جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه اجابت دعا (23) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 23 پرسش مرتبط با کلیدواژه اجابت دعا در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه اجابت دعا، اینجا را کلیک کنید.


ردیفپرسش
1گاهی اوقات از مشکلات آن قدر خسته می شوم که آرزو می کنم کاش می مردم. هر چه دعا می کنم مشکلم رفع نمی شود. شاید هم به صلاحم نباشد. از همه کس و همه چیز ناامیدم. از دست وسوسه های شیطان که می خواهد مرا از خدا هم ناامید کند چه کنم؟ ذکرم شده اعوذ بالله و ذکر یونس(ع).
2جهت برآورده شدن حتمی حاجات چه دعایی بخوانم؟
3آیا اگر در جمعی که با هم دعا می کنند یکی مستجاب الدعوه باشد دعای آدم گناهکار در آن جمع هم قبول می شود؟
4خواسته و حاجتی از درگاه خداوند متعال دارم اما چون بسیار برایم اهمیت دارد خیلی از این که حاجتم برآورده نشود نگرانم. من در زندگیم همیشه معترف به گناهانم و شکرگزار نعمت های خداوند در پیشگاهش بوده و هستم و خداوند را هم به تمام صفاتش از جمله حکیم و علیم بودن قبول دارم اما با این حال از این که خواسته ام برآورده نشود ترسانم. حال سؤالم این است که من اگر نذر کنم و تصمیماتم را که بر ترگ گناه است را تقویت کنم و با خدای خود پیمان رعایت تقوا ببندم آیا در اجابت خواسته ام مؤثر است؟
5مدت هاست که خدا را صدا می کنم اما پاسخی نمی شنوم چه کار کنم که خدا جوابم رو بده؟ من الآن خیلی به خداوند محتاجم، چه کنم؟
6مدتی است که دچار ناراحتی روحی شده ام به هر دری که می زنم بسته است احساس می کنم توجه خداوند به من کم شده است با این که خیلی صدایش می کنم جوابم را نمی دهد، می ترسم خداوند از من ناراحت شده باشد. الان چه کار باید بکنم تا خداوند بیشتر به من توجه کند؟
7چه عواملی باعث می شود حاجاتمان را زودتر بگیریم؟
8من در ابتدا به هر چه می خواستم، می رسیدم ولی مدت زیادی هست که به خواسته هایم نمیرسم و این موضوع مرا ناراحت کرده، علت چیست؟ آیا مرتکب گناهی شده ام؟ چه کنم مثل روزهای قبل در اوج باشم؟
9آیا بنده، می تواند از برآورده شدن حاجات، نتیجه بگیرد که خدا دوستش دارد و احتمالا از گناهانش گذشته که حاجتش را روا داشته؟ این فکر، غرور محسوب می شود؟
10به نظر شما امکان دارد که خداوند کسی را فراموش کند(نعوذ بلله)؟ وقتی حاجتی به درگاه خداوند داری و سالها دعا و التماس کنی ولی گشایشی حاصل نشود آن وقت است که شیاطین به سراغت می آیند و وسوسه ها شروع می شود که خدایت تو را فراموش کرده و گرنه حاجتت می داد، مگر امتحان تا چند سال؟ به نظر شما ایوب نبی چند سال صبر کرد؟ آیا خداوند او را فراموش کرد؟ اینجاست که آن قدر دلگیر و افسرده می شوم که از دنیا بیزار می گردم و آرزو می کنم که مرگ زودتر به سراغم بیاید و مرا از این دنیا راحت کند و زودتر به خدا برساند.
11در برخی روایات آمده است خواندن برخی دعاها باعث اجابت دعا می شود آیا واقعا خواندن این دعاها بدون شرط و شروط دعایمان را برآورده می سازد؟
12مگر خداوند نمی فرمایند بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را. شنیده ام مهر مادر تجلی از عشق خدا به بنده اش است مادران بیشتر مواظب فرزندان بدشان هستند تا خوب به فرض که ما خیلی هم بد باشیم، چرا حاجات شرعی خود که حتی برای انس با خدا هم می خواهیم مثل سلامتی، برآورده نمی شود؟
13چرا دعاهای ما مستجاب نمی شود؟ چه کنیم تا دعاهای ما مستجاب شود؟
14دعا برای افزایش تلاش و اراده، دعای درستی است؟ و اجابت می شود؟
15چه کنیم که دعایمان مستجاب شود؟
16چگونه می توانیم دعا کنیم که خدا اجابت کند؟
17استجابت دعا نیاز به خلوص دارد و خلوص پیدا کردن را باید با دعا از خداوند بخواهیم. پس در حقیقت در یک دور تسلسل گیر افتاده ایم. جون ما مدام دعا می کنیم که خلوص داشته باشیم ولی چون خلوص نداریم دعایمان مستجاب نمی شود. موضوعات دیگری هم این چنینند. لطفا هم در این رابطه و هم به صورت کلی پاسخ دهید.
18آیا خداوند دعای یک آدم مقید مذهبی را با تمام شرایطی که در دعا قید کرده برآورده می کند یا نه ممکن است امتحانی در بین باشد؟ مثلا دعا برای ازدواج با یک پزشک با تحصیلات عالی و زندگی ای بدون درد سر دیگر چون دعا بوده و برآورده شده دیگر نیاز به تحقیقات ندارد و می توان با خیال راحت پذیرفت چون پشتوانه ای الاهی دارد؟
19برای حاجت روا شدن چه کار باید کرد؟
20به تازگی مشکلی برایم پیشامد کرده که از خدا هرچه می خواهم حل نمیشود من با نفع و ضرر آن کاری ندارم می خواهم حتما اتفاق بیفتد لطفا مرا راهنمایی کنید.
21من یه خواسته ای از خدا دارم که خیلی برام مهمه مکه رفتم میگن دعایی که برا اولین بار چشمت بهش خورد رو بگی مستجابه من هم گفتم از اون موقع خیلی گذشته خیلی کارهای دیگه هم کردم نماز و دعا و ... 40 شب هم زیارت عاشورا خوندم البته بدون اون 100 بارها همیشه هم شرایط دعا رو رعایت کردم و می دونم به صلاحمه حالا مشکل از کجاست که خدا جوابمو نمیده؟ خواهشا راهنمایی کنید.
22چرا خدا بعضی از بندگانش را دوست ندارد و آنها را در هر شرایطی تنها می ذاره؟ من تا الان که به این سن رسیدم به هیچ کدوم از آرزوهام نرسیدم با این حالی که برای به دست آوردنشون خیلی تلاش می کردم. برای دانشگاهم اینقدر درس می خوندم که آخر سرش هم هیچ جا اسمم در نیومد، به یکی علاقمند بودم که اون هم رفت یه دختر دیگه رو گرفت و ... چرا خدا بعضی از آرزوهامونو که خیلی هم کوچک هستند به ما نمیده؟ مگه نه اینکه عبادتش می کنیم و از اون باید همه چی رو خواست؟ پس چرا جواب نمیده با این همه نذرو نیاز؟
23مدتی است که دعاهایم بسیار زود مستجاب می شود از کجا بفهمم این استجابت دلیل نزدیکی به خداوند است یا نتیجه گناهانم و خداوند برای نشنیدن صدای من دعایم را مستجاب نموده است؟

آر اس اس


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed