بپردازید.

پرسشکده در تاریخ 17 مهر ماه سال 1389 در ساعت 9:26 AM به این سوال جواب داده است.

پرسش های مرتبط:
فرض کنید میمونی در یک اتاق بسته با یک درب و یک پنجره (بسته) قرار دارد. ضمنا در این اتاق تعدادی جعبه وجود داشته و یک خوشه موز از سقف آویزان است ولی میمون با جهش از سطح زمین نیز می تواند به آن دست یابد. تنها راه بدست آوردن موزها، قرار دادن تعدادی جعبه روی یکدیگر و پریدن میمون از روی آنها به سمت موز است. این محیط را از لحاظ ویژگی های پنج گانه (پیوسته بودن، دینامیک بودن، ...) بررسی نمایید. اگر میمون را توسط یک عامل هوشمند مدل کنیم کدامیک از ویژگیهای زیر را باید برای آن در نظر گرفت. reactive - proactive - social - mobility - veracity - benevolence - rationality - learning
همانگونه که می دانید سیستم استدلال رویه ای PRS یکی از اولین ساختارهای پیشنهادی مبتنی بر BDI بوده است. در این سیستم کتابخانه از پیش تعریف شده ای از طرح ها (Plans) موجود است و هر طرح اجزا زیر را دارد:
A goal: pas condition  of the plan
A context: precondition of the plan
A body: recipe - courses of actions
در این ساختار در قسمت بدنه بجای توالی عمل ها می توان مجددا goal تعریف نمود یعنی در این مرحله از توالی عمل ها باید این هدف حاصل شود و سپس بقیه هدف ها ادامه یابد. در این مدل حتی می توان از حلقه یا عملگر های and و or نیز استفاده کرد. در این سیستم یک پشته از اهداف (intention stack) وجود دارد و در ابتدا یک هدف اولیه در این پشته قرار می گیرد و بر حسب اینکه کدام طرح ها می توانند به این هدف نائل شوند (و پیش شرط های آن در حال حاضر موجود است) یکی از طرح ها با مکانیزمی انتخاب و اجرا می شود. اجرای هر طرح ممکن است مستلزم قرار دادن هدف ثانویه ای در پشته باشد. نمونه ای از این سیستم که برای جابجا کننده بلاک ها نوشته شده است در زیر نشان داده شده است. مشابه همین سیستم را برای مسئله میمون و موز بنویسید.

GOALS:
ACHIEVE blocks_stacked;
FACTS:
FACT ON "Block5" "Block4";           FACT ON "Block5" "Block3";
FACT ON "Block1" "Block2";           FACT ON "Block2" "Table";
FACT ON "Block3" "Table";            FACT CLEAR "Block1";
FACT CLEAR "Block5";                  FACT CLEAR "Table";
Plan: {
     NAME: "Top-level plan"
     GOAL: ACHIEVE blocks_stacked;
     CONTEXT:
     BODY:
ACHIEVE ON "Block3" "Table";
ACHIEVE ON "Block2" "Block3";
ACHIEVE ON "Block1" "Block2";
}

Plan: {
     NAME: "Stack blocks thar are already clear"
     GOAL: ACHIEVE ON $OBJ1 $OBJ2;
     CONTEXT:
     BODY:
ACHIEVE CLEAR $OBJ1;
ACHIEVE CLEAR $OBJ2;
PERFORM move $OBJ1 $OBJ2;
     UTILITY: 10;
     FAILURE: EXECUTE print "\n\nStack blocks failed!\n\n";
}

Plan: {
     NAME: "Clear a block"
     GOAL: ACHIEVE CLEAR $OBJ;
     CONTEXT: FACT ON $OBJ2 $OBJ;
     BODY:
ACHIEVE ON $OBJ2 "Table";
     EFFECTS: RETRACT ON $OBJ2 $OBJ;
     FAILURE: EXECUTE print "\n\nClearing block failed!\n\n";
}
کلیدواژه


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed
..