ارتباط با ما
راهنما
ثبت آگهی رایگان
آگهی
آگهی های من
شاید بخواهم شاید بتوانم
مجله
پرسشکده
  سلام کاربر میهمان، خوش آمدید! سه شنبه، 4 آذر سال 1393
جستجوجستجو
بپرس!‏

چاپ اعلان ارسال برای دوستان مشترک شوید اضافه به دوست داشتنی ها پرسشکده خانه من باشد
پیوند همیشگی پرسش 
فلش دوستم ويروسي شده و يک سري از فايل ها و پوشه هاش مخفي (hidden) شدن و نميشود آنها را به حالت عادي برگرداند. وقتي روي اين فايل ها راست کليک مي کنم چک باکس Hidden غيرفعال است. چگونه مي توانم آنها را از حالت مخفي درآورم؟


کلیدواژه
ویروس
، آنتی ویروس
، ویندوز
، حافظه فلش

hamed در تاریخ 18 شهریور ماه سال 1389 در ساعت 04:56 ب.ظ این سوال را پرسیده است.
تعداد بازدید: 14423
گزارش تخلف
 
پرسشکده > دسته بندی نشده

من پاسخ بهتری دارم !
پیوند همیشگی پاسخ 
هر فایل یا فلدر (پوشه) در سیستم عامل ویندوز و بطور کلی در هر سیستم عامل دیگری دارای یکسری ویژگی ها می باشد. مثلا در ویندوز یک فایل می تواند فقط خواندنی (read-only)، مخفی (Hidden)، سیستمی (System) باشد.
ویروس شما در واقع فایل های روی حافظه فلش را مخفی و در عین حال سیستمی کرده است. همانطور که خودتان هم متوجه شده اید این فایل ها پاک نشده اند و فقط مخفی شده اند. اما از آنجا که علاوه بر مخفی شدن ویژگی سیستمی هم به آنها اضافه شده است وقتی روی آنها راست کلیک می کنید گزینه Hidden غیرفعال است. در حقیقت شما باید ابتدا آنها را حالت سیستمی درآورید.
برای این کار نرم افزارهایی وجود دارد اما بدون نرم افزار و از طریق امکانات ویندوز هم می توان این کار را انجام داد. تنها کافیست روال زیر انجام دهید:

1- پنجره Run در منوی Start را باز کنید (یا دکمه ویندوز را پایین نگه داشته و R را بزنید)
2- در این پنجره تایپ کنید cmd و Ok کنید (اینتر را بزنید) با این کار پنجره فرمان (command prompt) باز می شود.
3- با فرض اینکه حافظه فلش شما بعد از اتصال به کامپیوتر درایو e باشد. فرمان زیر را در پنجره فرمان تایپ نمایید:
attrib -h -s e: /d /s
فقط فراموش نکنید بجای e در دستور بالا نام درایو مورد حافظه فلش خود را وارد نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستور attrib، عبارت help attrib را در پنجره فرمان تایپ کنید تا نحوه طرز استفاده از این فرمان به همراه سوئیچ های آن نمایش داده شود.

برای جلوگیری از پخش ویروس ها و آسایش خودتان لطفا از آنتی ویروس های معتبر استفاده نمایید و مهم تر از آن آنتی ویروس خود را به روز رسانی (update) نمایید.پرسشکده در تاریخ 21 شهریور ماه سال 1389 در ساعت 02:39 ب.ظ به این سوال جواب داده است.
گزارش تخلف


پرسش های مرتبط:
بر روی یک کامپیوتر دو کارت شبکه (LAN یا Wireless) وجود دارد. یکی از شبکه ها به اینترنت متصل است ولی شبکه دیگر اینترنت ندارد. چگونه می توان ویندوز را ...
در اين تصوير مثلث بالايي از چهار قسمت کوچکتر تشکيل شده است. اگر اين قسمت ها را بچرخانيم و دوباره در کنار هم قرار دهيم مي توانيم مثلث پاييني را بوجود ...
چگونه در نرم افزار اکسل جمع سلول ها را سریع محاسبه کنم؟
چاپگر از پیش تعیین شده (default) دیگر عمل نمیکند، چه کار کنم؟
سيستم هاي منطق فازي نوع-2 از نظر محاسباتي بسيار پيچيده هستند و نمي توان براي آنها فرمول بسته رياضي نوشت. از طرفي شبکه هاي عصبي در نهايت حتي اگر خيلي ...


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed