جستجوجستجو
تبلیغات
تبلیغات متنی
فروشگاه کامپیوتر فیض

نازلترین قیمت بازار در حوزه کامپیوتر و لوازم جانبی

تبلیغات
تبلیغات

در اینجا لیست پرسش های مرتبط با کلیدواژه نماز اهل سنت (19) را مشاهده می فرمائید.
در حال حاضر 19 پرسش مرتبط با کلیدواژه نماز اهل سنت در پرسشکده موجود است.
برای مشاهده پاسخ هر یک از پرسش ها بر روی آن پرسش کلیک نمایید.
برای مشاهده ی عکس های مرتبط با کلیدواژه نماز اهل سنت، اینجا را کلیک کنید.


ردیفپرسش
1بسیاری از اعمال عبادی میان شیعیان و اهل تسنن با هم تفاوت عمده و اساسی دارد. اعمالی نظیر آداب وضو، نماز خواندن، جمله آخر در ختم تلاوت قرآن مجید، اذان و اقامه، حج و ... . سؤال من اینست که سیره و روش حضرت رسول(ص) در موارد ذکر شده به چه نحوی بوده است؟ این تغییرات و تفاوت ها از چه زمانی و با صلاحدید چه کسی یا کسانی به وجود آمد؟ به عنوان مثال از چه زمانی وضو گرفتن به شکل امروزی متداول شد؟ شیوه حضرت رسول(ص) به چه نحوی بوده است؟
2چرا سنی ها بر مهر مانند شیعه ها برای سجده، نماز نمی گزارند؟
3چرا نمازگزاران سنی با دست بسته نماز می خوانند؟ و آیا این کار را اگر به تقلید عمر یا ابوبکر و یا عثمان انجام می دهند آیا این سه تن برای انجام این کار خود از پیامبر(ص) اینگونه نمازگزاردن را فرا گرفته بودند؟
4چرا سنی ها در نماز خواندن اعتقاد به این دارند که با دست بسته نماز بخوانند و نیز چرا سجده بر مهر را روا نمی دانند؟
5چرا وضو گرفتن و نماز خواندن سنی ها با ما فرق میکنه؟ چرا سنی ها دستاشون رو جلو می گیرند؟ من یادمه یه حکایتی بود به این خاطر که شخصی رو دست بسته پیش عمر آوردند و از آنجا اینطوری نماز می خواندند اگر میشه این حکایت رو کامل توضیح بدهید چون هر قضیه بدون حکایتی نمیشود.
6چرا ما شیعه ها دست باز نماز می خوانیم زمان پیامبر(ص) به چه صورت بوده؟ از کی رواج پیدا کرده؟
7چرا اهل سنت با دست بسته نماز می خوانند؟
8با وجود دانستن بعضی از مسایل در دین اسلام برای مثال نبودن اشهد در مورد امام علی(ع) در اذان یا اوقات نماز، چرا ما این تفاوت ها را در بین شیعه و سنی بوجود می آوریم؟
9چرا اهل سنت در نمازشان «آمین» مى‏گویند؟
10چرا اهل سنت دست بسته نماز مى‏خوانند؟
11چرا شیعیان هنگام نماز دست باز و اهل سنت دست بسته نماز می خوانند؟
12اختلاف بین شیعیان و سنیان در شکل ظاهری اقامه نماز از کجا نشأت گرفته است؟ آیا هردو این ادیان مگر نه این است که زیر مجموعه ای از پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) هستند. لطفاً با ذکر منابع پاسخ بنده را بدهید.
13چرا ما شیعیان نمازهای ظهر و عصر و همچنین نمازهای مغرب و عشا را باهم اقامه می کنیم؟ آیا سنت رسول الله و ائمه اطهار هم همین طور بوده؟ آیا بهتر نیست ۵ بار در روز نماز بخوانیم؟
14لطفا در مورد دلیل اختلاف رکعت نماز بین شیعه و سنی و اینکه این اختلاف از چه زمانی و چگونه به وجود آمد توضیح کامل دهید.
15می خواستم بدانم شیعه و سنی در نماز خواندن چه تفاوت هایی با هم دارند؟
16چرا زمان اذان گفتن اهل تسنن با شیعیان فرق می کند و همینطور تعداد رکعت نمازها؟ در زمان پیامبر(ص) چگونه بود؟ با مدرک؟
17چرا دین اسلام به دو فرقه شیعه و سنی تبدیل شده و بعضی از احکام این دو فرقه مانند نماز و وضو با هم متفاوت است مگر در آن زمان ابوبکر و عمر( لعنت الله) نزدیک پیامبر نبودند که ببینند که پیامبر چگونه نماز می خواند و چگونه وضو می گرفت؟
18درباره نحوه نماز خواندن سنی ها به طور کامل توضیح دهید. آیا ما که شیعه هستیم می توانیم با آنها نماز جماعت بخوانیم؟ نماز وحدت چگونه است؟
19حکم این که اهل تسنن بخشی از آیات یک سوره بلند را در یک رکعت قرائت می کنند چیست؟ آیا علماء ما نیز نمی توانند در این زمینه اجتهاد کنند تا همه سوره های قرآن را بتوان به تناوب در نماز خواند؟ (با توجه به اثرات مختلف هر یک از آنها)

آر اس اس


 
Poseshkadeh on Google+ Porseshkadeh on Twitter Porseshkadeh on Facebook Porseshkadeh RSS Feed